Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o górach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    Wolałbym coś tańszego. 400 zeta za plecak to za dużo, tym bardziej, że byłby używany na kilka wypraw w roku.

    Co do tego asortymentu nie jestem wybredny, wolę kupić porządniejsze buty.
    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

    Comment

    • slodki
      Senior
      • 01-2012
      • 108

      Na szybkie wyprawy, jak już pisałem, polecam zdecydowanie: http://esklep.intersport.pl/pl/produ...rxss-18-171637
      Dobrze dopasowany, funkcjonalny, zaskakująco pojemny, niesamowicie lekki, z wbudowanym pokrowcem przeciwdeszczowym ale i bez niego całkowicie hydrofobowy.

      Z hi-tec'a mam tylko softshell i spodnie, więc co do plecaka HT ciężko mi się wypowiadać, natomiast ja mam plecak 45l bez takiej płyty i na sobotniej wyprawie na Skrzyczne po podwieszeniu camela 2,5l, moje "usztywnienie" zostało brutalnie zdeformowane pod ciężarem kieszeni z bukłakiem. Wniosek- szanujący się facet powinien dbać o sztywność.

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
        Tylko czekałem, aż ktoś to napisze

        Czekam zatem...
        No więc jakieś dwa lata temu kupiłem coś takiego. Z dobrych rzeczy można powiedzieć o nim, że jest wygodny i, jak na litraż, dość pojemny. Ma też dużo patentów do przytraczania różnych rzeczy. Ten system wentylacji naprawdę się sprawdza.
        A do dupy, i to po całości, jest wykonanie. Rozłazi się na wszystkich szwach. Wszystkie małe kieszenie mają już połączenie z główną komorą, więc jak coś niewielkiego włożę do małej, mogę to spokojnie wyjąć z dużej komory. Mały suwak na górze już nie istnieje, a główny jest w stanie przedagonalnym. Butelka piwa włożona do głównej komory wypuściła dziś szyjkę ku górze, na zewnątrz... Plecak nie był intensywnie eksploatowany - jedynie na wycieczki - na co dzień używam innego.
        Cudo w projekcie, kompletny szajs w wykonaniu. Oczywiście zgubiłem paragon by reklamować

        -------
        Dziś odfajkowałem kolejny szczyt do KGP, Kłodzką Górę. Wyjechałem rano z Kątów i przez Wałbrzych i przenajlepszą widokowo trasę kolejową w Polsce* dotarłem do Kłodzka. Zaraz po wyjściu z miasta, zamiast rozglądać się za oznakowaniem żółtego szlaku, polazłem tak, jak był on ukazany na mapie. Po chwili widzę, że znaki szlakowe są zamalowane, ale głupi brnę dalej. Po przejściu Szyndzielni szlak kompletnie zniknął. Ukazało się natomiast coś na granicy mocno podmokłej łąki i bagna. Sporo czasu mi zajęło przelezienie tych może 250m bez zapadnięcia się w totalne błoto. Od Kukułki szlak powrócił. Wiedzie szczytami Gór Bardzkich, jest dość lekki, ale nie nudny. Po zmianie na niebieski za Kłodzką Górą jest bardziej płasko, ale do czasu. W połowie drogi z KG przytrafił się srogi deszcz. Ostatnie podeście wiedzie do górskiej kaplicy, a później razem z drogą krzyżową mocno w dół. Daje się odczuć, że Bardo jest niżej niż Kłodzko. Zaraz miał być pociąg, więc mocno dreptałem i zaraz Źródłem Maryi źle skręciłem - pociąg odjechał w dal, ale za to mam fajne foto panoramy Barda.
        Jako że dzień był mocno parny, zapasy płynów skończyły się szybko i jechałem od dłuższego czasu na suchym języku. Zaraz za zejściem ze szlaku jest przystań spływów pontonowych. Tyskacz z kija (no mea culpa, no), w ilości sztuk dwa, wszedł jak ciepły nóż w masło (pierwszy właściwie "na hejnał"). Późnej żałowałem, bo okazało się, że przy wejściu do miasta, zaraz za mostem, jest cudna mordowania. Czasu już jednak było znowu mało. O 19:07 wsiadłem w szynobus i przez Świdnicę i Jaworzynę wróciłem do Kątów. W Jaworzynie, w trakcie przesiadki, odezwał się we mnie dobry samarytanin, i jednemu spragnionemu, co chciał papierosa, zakupiłem Złotego Denara Mocnego .

        *) Linia Wałbrzych-Kłodzko jest fantastyczna. Jak ja nie przepadam za szynobusami, to tu sprawdzają się bardzo - panoramiczne szyby pozwalają cieszyć się wspaniałymi widokami z obu stron. Te wiadukty, tunele... Po-le-cam!
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Mordownia cudna, z panoramą gór, ale wybór piwa fatalny. Tylko butelka i tylko kilka marnych klasyków piw.

          Comment

          • Rzeszowiak
            Piwny Radykał
            • 04-2009
            • 1596

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja robię tylko za szofera i sponsora, Młody uznał, że najpierw Bieszczady, a potem Beskidy (była też brana pod uwagę opcja odwrotna). Prawdopodobnie zaczniemy wakacje "górskim akcentem", więc chyba początek lipca.

            wasyll - myślałem o tej trasie z Tarnicą, ale to przejście "drogowe" wydaje mi się masakryczne, mój 12-latek nie-na-wi-dzi monotonnych przejść, najlepsze dla niego to kwadrans po pionowej ścianie .

            Basik, nie wiem o żadnej przecenie, ale ja kupiłem "baletki" Lowa w Decathlonie, długo czatując na (niedużą, ale zawsze) obniżkę... Albo poprzymierzaj w "świecie rzeczywistym", ustal rozmiar "na sicher" i kup w sieci...
            Dojście z Ustrzyk Górnych do Wołosatego to ok. godzinka solidnego nudnawego marszu. Da się wytrzymać.

            Comment

            • wasyll
              Senior
              • 09-2008
              • 1823

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
              No więc jakieś dwa lata temu kupiłem coś takiego. Z dobrych rzeczy...
              Też o nim myślałem. Dobra, nic na siłę, szukam dalej. Dzięki za info
              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

              Comment

              • piotry
                Oj tam, oj tam !
                • 08-2005
                • 761

                Jak coś to polecam stronkę z ocenami użytkowników - ngt.pl
                Tam mają także forum.

                pozdrawiam
                piotry

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jak coś to polecam stronkę z ocenami użytkowników - ngt.pl
                  Tam mają także forum.

                  pozdrawiam
                  piotry
                  Z tym, że trzeba zaznaczyć, iż tamci testerzy to takie same fioły jak tutejsi, tyle, że w innej dziedzinie

                  Comment

                  • wasyll
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 1823

                    Padło na taką oto czterdziestkę:

                    http://4fsklep.pl/[c4l13-pct101]_plecak_trekkingowy_pct101_-_czarny,84,45179.html

                    Dodatkowo cena obniżona o 30% z okazji otwarcia sklepu, a raczej jego przenosin.
                    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                    Comment

                    • Basik
                      Senior
                      • 06-2006
                      • 1308

                      Czekam na opinie po pierwszych paru wycieczkach (w tym jednej w deszczu)

                      Comment

                      • wasyll
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 1823

                        Mam zamiar wybrać się jutro na Ślężę, ale że nie jestem zmotoryzowany to jadę autobusem do Sobótki Zachodniej. Może mi ktoś powiedzieć, w którym miejscu jest ten przystanek? Jakieś skrzyżowanie ulic chociaż.
                        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                        Comment

                        • Basik
                          Senior
                          • 06-2006
                          • 1308

                          Wasyll, jutro ma być jednodniowe załamanie pogody... Mimo, że Ślęża to w końcu żadna wysoka góra, może jednak zastanów się czy warto.
                          My wybieramy się w niedzielę samochodem do Sulistrowic. Dalej czerwonym do Przełęczy Słupickiej- niebieskim na Radunię- Przełęcz Tąpadła- i w zależności od pogody, chęci itd. niebieskim lub żółtym na Ślężę, a następnie powrót czerwonym do samochodu.

                          Przystanki masz zaznaczone na tej mapie:

                          Osobiście b. lubimy to podejście niebieskim.

                          Comment

                          • slavoy
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 5052

                            Z Tąpadeł na Ślężę tylko niebieski - najfajniejszy szlak na Ślężę. O której jedziecie?
                            Dick Laurent is dead.

                            Comment

                            • Basik
                              Senior
                              • 06-2006
                              • 1308

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Z Tąpadeł na Ślężę tylko niebieski - najfajniejszy szlak na Ślężę. O której jedziecie?
                              Niestety, nie wiem. Wyjazd w ramach rodzinnego, niedzielnego spacerku. Stąd też wybór szlaku nie do końca będzie należał do nas. Musimy wcześnie wrócić. Osobiście wolałabym niebieski. Na żółtym będzie autostrada. Była opcja- Park Zachodni albo Szczytnicki, ale mając na uwadze zapowiadaną temperaturę na ten dzień, chcemy uciec z miasta.
                              Last edited by Basik; 17-05-2013, 11:03.

                              Comment

                              • wasyll
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 1823

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
                                Wasyll, jutro ma być jednodniowe załamanie pogody...
                                Z tego co wiem to w Świdnicy już padało i ogólnie jest do dupy z pogodą. Zobaczę rano prognozy, ale jakoś mi się przestaje to widzieć.

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
                                \Była opcja- Park Zachodni albo Szczytnicki, ale mając na uwadze zapowiadaną temperaturę na ten dzień, chcemy uciec z miasta.
                                Polecam Grabiszyński, fragmentami można się, jak w lesie poczuć
                                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎