Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sekcja Miłośników Płyt Winylowych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopernik
    Senior
    • 11-2002
    • 204

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
    W najnowszej gazetce reklamowej hipermarketu REAL pojawił się gramofon LENCO z wbudowanym przedwzmacniaczem za jedyne 249 PLN.
    ten przedzwzmaczniacz to chyba po to dodali żeby podłączyć gramofon pod PC i przegrać sobie czarną płytkę na srebrną

    Comment

    • arcy
      Senior
      • 07-2002
      • 7538

      #62
      Nie, możesz sobie podłączyć bezpośrednio nieduże głośniki.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
        mnie się przytrafiła wreszcie poszukiwana płytka FOtN - Elizium.
        no i idą kolejne na które przypadkiem trafiłem : FOTN The Nephilim i FOTN Dawnrazor, mam nadzieję że będą w sensownym stanie i dotrą przed niedzielą bym mógł się znowu porozkoszować wyczynami McCoya i ekipy
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Wisnia
          Junior
          • 04-2005
          • 4

          #64
          Prawda jest taka drodzy panowie koneserzy , że najlepszy , niedoscigniony brzmeniowo , technicznie i wizualnie gramofon można kupić na bazarze za 50 zł . Mowa oczywiscie o marce Fonica . Która już ćwierć wieku temu postawiła poprzeczke nie do przeskoczenia dla produktów typu LENCO. Konstrujac te użądzenia nie znano jeszcze na masową skale pojecia obniżania kosztów produkcji. Można wiec zakupić doskonały adpater w cenie jednej nowej płyty. Gramofony te niestety są obecnie bardzo kapryśne . I zeby dobrze działały trzeba sie z nimi obchodzi jak z kobietą. Poprostu troche o nie pozabiegać . Wykazać sie pomysłowością i włożyć odrbine pracy żeby doprowadzić je do stanu sprzed dekady. Ale to przyjemnośc chyba jeszcze wieksza niż wygrzebywanie z pod ziemi coraz to nowych perełek do naszych kolekcji. Wiec jeśli nie macie w kieszeni zbędnych 2000 zł a nie chcecie słuchać waszych kochanych płyt na byle czym , to polecam zdobycie sprzetu ze złotego wieku czarnej płyty

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #65
            dobrze że temat się odświeżył - bo ostatnio usilnie poszukuję Youngblood Brass Band - Center:Level:Roar na winylu oczywiście Jakby ktoś z Was napotkał albo chce się pozbyć (choć w to drugie nie wierzę) - nowy lub używany (ale w stanie min. bdb) - będę wdzięczny za informację!

            Oczywiście nie interesuje mnie ta płyta za "wszelką cenę". W USA można ją dostać nową za 15 dolców
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
              (ale w stanie min. bdb)
              Ja przepraszam, że nie na temat, ale jak min. bdb, to max. ..... ?
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                #67
                jest jeszcze "idealny", nie odsłuchiwany
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • iron
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 6703

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wisnia
                  Prawda jest taka drodzy panowie koneserzy , że najlepszy , niedoscigniony brzmeniowo , technicznie i wizualnie gramofon można kupić na bazarze za 50 zł . Mowa oczywiscie o marce Fonica . Która już ćwierć wieku temu postawiła poprzeczke nie do przeskoczenia dla produktów typu LENCO. Konstrujac te użądzenia nie znano jeszcze na masową skale pojecia obniżania kosztów produkcji. Można wiec zakupić doskonały adpater w cenie jednej nowej płyty.(...)

                  Ja mam właśnie adapter FONICA GS464 kupiony jeszcze w PRL-owskim sklepie RTV pewnie (po przeliczeniu) za więcej niż 50 złotych. Kupiony tylko dlatego, że uchował się w sklepie stojąc na dolnej półce a sprzedawca wmawiał mi, że jest uszkodzony Mój Tata prawie dał się nabrać, ja się jednak uparłem, że bierzemy i dobrze zrobiłem - działa bez zarzutu do dziś, nawet bez specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.
                  Takie ładne płaskie, czarne cacuszko
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • breslauer
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2690

                    #69
                    Ostatnio nabyłem co nieco węgierskiego rocka z przełomu lat 70. i 80. - Locomotiv GT, Skorpio, Omega (dzięki Slavoy za inspirację ).

                    Comment

                    • Andrewbrw
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 932

                      #70
                      no to i ja się pochwale moją co raz to większą kolekcją starych winyli:

                      Iron Maiden:

                      -IRON MAIDEN (1980)
                      -The Number of the Beast (1982)
                      -Piece of mind (1983)
                      -Powerslave (1984)
                      -LIVE after DEATH (podwójny album) -1985
                      -Somewhere in Time (1986)

                      i sukcesywnie mam nadzieje że będzie sie powiększać

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2287

                        #71
                        Ha Jak to się stało, że wcześniej nie zauważyłem tego tematu. Również mam kolekcję winyli Iron Maiden, szczególnym uwielbieniem darzę nigdy nie granego Killers w formie pięknego marmurka, czerwono-biało-przezroczystego. Jakoś wolę posłuchać sobie w domu na spokojnie czarnego krążka niż CD czy muzyki w formacie mp3.
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • rafal69
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 115

                          #72
                          Temat taki wspominkowy to i ja się dopiszę.
                          kto z Wrszawy to pamięta:
                          - Tonpress pasaż za Domami Centrum, jakie tam były kolejki, jak po mięso albo papier toaletowy.
                          - Helicon na Freta bardzo fajny repertuar ale ceny równie fajne
                          - giełda w Hybrydach tu było wszystko i "się bywało"
                          Moja kolekcja to big-bit polski, polskie '80 i punk '80-'90, gramofon gs 464 Fonica i drugi mam do ripowania vinyli g 601a z przedwzmacniaczem.
                          Poszukuję sp Kult-Piloci
                          znany gamoń wiosłowy

                          Comment

                          • Maidenowiec
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 2287

                            #73
                            Za Domami Centrum, a konkretniej za Kinem Relaks, w tym pasażu właśnie działa sobie Hey Joe. Można ciekawe krążki zanabyć drogą kupna.
                            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                            Thou shallt not spilleth thy beer!

                            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                            Comment

                            • rafal69
                              Senior
                              • 08-2005
                              • 115

                              #74
                              trochę nie tak, sklep Hej Joe to co innego a Tonpress to był tu gdzie Cmielna (dawniej Rutkowskiego) się kończy, w tym wieżowcu przy kinie Atlantic (nie wiem czy jeszcze się tak nazywa)
                              znany gamoń wiosłowy

                              Comment

                              • rafal69
                                Senior
                                • 08-2005
                                • 115

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafal69
                                Cmielna (dawniej Rutkowskiego)
                                miało być Chmielna
                                znany gamoń wiosłowy

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎