Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sekcja Miłośników Płyt Winylowych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    #16
    No cóż, ja też mam tego "czarnego towaru" troszkę
    A do odtwarzania służy mi poczciwy adapter Fonica. Jak jest dobrze wytłoczona płyta, to dynamikę ma o niebo lepszą niż CD. No i ten fajny szmerek.

    A jak w BIGB-ie zagości Slavoy, to dopiero jest przekleństwo - trzeba po Jego wizycie długo chować płyty, takie ma chłopak zacięcie do analogów
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • marco
      PremiumUżytkownik
      • 04-2005
      • 100

      #17
      To ja też chętnie wpiszę się do Sekcji. Wprawdzie gramofon mam na strychu, ale u rodziców na półce stoi trochę Floydów, The Beatles, Deep Purple, Robert Fripp, węgierskie Locomotiv GT, Omega i parę innych. Uwielbiałem ten trzask czarnej płyty i stare duże słuchawki Unitry na uszach... Ech... to były czasy.
      A co do czyszczenia to używało się takiej miękkiej, czarnej szmatki, chyba była z aksamitu.

      Comment

      • dziku
        Senior
        • 12-2002
        • 1992

        #18
        No to i ja zgłaszam akces do sekcji. Czarnych płytek jest w domu nieduża półeczka - połączone kolekcje moja i mojej żony. Jest też i gramofon, ale stale rozglądamy się czujnie za drugim
        Echhh... ten dźwięk (czasem delikatne trzaski), do tego fajka i kufel chłodnego portera...
        Dziku


        Comment

        • centon
          † 2017 Piwosz w Raju
          • 03-2004
          • 575

          #19
          Witajcie
          Pamiętam te czasy gdy prawie kazdy winyl trzeba było "odstać" w kolejkach.
          Mam płytek pokaźny stosik ,ale niestety mój adapter nie ma igły!?! Nawet na allegro nie mogę dostać do staruszka siemensa igły. Na płytkach mam głównie polską muzę od dezertera do jarockiej oraz płyty klubu płytowego "Razem" (Pamiętacie jeszcze taki twór PRL-u) .I bardzo chętnie bym sobie posłuchał
          Zbieram etykiety i podstawki z ciężarówkami, karty telefoniczne z motywem piwnym ,podstawki guinness oraz birofilia związane z browarem warszawskim.
          Ktokolwiek chciałby pomóc w powiększaniu zbioru proszę o kontakt.


          https://picasaweb.google.com/115486805717439828103

          Comment

          • breslauer
            Senior
            • 05-2002
            • 2690

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
            A jakich płyt chcesz się pozbyć??
            Na razie żadnych.
            Wręcz przeciwnie - szukam Nalepy, Breakoutu, SBB i Deep Purple.

            Co do czyszczenia - słyszałem o sposobie czyszczenia na mokro, gąbką nasączoną płynem. Nie wiem, czy to jest dobry sposób; słyszałem tylko i pytam, czy ktoś próbował czyścić winyle na mokro?
            A z ciekawostek, to mam meksykańskie wydania "The Joshua Tree" U2, "Brothers in Arms" Dire Straits, "Nothing like the sun" Stinga, "Hunting, high and low" AHA i "The Wall" Pink Floydów. Meksykańskość wydania polega oczywiście na hiszpańskojęzycznych opisach okładek.

            Comment

            • breslauer
              Senior
              • 05-2002
              • 2690

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika centon
              Mam płytek pokaźny stosik ,ale niestety mój adapter nie ma igły!?! Nawet na allegro nie mogę dostać do staruszka siemensa igły.
              Centon, a próbowałeś się jakoś kontaktować bezpośrednio z Siemensem?

              Comment

              • Pepek
                Senior
                • 04-2003
                • 1499

                #22
                Również u mnie w brzeskim domu mieszka kilkadziesiąt czarnych SP, EP i LP - głównie z polską muzyką "młodzieżową" lat 80. ub. stulecia oraz trochę zachodnich licencji. Czasami jak pojadę do domu to na talerzu gramofonu Foniki z dużej wieży ląduje to i owo. Mi jeszcze ostatnia igła (ma prawie 10 lat) całkiem nieźle się sprawuje. Kurz też ścieram w najprostszy sposób, czyli miękką, aksamitną szmatką. Wspominacie tu kolejki - ach stało się stało kiedyś by zdobyć wymarzonego longa...

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pepek
                  Wspominacie tu kolejki - ach stało się stało kiedyś by zdobyć wymarzonego longa...
                  Zgadza się, trzeba było wystać takie płytki. Chociaż ja wtedy miałem farta, bo będąc kilka razy w księgarni, w pewnym małym miasteczku, zakupiłem analogi naszych kapel nowofalowych bez stania w kolejce.

                  Comment

                  • iommi
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 1522

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika breslauer
                    Co do czyszczenia - słyszałem o sposobie czyszczenia na mokro, gąbką nasączoną płynem. Nie wiem, czy to jest dobry sposób; słyszałem tylko i pytam, czy ktoś próbował czyścić winyle na mokro?
                    Do czyszczenia płyt najlepiej używać szmatek antystatycznych używanych zazwyczaj do czyszczenia okularów. Takowe kupić można w każdym sklepie optycznym. Świetnie usuwają kurz i wszelkie inne zabrudzenia (oczywiście o ile nie jest plaster pomidora sprzed roku).
                    *****************************

                    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                    *****************************

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika centon
                      Witajcie
                      Pamiętam te czasy gdy prawie kazdy winyl trzeba było "odstać" w kolejkach.
                      Mam płytek pokaźny stosik ,ale niestety mój adapter nie ma igły!?! Nawet na allegro nie mogę dostać do staruszka siemensa igły. Na płytkach mam głównie polską muzę od dezertera do jarockiej oraz płyty klubu płytowego "Razem" (Pamiętacie jeszcze taki twór PRL-u) .I bardzo chętnie bym sobie posłuchał
                      A próbowałeś na Wolumenie?

                      A co do stania za płytami, to faktycznie się stało, no i brało się praktycznie wszystkie licencyjne nowości (może poza wykonawcami na M - pewnej pani z USA i klasyka muzyki pedofilskiej ) - tak mało tego wychodziło
                      Last edited by iron; 26-04-2005, 09:00.
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        #26
                        Też bym się zapisał - co prawda rozstałem się z gramofonem ze cztery lata temu; był to diorowski Bernard - a ile się nałaziłem za igłami i wkładkami do niego... Wcześniej katowałem (to właściwe słowo) winyle i tzw. pocztówki dźwiękowe (pamiętacie takie cudo? ) na enerdowskim patefonie "HIT", któren się składał jak pudełko...

                        Płyty to głównie polska muzyka lat 80-tych (dzięki temu, że mój Ojciec pracował w RSW "Prasa" nie musiałem wystawać za niektórymi tytułami ). Mam też kilka ewenementów w postaci wydawnictw radzieckich, które kupowało się w księgarni "Domu Przyjaźni Polsko-Radzieckiej" za drobne grosze - i to twórczość zachodnią, np. takie składanki jak "Liestnica na niebiesa" albo "Zażgi we mnie agoń", wreszcie cały dwupłytowy album "Mgnawiennoje patierjanie rassudka" Kamandy Pinka Fłojda...
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6703

                          #27
                          A nie masz składaka "rejnboł" czy "dżetro tuł"

                          No i jeszcze był sklepik bułgarski na Świętokrzyskiej - tam też było parę licencji, takie choćby DIO czy Yngwie Malmsteen.

                          Zostawały jeszcze sklepy :węgierski i czechosłowacki, ale tam mniej ciekawych licencji było, za to w czechosłowackim można było nabyć płyty gwiazdy ichniego metalu - legendarnej kapeli Citron, z której to twórczości pochodzi fragment jakże uroczego tekstu - "sedim se doma, a tu prichodi SATAN"
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            #28
                            "Dżetro Tuł" to kiedyś nawet miałem; a także "Grupa Kridenz"... Ale gdzieś wyszły przez lata.
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • arcy
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 7538

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                              "Mgnawiennoje patierjanie rassudka"
                              Ki diabeł?

                              Comment

                              • lzkamil
                                kierowca bombowca
                                • 01-2003
                                • 3611

                                #30
                                u naszych poludniowych sasiadow pewnie by bylo 'chvilkovy upadek rozuma' ?
                                Lepszy jabol pod okapem
                                niż GŻ, CP i KP !


                                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎