Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o górach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
    Na dworze mroźno, wietrznie, chmurno i durno, a my zaczynamy planować tegoroczne wakacje. A wakacje, żeby były udane muszą być w górach. Tym razem postanowiliśmy zdradzić rodzime szczyty i za cel obraliśmy sobie góry Fogaraskie.
    Jeżeli ktoś z Was już tam był, to będziemy bardzo wdzięczni za jakieś wskazówki, sugestie, porady itp. itd.
    Byłem ładnych kilka lat temu. Jak masz konkretne pytanie to wal śmiało, może pomogę. Ogólnie to można dłuuugo pisać. W sieci jest sporo relacji. Generalnie przygotuj się na zimno i deszcz .
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • Basik
      Senior
      • 06-2006
      • 1308

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły na tę okolicę, będę wdzięczny.
      A Ty wiesz ile jest ze Szklarskiej do np., Sobótki? Trochę dziwnie sobie plan tej wycieczki ułożyłeś.
      Ze Szklarskiej możesz zrobić takie trasy, jak napisał Pogoniarz + np. Izery, w tym oczywiście Stóg Izerski. Szrenica, której nie wymieniłeś jest chyba oczywista. Jak byliśmy w listopadzie w browarze w Harrachovie, to widzieliśmy całkiem sprawnie budowaną czy odnawianą trasę kolei Szklarska- Harrachov. Nie wiemy jednak kiedy pojedzie nią pierwszy pociąg, może się załapiecie.
      Tę bazę w Szklarskiej, to już macie pewną? Ciekawe wycieczki można robić z Karpacza. Oczywiście również Śnieżka, Odrodzenie, Samotnia, w sumie również można wcześnie z rana wyjechać i zrobić również Izery czy odwiedzić Harrachov.
      Ale można również zapuścić się górami, przez przełęcz Karkonoską ( po naszej stronie schronisko Odrodzenie, po Czeskiej lokale z pysznym jedzonkiem i piwem) do Szpindlerowego Młyna. Tam nocleg i powrót np. przez Lućni Boude a następnie Kopę czy Strzechę Akademicką do Karpacza. Albo: z Karpacza przez Śnieżkę do Peca i na Černá horę, na której możesz napić się piwa właśnie z browaru o tej samej nazwie (lane w tej okolicy tylko na górze). Tylko wówczas raczej musielibyście zarezerwować nocleg w Pecu (tam spotkacie tylko koncerny, ale za to jest lokal-Hard Rock, gdzie barman miesza takie drinki, że fiu fiu). Na pysznego Krakonośa można zapuścić się na spacer do Upy, jakieś 2 -3 km od Peca. Na przeciwko wyciągu jest parking i stoi w zasadzie buda z piwem. Towarzystwo lokalne , ale bardzo przyjazne, piwo w przeliczeniu ok 3 zł. Mogę dać namiary na noclegi w Pecu i Szpindlu, gdyby były potrzebne. Jak również spróbować wytłumaczyć, bo nie znam nazw lokali, gdzie jeść w Pecu, a gdzie lepiej uważać.
      Acha, jakiś czas temu, gdy byliśmy w Szklarskiej, piliśmy Skalaka w knajpce "Na winklu" czy jakoś tak. Też chyba znaleźliśmy to miejsce przez forum, więc musiałbyś pogrzebać. Jeżeli masz jakieś pytania, to pytaj śmiało tu czy na PW.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        Dzięki za pomoc.
        Dla wyjaśnienia: nie zamierzam robić wszystkich tras "z buta", Sobótkę podepczemy jadąc do albo ze Szklarskiej do domu. W okolice większości górek zamierzamy jakoś podjechać.
        Po drugie, Młody robi za fokę, i po dniu spędzonym w karkonoskich ostępach oczekuje basenu. Krytego. Na miejscu. Jak rozumiecie, to nieco ogranicza dostępność bazy lokalowej, zwłaszcza, gdy się chce, żeby było jednak taniej, niż w Hiszpanii...
        Po trzecie, niestety, jak już widać, będziemy zmuszeni wracać do samochodu, co ogranicza także możliwość doboru fajnych szlaków i, niestety, możliwość degustacji piwnych (poza Szklarską). Co nie wyklucza brania "na wynos", bo ja po basenie też mam swoje potrzeby .

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Sobótkę podepczemy jadąc do albo ze Szklarskiej do domu.

          Czy aby nie chodzi Ci o Ślężę? Sobótka to miasto. Na samą Ślężę idzie się ze 40 min.

          A jak chcesz adres do fajnego pensjonatu w Szklarskiej Porębskiej to daj znać. Bardzo dobre żarcie tam mają.
          Last edited by jacer; 15-01-2010, 17:55.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy aby nie chodzi Ci o Ślężę? Sobótka to miasto. Na samą Ślężę idzie się ze 40 min.
            Oczywiście , pisząc "Sobótka", miałem na myśli Ślężę...
            Ponieważ jest to wyjazd "fokusowany" na Młodego, a on, jeżeli już w ogóle coś jada, koncentruje się na pizzy ew. rosole, więc jedzenie nie jest zbyt istotne... Ale dzięki

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
              Oczywiście , pisząc "Sobótka", miałem na myśli Ślężę...
              Ponieważ jest to wyjazd "fokusowany" na Młodego, a on, jeżeli już w ogóle coś jada, koncentruje się na pizzy ew. rosole, więc jedzenie nie jest zbyt istotne... Ale dzięki

              Rosół tam mają z domowym makaronem. Zrób tak jak mój kumpel, jego syn nie chciał jeść, to nie jadł. Po dwóch dniach zgłodniał i wszystko już mu smakowało.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                Dziś mamy miłą rocznicę - 30-lecie naszego zimowego Everestu
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • skandal
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1439

                  Ano jest jest rocznica. I z tej okazji również 5 rocznica powstania browaru Irbis Miała być jubileuszowa warka dzis robiona ale drożdże za długo w lodówce stały.
                  Z tej pieknej okazji zakichana tv mogła by puścić film "Gdyby to nie był Everest" ale kto by na to wpadł tam Zresztą jak była rocznica śmierci Kukuczki niedawno też rzadnego filmu o nim nie było a parę nakręcili. Zdebilnienie w publicznej tv chyba większe nie będzie.
                  A co do samej rocznicy - piekne czasy to były i to już nie wróci. Teraz młodzi w skałki wolą jechać bo łatwo i sie człowiek nie zmęczy. Następców Wielickiego i ówczesnej ekipy nie widać. Teraz w górach najwyższych rządzą Rosjanie.
                  Last edited by skandal; 17-02-2010, 19:12.

                  Comment

                  • lzkamil
                    kierowca bombowca
                    • 01-2003
                    • 3611

                    Skandal, Twój browar się nazywa tak jak "titanowyj alpinisticzeskij karabinok"? Też jeszcze jednego takiego mam
                    Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy, samych udanych warek
                    Last edited by lzkamil; 17-02-2010, 20:22.
                    Lepszy jabol pod okapem
                    niż GŻ, CP i KP !


                    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
                      Z tej pieknej okazji zakichana tv mogła by puścić film "Gdyby to nie był Everest" ale kto by na to wpadł tam Zresztą jak była rocznica śmierci Kukuczki niedawno też rzadnego filmu o nim nie było a parę nakręcili. Zdebilnienie w publicznej tv chyba większe nie będzie.
                      Gdyby tak wszystkie ważne dla nas rocznice miałyby być honorowane w tivi to musieliby nadawać non stop na kilku kanałach tylko takie programy
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • skandal
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1439

                        Izkamil - mój browar to raczej na cześc pantery śnieżnej bo to jest najlepszy alpinista Nie wiedziałem że radzieckie karabinki tez były firmowane tą nazwą, mam tylko śruby lodowe Irbis
                        Jackson ale jest np. TVP Kultura, Info też dokumenty puszcza to mogli by do diabła sie zmobilizować. Raz na 30 lat.

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
                          Izkamil - mój browar to raczej na cześc pantery śnieżnej bo to jest najlepszy alpinista Nie wiedziałem że radzieckie karabinki tez były firmowane tą nazwą, mam tylko śruby lodowe Irbis
                          Jackson ale jest np. TVP Kultura, Info też dokumenty puszcza to mogli by do diabła sie zmobilizować. Raz na 30 lat.
                          TVP Historia g. 8.00 http://www.teleman.pl/station.html?id=95 Zmobilizowali się jednak
                          Last edited by Maggyk; 17-02-2010, 21:55.
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • skandal
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1439

                            Zmobilizowali sie ale... Nie mam tego kanału I chyba nie tylko ja. No i nie ma "Gdyby to nie był Everest". Te stare filmy są rewelacyjne. Widziałem dość sporo na różnych festiwalach, m.in. w Zakopcu na festiwalu z 4 lata temu chyba. Cały blok był o polskich zimowych właśnie wyczynach. Prowadził to Wielicki i opowiadał, przeplatane to było filmami i taśmami z rozmów radiowych a do tego pan Wielicki wyciagał z publiki swoich kolegów z tych wypraw którzy akurat byli na festiwalu i kazał im opowiadać. Niezła komedia z tego momentami była bo Wielicki miał talent do prowadzenia takich imprez. A jak sie oglądało te stare taśmy to aż dreszcze przechodziły z emocji

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              Dzisiaj dość obszerny artykuł w Wyborczej był na ten temat.
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              • Basik
                                Senior
                                • 06-2006
                                • 1308

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                                Byłem ładnych kilka lat temu. Jak masz konkretne pytanie to wal śmiało, może pomogę. Ogólnie to można dłuuugo pisać. W sieci jest sporo relacji. Generalnie przygotuj się na zimno i deszcz .
                                Grzeber potrzebujemy z Piotrym konkretnej informacji- nie wiem o jakiej porze roku byłeś w Rumunii, ale może się orientujesz, czy w czerwcu mamy dużą szansę trafić na śnieg w wyższych partiach np. na Negoiu? O tym, że czerwiec jest najbardziej deszczowym i zimnym miesiącem w tych górach, to niestety, już wiedzieliśmy. Martwi nas jednak śnieg o tej porze roku, bo to już może być a) nieprzyjemne, b) niebezpieczne.

                                Zastanawiamy się z Piotrym czy nie jechać w jakieś inne, niższe rumuńskie górki, tylko tych pasm jest tak dużo, że nie wiemy, które wybrać. Może byłeś w innych górach a nie tylko w Fogaraszach? Zależy nam, żeby jednak te góry były w miarę wysokie oraz na widokach ( nie za bardzo lubię np. Beskidy, które są piękne, ale widoczki są jednak stosunkowo skromne).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎