Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurencja dla allegro?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Akren
    Senior
    • 12-2004
    • 111

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika breslauer
    Dlaczego mam w ogóle się nim zachwycać i od razu zmieniać allegro na ebay'a? Bo to serwis i firma zagraniczna , czyli zachodnia, czyli lepsza niby?
    Tak w ogóle dla ścisłości to Allegro tez polskie nie jest...

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2866

      #17
      Jeżeli Allegro będzie działać tak jak dzisiaj to wróżę szybkie przejście klienteli do eBaya.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • Andi
        Senior
        • 07-2001
        • 1915

        #18
        Dziwi mnie jedynie to ze Niemieckie i Amerykanskie eBAY nie maja jeszcze Linköw do eBAY Polen.
        A tak nawiasem möwiac co za röznica czy ta instytucja nazywa sie eBAY czy Allegro czy jeszcze tam inaczej.
        jezeli sa zabezpieczenia dotrzymane i Klient czuje sie pewien i ma mozliwosc placenia czy pobierania oplat bez zdzierzstwa Banköw to trzeba powiedziec ze obojetnie jak sie to nazywa grund ze czlowiek kupujacy czy sprzedajacy jest zadowolony.
        eBAY zawladnal Swiatem w sprzedazy i Kupnie i nie ma sie co dziwic ze w koncu dotarl do Polski.
        Jak Tylko ludzie beda mieli mozliwosc placenia i odbierania Pieniedzy poprzez PayPal-o ile ludzie w Polsce sie do tego przyzwyczaja i nabiora zaufania to wtedy juz te male Granice zanikna.
        A tak nawiasem möwiac to uwazam ze Allegro juz dawno do eBAY nalezalo tylko teraz robia to oficjalnie
        Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

        http://www.andreas-kronkorken.de

        Comment

        • prima
          Senior
          • 06-2001
          • 148

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos
          Na razie nie musisz, mnie tez nie zachwycił, dzisiaj wystawiłem nowe rzeczy na Allegro.

          Ale jak z czasem w wyniku "efektu sieciowego" handel sie przeniesie na eBay to i Ty się przeniesiesz - czy kupujesz, czy sprzedajesz. Może za rok, dwa, być tak, że Allegro do eBay będzie się miało jak Aukcje24 czy Świstak dzisiaj do Allegro. Pożyjemy - zobaczymy.
          Faktycznie - pożyjemy i zobaczymy ale zanim coś kupimy na eBay-u to zerknijmy za co sprzedający nałapał komentarzy - to tylko przykład http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=5575732955

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika prima
            Faktycznie - pożyjemy i zobaczymy ale zanim coś kupimy na eBay-u to zerknijmy za co sprzedający nałapał komentarzy - to tylko przykład http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=5575732955
            żałosny sposób zdobywania komentarzy, tylko gościu zapomniał o jednej rzeczy, od każdej "sprzedaży" płaci ebay prowizję, od tej kwoty nieźle go obciążą
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Ahumba
              Senior
              • 05-2001
              • 8962

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
              żałosny sposób zdobywania komentarzy, tylko gościu zapomniał o jednej rzeczy, od każdej "sprzedaży" płaci ebay prowizję, od tej kwoty nieźle go obciążą
              Chyba nie.
              Z tego co napisali na stronie głównej na razie sprzedaż odbywa się bez prowizji.
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

              Comment

              • albeertos
                Senior
                • 10-2001
                • 2313

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika prima
                Faktycznie - pożyjemy i zobaczymy ale zanim coś kupimy na eBay-u to zerknijmy za co sprzedający nałapał komentarzy - to tylko przykład http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=5575732955
                No i co z tego? Zawsze przeglądam nie tylko treść komentarzy sprzedającego (jeśli chcę coś kupić) ale także co sprzedawał. Jeśli kurs wiązania krawata (jak w tym przypadku) i zapunktował na tym 300 pozytywów i naglę przerzucił się na laptopy za 3000 zł to wybacz, ale na pewno u niego nie kupię.
                (_)>
                Nigdy się nie poddawaj!!!
                Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                Lech jest tam gdzie jego wiara
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • kalifat
                  Senior
                  • 10-2004
                  • 1168

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos
                  No i co z tego? Zawsze przeglądam nie tylko treść komentarzy sprzedającego (jeśli chcę coś kupić) ale także co sprzedawał. Jeśli kurs wiązania krawata (jak w tym przypadku) i zapunktował na tym 300 pozytywów i naglę przerzucił się na laptopy za 3000 zł to wybacz, ale na pewno u niego nie kupię.
                  Jeśli wszyscy będą tak samo ostrożni jak Ty to bedzie OK i takie punktowanie na nic mu przyjdzie.

                  Ale jak się okaże, że gość będzie miał 2500 punktów, to raczej nie będzie chciało Ci się przegladać wszystkich aukcji.
                  Tylko, że z tych 2500 może jedynie ze 200 być "normalnych" - (np. 200 - jako kupujący, 0 - jako sprzedający)

                  Myślę, że dopóki nie będzie zabezpieczeń ze strony ebay-a dla kontrahentów, to allegro będzie trzymać się mocno.
                  bla bla bla

                  Comment

                  • dzidek1960
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1548

                    #24
                    I tu już zaczynają się pojawiać różne perełki. Ciekawy opis przedmiotu jest tu Ciekawa jest ta technika dziurkowania
                    "Ma jednak kraj polski napój warzony
                    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                    wybornym smakiem"
                    Jan Długosz, Historie Piwne
                    Moja strona www w początkowym okresie budowy

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      #25
                      za gazeta.pl

                      CBŚ zaniepokojone oszustwami na eBay.pl

                      Przemysław Pluta, wciąż jedyny człowiek polskiego oddziału eBay, spotkał się wczoraj z podinspektorem Centralnego Biura Śledczego. Tematem były przestępstwa bezkarnie dokonywane na tej platformie. Jak dotąd eBay nie uczynił nic, aby zapewnić internautom bezpieczeństwo zawieranych transakcji. Samo spotkanie bynajmniej nie odbyło się z inicjatywy serwisu aukcyjnego. CBŚ, które codziennie dostaje kilka zgłoszeń od oszukanych użytkowników, zrobiło pierwszy krok.

                      Jedna z największych witryn aukcyjnych wchodząc do Polski nie zwróciła uwagi na to, jaki tu jest rynek, jakie jest Allegro i jakie tam są problemy. Ku naszemu zdumieniu, to z naszej strony wyszła inicjatywa spotkania i ustalenia warunków współpracy - powiedział podinspektor Jan Hajdukiewicz z Komendy Głównej Policji.

                      W Polsce internetowi przestępcy od lat mieli możliwości doskonalenia technik oszustw i brak przygotowania eBay.pl do polskich realiów źle świadczy o nowym graczu. Zakładali, że w Polsce będą mieli do czynienia z dziećmi - podsumował podejście szefostwa eBay Jan Hajdukiewicz.

                      Przyznał, że do Komendy Główne dociera dużo zgłoszeń o przypadkach oszustw dokonywanych przez osoby logujące się na eBay'u. Musimy podjąć wspólne działania w celu szybkiego ustalania tych osób, stąd spotkanie - wyjaśnił nasz rozmówca.

                      Według oceny CBŚ, Allegro sprawnie współpracuje z organami ścigania.

                      Magdalena Górak

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #26
                        Chyba już koniec dla allegrowych sprzedaży. Chce wystawić zbędne gifty, bo nie wiem kiedy pojadę na giełdę (nie w tym roku) i kiszka. Kod EAN potrzebny. O co kaman?

                        Comment

                        • AndrewZG
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 261

                          #27
                          Jeszcze niedawno ten kod EAN był opcjonalny - spróbuj wystawić aukcję bez niego - powinno dać radę.

                          Comment

                          • markus383
                            Member
                            • 05-2014
                            • 39

                            #28
                            Dwa dni temu wystawiałem i nie musiałem EAN wpisywać.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #29
                              Odkąd jest nowy layout ciężko się w nim odaleźć. EAN już przeszedłem, ale znalezienie kategorii wystawiania... Zresztą już ogarnąłem temat, ale dalej twierdzę, że system jest wybitnie pod biznes, nie zwykłych ludzi, którzy od czasu do czasu chcą się czegoś pozbyć.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎