Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o samochodach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Dealer się postarał i odbiór autka nastąpi już w sobote
    Sedan czy hatchback? Jak z miejscem z przodu / tyłu? Czy rzeczywiście, jak czytałem, materiały wykończeniowe (deska) są takie kiepskie?

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10840

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
      Sedan czy hatchback? Jak z miejscem z przodu / tyłu? Czy rzeczywiście, jak czytałem, materiały wykończeniowe (deska) są takie kiepskie?
      Sedan. Kierowca i pasażer siedzą wygodnie a i z tyłu można usiąść komfortowo. A co do wykończeniówki. Zawsze można do czegoś sie przyczepić ale w porównaniu z moim ostatnim autem jest to wiele przyjemniej.
      Ps. Nie wiem jaki model zamierzasz kupić Mitsubishi, ale na ostatnimi czasy m.in. 5/6 tygodni się czeka na autko.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9742

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
        Generalnie chodzi mi o niezawodność / koszty / przyjemność jazdy. Pisz tutaj, może ktoś jeszcze skorzysta.
        Volvo S40 2005 (tzw. Mk II), z wysokoprężnym silnikiem doładowanym turbiną, pojemność prawie dwa litry. Silnik jest francuski z PSA, płyta podłogowa, a więc w szczególności zawieszenie z Focusa. Nie ma bólu, bo Francuzi robią niezłe silniki, a Focus jest prymusem kompaktów, gdy idzie o zawieszenie. Samochód był kupiony z przebiegiem ok. 100.000, po wizycie w ASO okazało się, że całość ma ok. 180.000 "na garbie", ale silnik był wymieniany po ok. 90.000, ponieważ (tak wynikało z danych z systemu Volvo) koleś w Belgii zamordował turbinę stylem jazdy .
        Samochód używany do codziennych dojazdów z podwarszawskiej wsi do centrum W-wy (po drodze "Raszyn wita..." ) i z powrotem. Zdarzały sie wypady weekendowe (dwie osoby dorosłe, młodzieniec w foteliku i owczarek niemiecki z przodu po prawej "w nogach").
        Samochód fajnie się prowadzi, w "korkowej" jeździe przy ciężkiej nodze małżonki spala nieco ponad 8 litrów ON na 100 km. Żadnych dziwnych historii, poza normalnymi sprawami eksploatacyjnymi.
        Niestety, po off-road'owej próbie pokonania mega-kałuży wiosną żona uszkodziła silnik (rozrząd) i zawieszenie. Zaskoczył ją głaz na dnie akwenu . Naprawione, śmiga OK, jedynie gamonie w serwisie nie potrafią uszczelnić porządnie rozrządu, więc lekko świni podłogę w garażu (cena w ASO PLN 1.300).
        Ten samochód jest... zwinny, tzn. dobrze trzyma się drogi, nie "myszkuje", a przyciśnięcie pedału gazu na III-IV biegu daje fun. Wiadomo, że to bardziej Ford niż Volvo, w środku nie ma więc wypasu typowego dla "większych braci" z tej stajni. Jest za to schludnie i ergonomicznie, jedyne, co wkurza, to niewiele schowków na różne drobiazgi. Nie jest to także mistrz przestrzeni wewnątrz, to raczej samochód "dopasowany".
        Napisałem się, jak dzik, jeśli ktoś ma więcej pytań, służę...

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          Sedan. Kierowca i pasażer siedzą wygodnie a i z tyłu można usiąść komfortowo. A co do wykończeniówki. Zawsze można do czegoś sie przyczepić ale w porównaniu z moim ostatnim autem jest to wiele przyjemniej.
          Ps. Nie wiem jaki model zamierzasz kupić Mitsubishi, ale na ostatnimi czasy m.in. 5/6 tygodni się czeka na autko.
          A Ty który model wybrałeś - silnik, wersja wyposażenia?

          Po głowie chodzi mi diesel. ale tu konkurencja ze strony Lancii jest bardzo poważna.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10840

            1,5, wersja podstatwowa.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • emes
              Nadszyszkownik Chmielowy
              • 08-2003
              • 4275

              Mitsubishi Lancer w wersji podstawowej stał w weekend, a pewnie jeszcze stoi, w Carfurze przy jerozolimskich, w alejce przy McDonaldzie. Otwarte drzwi, można wsiąść, wszystko pooglądać. Obok jakieś informacje o wersjach, charakterystykach, cenach.

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                Pan Samochodzik z Sieradza:

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9742

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pan Samochodzik z Sieradza:

                  http://www.allegro.pl/item821564181.html
                  Aaaaaa... ale o co chodzi?

                  Comment

                  • Tom_89
                    Junior
                    • 10-2009
                    • 11

                    Chyba o to jak ta kierownica jest w środku przełożona

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Tak jest. Przyznacie, że z klasą.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9742

                        Mmmmm..., nieźle. Sorka, nie zwróciłem wcześniej . Duży szacun, aż sie dziwię, że pedałów "na starej stronie" nie zostawił .






                        ...bo najpierw, to myślałem, że żą, jak to żą, o pojemności bagażnika znowu zasuwa

                        Comment

                        • Marcin_wc
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 2115

                          Pedałów nie, ale ręczny został po prawej.

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                            ...bo najpierw, to myślałem, że żą, jak to żą, o pojemności bagażnika znowu zasuwa
                            Nigdy nie wiadomo, czy teściowej nie trzeba będzie do lasu wywieźć.

                            Comment

                            • iron
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 6703

                              A jak tam Żą przymiarki do kupna samochodu?

                              U nas ciągle nie ma konsensusu (fundusze jeszcze nie skompletowane, więc i konsensus może poczekac), tyle że Saaby trochę się oddaliły.
                              Na horyzoncie majaczą:
                              Ford Cougar
                              Toyota Celica (ostatnia generacja)
                              Honda Prelude (po 1999 roku)
                              i pewnie najmilszy Asi - Seat Leon (oczywiście w którejś z mocniejszych wersji)
                              Last edited by iron; 28-11-2009, 12:32.
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Zmienia się jak w kalejdoskopie w zależności od nastroju ("będzie dobrze" kontra "będzie źle"). W przyszłym tygodniu będę załatwiał kredyt, myślę że wtedy coś się wykrystalizuje, bo będę musiał podjąć tzw. męską decyzję.

                                Wciąż na topie jest Saab 9-5 kombi, zaraz potem Volvo 850/V70/V70II z taką samą budą. W chwilach zwątpienia myślę o czymś małym i tanim, żeby przejeździć rok. Ogólnie motoryzacyjna telenowela.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎