Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sekcja Miłośników Płyt Winylowych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafal69
    (...) Tonpress pasaż za Domami Centrum, jakie tam były kolejki, jak po mięso albo papier toaletowy (...)
    Tam udało mi się bez kolejki dostać legendarny sp Dezertera

    W Empiku na ścianie wschodniej załapałem się też na chłopaków z Dezertera z klubu płytowego Razem.

    Hey Joe znam doskonale, prowadzony przez moich znajomych - Krzysia z Żoną

    Winyli juz nie zbieram (a miałem tego dość pokaźną kolekcję, głównie polska muzyka). Ale sentyment do tych czarnyych krązków mi pozostał.
    Ktos z Was moze pamietał albo jeszcze ma winyl Dezertera tylko nie czarny ale z ładnym obrazkiem smoka, albo całkiem czerwone winyle Kolaborantów i Sexbomby?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • rafal69
      Senior
      • 08-2005
      • 115

      #77
      Też znam się z właścicielstwem Hej Joe.
      Ale...ta płyta Sexbomby to ja ją miałem nie na czerwonym winylu tylko jakoś tak czarny z białym tak przynajmniej pamiętam
      znany gamoń wiosłowy

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafal69
        Też znam się z właścicielstwem Hej Joe.
        Ale...ta płyta Sexbomby to ja ją miałem nie na czerwonym winylu tylko jakoś tak czarny z białym tak przynajmniej pamiętam
        O tej czarno białej nic nie wiedziałem
        Te kolorowe winyle najczęściej kupowałem w siedzibie wydawnictwa płytowego (nie pamiętam jak sie nazywało) na Ciołka. Mieli tam te limitowane, kolorowe edycje. Czerwona Sexbomba to pierwsza ich płytka (ze zdjęciem zespołu na okładce)
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • rafal69
          Senior
          • 08-2005
          • 115

          #79
          Sexbomba "To niemożliwe" bardzo "fajnofajn" płyta, aże mię taka nostalgia chyciła i sobie włączyłem (niestety CD), ale nie ma na tej płycie "Dziewczyny kochajcie łysych" (poszukuje tego).
          A ta firma to się POLTON nazywała.
          znany gamoń wiosłowy

          Comment

          • yemiołka
            Senior
            • 02-2002
            • 1012

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika breslauer
            Jest kącik dla miłośników samochodów, motocykli, fotografów, fajczarzy ... a nie ma nic dla tych, którzy lubią to charakterystyczne trzeszczenie czarnego krążka. No to zakładam temat. Nie chodzi mi tutaj o to, by każdy, kto posiada płyty winylowe wypisywał co ma ... Raczej chodzi mi o wymianę doświadczeń związanych z konserwacją sprzętu grającego, z czyszczeniem płyt, itp. Także myślę, że jeśli ktokolwiek z forumowiczów stanie się - chociażby przez przypadek - posiadaczem płyt winylowych, a będzie się chciał ich pozbyć, to będzie wiedział do kogo z forum się zgłosić.

            No to ja jestem jako pierwszy.
            łał, nie mam czasu już dziś czytać 4 str. wątku /muszę wodę w czajniku grzać, bo podgrzewacz zdechł, a chcę wyszorować piórka/, ale się dopisuję czterema kopytami, a potem przestudiuję.
            właśnie leci czarne voovoo z środy na czw. i skrzypi i pięknie jezd
            Last edited by yemiołka; 09-12-2006, 11:12.
            **** zbliża ludzi... :-]

            Comment

            • mr-perez
              † 1971-2008 Piwosz w Raju
              • 09-2005
              • 514

              #81
              Kupiłem kilka płyt winylowych Abby i Boney M, na imprezki w starym stylu. Teraz tylko potrzebny jest mi do tego stary klasyczny wzmacniacz Marantza ( też już prawie kupiony), ale o co chodzi... czy ktoś z Was mógłby mi doradzić jakiś gramofon, też chyba najlepiej Marantz, może jakiś konkretny model ( przełom lat 70/80 ). A może ktoś ma do opchnięcia? Najlepiej srebrny i w dobrym stanie. Z góry dzięki za pomoc.
              RTS WIDZEW
              www.kapsle.piwko.pl

              Comment

              • breslauer
                Senior
                • 05-2002
                • 2690

                #82
                He, coś dawno nikt się nie wpisywał.
                Z takich moich nowych nabytków trzeszczących: Marillion "Script for a Jester's tear", The Police "Outlandos d'Amour", Fish "Vigil in a wilderness of mirrors", Sting "The dream of the blue turtles" i "Deep Purple "The house of the blue light".

                Przy okazji - dysponuje ktoś instrukcją obsługi do Unitry Foniki GS 461? Moja gdzieś zaginęła, a tam był opis, jak ustawiać balans ramienia, nacisk igły i antyskating. Jeśli ktoś ma i mógłby mi podesłać skany, to będę wdzięczny...

                Comment

                • artur2
                  Senior
                  • 02-2008
                  • 535

                  #83
                  Może nie dokładnie kompletna serwisówka ale schemat jest tu:

                  schemat

                  A opis kalibracji tu:

                  kalibracja
                  Mniej alkoholu, więcej smaku !
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • breslauer
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2690

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika artur2 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Może nie dokładnie kompletna serwisówka ale schemat jest tu:

                    schemat

                    A opis kalibracji tu:

                    kalibracja
                    Dzięki, ale nie chodzi mi o schematy, bo to mi nic nie mówi, zaś stronę rcm znam, ale te opisy dotyczą gramofonów za 5000 - 16000 PLN. Mi chodzi o instrukcję do ustawiania dokładnie tego modelu gramofonu Unitry (wraz z podanymi wartosciami nacisku na płytę w gramach, czy wartości na jaki ustawia się antyskating); powtarzam chodzi mi o kalibrację dokładnie tego gramofonu, który mam, a to jest opisane w instrukcji.
                    A swoją drogą taki gramofon za 15000 ... cudo techniki

                    Comment

                    • endrio
                      PremiumUżytkownik
                      • 10-2004
                      • 222

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika breslauer Wyświetlenie odpowiedzi
                      He, coś dawno nikt się nie wpisywał.

                      Przy okazji - dysponuje ktoś instrukcją obsługi do Unitry Foniki GS 461?
                      Witaj.
                      Zajrzałem do szuflady i po minucie mam instrukcję w ręku- to jakiś cud, bo wątpiłem aby była gdziekolwiek.
                      Też mam taki gramofon, tylko, ze dawno nie używany. Przy tej okazji wspominam sobie moją przygodę z płytami , miło jest.

                      Na dniach zeskanuję instrukcję i prześlę, tylko podaj gdzie.

                      Comment

                      • breslauer
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2690

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endrio Wyświetlenie odpowiedzi
                        Witaj.
                        Zajrzałem do szuflady i po minucie mam instrukcję w ręku- to jakiś cud, bo wątpiłem aby była gdziekolwiek.
                        Też mam taki gramofon, tylko, ze dawno nie używany. Przy tej okazji wspominam sobie moją przygodę z płytami , miło jest.

                        Na dniach zeskanuję instrukcję i prześlę, tylko podaj gdzie.
                        Chyba nie miałem okazji publicznie podziękować - dzięki za instrukcję.

                        A z nowych nabytków, to wpadł mi w ręcę WHAM "Make it big" - czyli cała sala śpiewa "wake me up before you go go ooooooo" !

                        Comment

                        • arcy
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 7538

                          #87
                          Niniejszym informuję, że rezygnuję z członkostwa w Sekcji. To efekt poprzeprowadzkowego napadu niechęci do zagracania.

                          Kolekcja dostępna na Allegro*

                          * to nie reklama, to sucha informacja

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            #88
                            Miętki jesteś, ja się przeprowadziłem razem z winylami. Co prawda trzymam je w piwnicy, bo w domu nie ma miejsca...
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • slavoy
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 5052

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Gramofony mają jeden duży minus - brak... autoreversu. I trzeba ten przyzwyczajony do pilotów tyłek ruszać co te dwadziesciaparę minut.
                              Niedawno na Allegro poszło takie coś. Nawet nie wiedziałem, że takie rzeczy kiedyś powstawały.
                              Last edited by slavoy; 16-05-2009, 21:35.
                              Dick Laurent is dead.

                              Comment

                              • Wujcio_Shaggy
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 4628

                                #90
                                Też nie wiedziałem - ale zastanawiam się, jak jest rozwiązana kwestia nacisku igły na stronę spodnią i czy to aby jest dobre dla płyty...
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎