Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wyjście PKP w stronę klienta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    #61
    A co w wypadku gdy wieziemy pudło o wymiarach 60x60x60 ale puste w środku Liczy sie całe pudło czy grubość ścianek?

    Myśle że nie ma co dyskutowac dłużej o tym przepisie zwłaszcza, że go cofnięto.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • StaryKocur
      Senior
      • 01-2002
      • 1521

      #62
      Ale przecież możemy podyskutować TEORETYCZNIE?
      Piwo pite z umiarem
      nie szkodzi w żadnych ilościach.

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #63
        Cofnięcie zawsze też można cofnąć, nigdy nie wiadomo. Zresztą analogiczny (tylko bardziej restrykcyjny, bo krótszy o 10cm) przepis funkcjonuje też w warszawskiej (i pewnie nie tylko) komunikacji miejskiej.

        A co do rury, to ma jednak trzy wymiary; średnica nie jest wymiarem, przynajmniej w sensie geometrycznym. Inaczej możnaby powiedzieć, że pudło ma tylko jeden wymiar: przekątną mianowicie.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • StaryKocur
          Senior
          • 01-2002
          • 1521

          #64
          Średnica jest wymiarem jak najbardziej. Konsultowałem w tej sprawie jednego inżyniera, który to potwierdził.
          Piwo pite z umiarem
          nie szkodzi w żadnych ilościach.

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2868

            #65
            Zatem mamy trójwymiarową rurę o dwóch wymiarach
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #66
              Ja bym skonsultował matematyka, ale nie mam żadnego pod ręką.

              Kontroler pewnie też nie będzie miał, dlatego dla celów praktycznych można przyjąć Twoją wersję - do takiej "dwuwymiarowej" rury zmieści się więcej butelek piwa, niż do "trójwymiarowej"
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • cielak
                Senior
                • 03-2004
                • 2890

                #67
                To chyba wszystko wyjaśni.


                (za onet.pl)




                PKP: Nie będzie trzeba mierzyć bagażu



                "PKP Przewozy Regionalne" wycofały się dziś z wprowadzonej dwa tygodnie temu taryfy określającej wielkość bagażu, za który należało zapłacić podróżując koleją - poinformowała Edyta Szczepanik, z-ca naczelnika kieleckiej sekcji "PKP Przewozy Regionalne".

                Wprowadzony dwa tygodnie temu przepis nakazywał płacić za bagaż, który przekraczał długością i szerokością 130 centymetrów. Teraz podróżny posiadający ważny bilet na przejazd może zabrać ze sobą i bezpłatnie przewieźć rzeczy, które nie utrudniają przejścia i nie narażają na szkodę innych pasażerów.

                Z opłat zwolnione pozostaną między innymi: wózek dziecięcy przewożony przez osoby jadące z dzieckiem, jedna para nart, instrumenty muzyczne, sztalugi i teczki rysunkowe przewożone przez uczniów szkół plastycznych i muzycznych.

                "PKP Przewozy Regionalne" ujednoliciła również opłatę za przewóz bagażu. Wynosi ona obecnie pięć złotych, bez względu na odległość, na jaką jest on przewożony.
                zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23807

                  #68
                  wczoraj z Wrocławia wracaliśmy całkiem przyjaznymi wagonami piętrowymi. do tego po świeżo zmodernizowanej linii Wrocław-Opole. było cicho i przyjemnie się jechało. tak można podróżować

                  konduktorzy nie pytali o bilety bagażowe.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #69
                    Jestem w szoku.Z Wrocka do Poznania jechałem sam w przedziale,do Krzyża w piętrusie też był luz.Z Krzyża do Szczecina też jechałem sam w przedziale i kanary nic przez całą drogę nie zagadały o bagażu.Gdyby nie cena biletu 47 złotych byłbym zadowolony.


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • Piwofil
                      Senior
                      • 01-2002
                      • 907

                      #70
                      Jechałeś osobowymi z taką ilością przesiadek? Ja bym nie wytrzymał czekania na dworcach i wykosztował się na pospiech.

                      A w piątek jade do Katowic, zobaczymy jak się jedzie po tym zmodernizowanym kawałku, o którym wspomina ART!
                      www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        #71
                        Piwofil napisał(a)
                        Jechałeś osobowymi z taką ilością przesiadek? Ja bym nie wytrzymał czekania na dworcach i wykosztował się na pospiech.

                        A w piątek jade do Katowic, zobaczymy jak się jedzie po tym zmodernizowanym kawałku, o którym wspomina ART!
                        Do Poznania pośpiechem,z Poznania do Krzyża osobowym,z Krzyża pośpiechem.Kto czekał na dworcach Patrolowanie ma już we krwi


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • Piecia
                          Senior
                          • 02-2002
                          • 3307

                          #72
                          i kolejny "kwiatek" -nowy rozkład - dobrych opinii na ten temat nie słyszałem, mnie samego przyprawia o białą goraczkę (nie moge o normalnych godzinach dojechac z uczelni do domu i spowrotem - ostatni pociag z Warszawy => 19.40, ostatni z Białegostoku => 18.30; komu przeszkadzały późniejsze pociągi obecne w starym rozkładzie ) ludzie nie moga na czas dojechac do pracy a PKP tłumaczy, ze np. pociąg pospieszny z Radomia do Warszawy, który przesunieto na późniejszą godzine, a ktorym masa ludzi jeździła do pracy w załozeniu nie słuzy do dowozenia pracowników. to ja zapytam (za jednym z portali internetowych) DO CZEGO SŁUŻY POCIĄG???

                          PKP gratulujemy logiki...
                          Koniec i bomba,
                          Kto nie pije ten trąba !!!
                          __________________________
                          piję bo lubię!

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            #73
                            W zachodniopomorskiem zlikwidowano jak zwykle najwięcej połączeń.Dojechać do Świnoujścia ,czy do Krzyża(po Noteckie)osobowymi to teraz doprawdy sukces.Brak mi słów już...


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • baklazanek
                              † 2014 Piwosz w Raju
                              • 08-2001
                              • 3562

                              #74
                              Ostatniej nocy mój znajomy zakupił bilet pkp który miał mu umożliwić powrót do domu. Bilet pozyskał jak zawsze czyli bez żadnych problemów. W pociągu wszystko też było w porządku, konduktorzy sprawdzali bilety i nie mieli żadnych zastrzeżeń. Dopiero pod koniec podróży się okazało, że pociąg zmienił rozkład jazdy i omija miasto do którego mój znajomy się udawał. Wszyscy pasażerowie w konsternacji tak samo jak konduktorzy. Brawo dla pkp.

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23807

                                #75
                                niech sie cieszą że nie zniknęli i nie kursują teraz jako pociąg widmo
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎