Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sekcja Miłośników Płyt Winylowych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4998

    Wczoraj ciotka poprosila moja zone by wyrzucila u niej troche niepotrzebnych gratow na smieci.
    Te graty to 107 prawie nieuzywanych, plyt z lat 70 i 80 tych.
    Wlasnie slucham Janis Joplin, w kolejce Led Zeppelin
    Last edited by Latarnik; 04-01-2012, 23:38.
    5410 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
      Wczoraj ciotka poprosila moja zone by wyrzucila u niej troche niepotrzebnych gratow na smieci.
      Te graty to 107 prawie nieuzywanych, plyt z lat 70 i 80 tych.
      Wlasnie slucham Janis Joplin, w kolejce Led Zeppelin
      Cholerny farciarz, zazdraszczam
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • Kazimierz_W
        Senior
        • 05-2009
        • 689

        Moja kolekcja jest pełna staroci, już parokrotnie dostałem różnego rodzaju "spadki" jak i kupowałem części kolekcji. Nie mniej głównie kupuję nowe wydawnictwa na winylach. Kosztują prawie tyle samo co CD, i niemalże wszystkie nowości są dostępne w tym formacie (piszę tu oczywiście o porządnej muzyce, a nie popie czy disco ).
        Żyć nie umierać, pić piwo i słuchać winyla.
        Browar Bociana smaczny od rana
        Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

        http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4998

          Wsrod tych plyt jest kilka nieco odksztalconych, tzn. jak sie kreca to plywaja na ok 1 cm.
          Czy ktos z Was zna jakis sposob na prostowanie takich plyt?

          W sumie nie ma to wplywu na odtwarzanie, tylko trzeba recznie opuscic ramie gdy plyta jest w dolku.
          5410 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • Kazimierz_W
            Senior
            • 05-2009
            • 689

            Problem może tkwić w tym że płyta ma jeszcze mało rozjeżdżoną dziurę i nie mieści się na bolcu. Trzeba płytę zdecydowanie dopchać do końca by leżała równo na talerzu.
            A jeśli ktoś je tak zniszczył że pofalowały się, np. od temperatury, to chyba już nic nie poradzisz.
            Browar Bociana smaczny od rana
            Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

            http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
              Wsrod tych plyt jest kilka nieco odksztalconych, tzn. jak sie kreca to plywaja na ok 1 cm.
              Czy ktos z Was zna jakis sposob na prostowanie takich plyt?

              W sumie nie ma to wplywu na odtwarzanie, tylko trzeba recznie opuscic ramie gdy plyta jest w dolku.
              Jest taki jeden dość chamski sposób nieco niwelujący tego typu mankamenty.
              Musisz mieć równą powierzchnię - kładziesz na niej płytę w kopercie lub folii.
              Przykrywasz drugą równą powierzchnią i obciązasz dużogabarytowymi i ciężkimi książkami (np. mi sprawdził sie miedzy innymi Atłas Mira)
              Zapominasz o tej konstrukcji na jakiś czas - powiedzmy tydzień.
              Jak nie pomoże, to trzeba polubić falowanie
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • Ram
                Member
                • 01-2010
                • 40

                Można jeszcze włożyć płytę między dwie szklane powierzchnie i na kilka godzin do piekarnika lub na słońce (sam nie testowałem tej metody , znajomy prostował na słońcu)

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5052

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ram Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...)na kilka godzin do piekarnika lub na słońce (sam nie testowałem tej metody , znajomy prostował na słońcu)
                  Że GDZIE?
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    Co chcesz, w piekarniku jest chłodniej niż na słońcu,
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • supersklep
                      PiwBiz
                      • 01-2005
                      • 982

                      Żeby nie tworzyć tematu o miłośnikach głośników,to tylko się spytam czy ktoś z was reanimował stare membrany w altusach 75 made in Tonsil ?
                      Mam je od nowości ( fajny sprzęt) tylko trochę się materiał postarzał tzn pianki


                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
                        Żeby nie tworzyć tematu o miłośnikach głośników,to tylko się spytam czy ktoś z was reanimował stare membrany w altusach 75 made in Tonsil ?
                        Mam je od nowości ( fajny sprzęt) tylko trochę się materiał postarzał tzn pianki
                        Uderzaj do Slavoya - on to zdaje się uczynił
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • slavoy
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 5052

                          Swoje 140-ki reanimowałem w tej firmie. Jako, że nie lubię robić eksperymentów w robocie, w której nie mam żadnej wprawy, nie kupowałem zestawów naprawczych, tylko oddałem wymontowane głośniki to renowacji. Demontaż i montaż wymaga tylko śrubokręta i prostej małej lutownicy. Zawieszenie wybrałem gumowe (wcześniejsze piankowe rozpadło się w drobny mak). Koszt 160zł i efekt jak najbardziej zadowalający.
                          Dick Laurent is dead.

                          Comment

                          • supersklep
                            PiwBiz
                            • 01-2005
                            • 982

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                            Swoje 140-ki reanimowałem w tej firmie. Jako, że nie lubię robić eksperymentów w robocie, w której nie mam żadnej wprawy, nie kupowałem zestawów naprawczych, tylko oddałem wymontowane głośniki to renowacji. Demontaż i montaż wymaga tylko śrubokręta i prostej małej lutownicy. Zawieszenie wybrałem gumowe (wcześniejsze piankowe rozpadło się w drobny mak). Koszt 160zł i efekt jak najbardziej zadowalający.
                            Dzięki ,znalazłem taką firmę też w Lublinie , bo nie czuję się na siłach tego kleić i jeszcze żeby to poprawnie grało


                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎