Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o górach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
    Hej, pytanie do bardziej doświadczonych górołazów.

    Chciałbym w jakiś weekend odbyć jednodniową pieszą wędrówkę na trasie Ustroń-Żywiec (zahaczając o Karczmę Wrzos i browar Krajcar ). O ile ja jestem nie do zdarcia i iść mogę tydzień bez przerwy o samym chlebie i piwie, o tyle dwie kobiety, które bym zabrał ze sobą, mogą nie być tak wytrzymałe. Ile czasu mniej-więcej zajęłaby taka trasa? Jest w miarę sensownie oznaczona, bo nie chciałbym się pogubić (tak, umiem korzystać z kompasu i map)? Nie jest za trudna dla miejskich marud?
    Jednodniową? Odradzałbym. To jest dobrze ponad 30 km po szlakach, przewyższeń nie licząc. Rozbić na dwa dni z noclegiem po drodze.

    Comment

    • purc
      Senior
      • 02-2009
      • 650

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
      Hej, pytanie do bardziej doświadczonych górołazów.

      Chciałbym w jakiś weekend odbyć jednodniową pieszą wędrówkę na trasie Ustroń-Żywiec (zahaczając o Karczmę Wrzos i browar Krajcar ). O ile ja jestem nie do zdarcia i iść mogę tydzień bez przerwy o samym chlebie i piwie, o tyle dwie kobiety, które bym zabrał ze sobą, mogą nie być tak wytrzymałe. Ile czasu mniej-więcej zajęłaby taka trasa? Jest w miarę sensownie oznaczona, bo nie chciałbym się pogubić (tak, umiem korzystać z kompasu i map)? Nie jest za trudna dla miejskich marud?
      Jasne , że w dzień dasz radę. Ale co w nocy?

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        Comment

        • warka21
          Junior
          • 07-2013
          • 17

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
          Jasne , że w dzień dasz radę. Ale co w nocy?
          No właśnie, co z nocą? Lepiej zaplanuj trasę na dwa dni. Spokojniej i bezpieczniej

          Comment

          • slodki
            Senior
            • 01-2012
            • 108

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika warka21 Wyświetlenie odpowiedzi
            No właśnie, co z nocą? Lepiej zaplanuj trasę na dwa dni. Spokojniej i bezpieczniej
            Czołówka na głowę i napieramy

            Comment

            • warka21
              Junior
              • 07-2013
              • 17

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slodki Wyświetlenie odpowiedzi
              Czołówka na głowę i napieramy
              Heh, no jak się bardzo chce to można

              Comment

              • slodki
                Senior
                • 01-2012
                • 108

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika warka21 Wyświetlenie odpowiedzi
                Heh, no jak się bardzo chce to można
                W zeszłym roku miałem okazję obserwować kotlinę jeleniogórską, wędrując przez karkonosze całą noc. Absolutnie nieprawdopodobne widoki.

                Comment

                • Basik
                  Senior
                  • 06-2006
                  • 1308

                  No mam nadzieję, że planów wakacyjnych nic już nam nie zniszczy. A plany w dużym skrócie są następujące:
                  Bieszczady- zaliczamy Tarnicę, Bukowe Berdo, Rawki, Połoniny. Może odskoczymy na jeden dzień nad Solinę.
                  Beskid Sądecki- lecimy od Krynicy przez Jworzynę Krynicką do Piwnicznej z odbiciem do bacówki pod Wierchomlą (po pieczątkę) a potem dalej przez Łabowską Halę.
                  Z Piwnicznej przez Wielkiego Rogacza-Radziejową-Hale Przehybę do Szczawnicy i powrót do Piwnicznej po samochód.
                  Następnie ze Szczawnicy jakaś pętelka przez Homole i Palenicę.
                  Jak czas pozwoli- jeszcze trochę pobuszujemy z Pieninach (Trzy Korony, wycieczki rowerowe). Plan jak zwykle zależy od pogody i ochoty (bądź jej braku) na daną wycieczkę w danym momencie

                  Comment

                  • Basik
                    Senior
                    • 06-2006
                    • 1308

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
                    ....teraz nawet w Wysokie Tatry Słowacy nie wpuszczają grup! Życzę i proponuję niższej temp. niż +30*C!
                    Uuuu, moi rodzice w sobotę jadą właśnie na Słowację w Tatry i mają b. ambitne plany.

                    Comment

                    • pizmak666
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 1898

                      W Zakopcu wczoraj temperatury oscylowały wokół 31,5^C co stanowi rekord ciepła z 1926.
                      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        A był ktoś w Bieszczadach na Słowacji? Jadę na kilka dni ze znajomymi do Runiny i wszelkie informacje (zwłaszcza o lokalnym transporcie) mogą być przydatne.
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          Tym razem o górkach. Mały fotoreportaż ze spaceru w stronę południowej części Wzgórz Gilowskich - Masywu Rybaka: https://picasaweb.google.com/calykrzysiu/RybakIOkolice#
                          Tym razem bardzo rekreacyjnie, ale Koronę Wzgórz Gilowskich ( w skrócie KWG) zdobywałem już kilkakrotnie.

                          Comment

                          • Basik
                            Senior
                            • 06-2006
                            • 1308

                            Krzysiu, bardzo ładne zdjęcia Czy mi się zdaje, czy można zrobić bardzo przyjemne wycieczki rowerowe po tych górkach?

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              Teoretycznie można, ale drogi nie są najlepsze. Większość marszruty zrobiłem na przełaj przez pole i las. Jest parę dróg łatwo przejezdnych, ale większość jest w kiepskim stanie, nawet nie tyle, że dziurawa, co mocno zarośnięta. Zresztą to teren na jeden dzień marszu, więc rowerem nie za bardzo gdzie szaleć. Część od strony Gilowa to w ogóle chyba tylko jedna droga przejzdna przz las, my zazwyczaj łazimy tam po prostu na przełaj, bo lasem łatwiej się idzie niż "drogami".

                              Więcej miejsca jest w drugą stronę, między Piławą a Górami Sowimi, tam można hulać po polnych drogach, a wzgórza bardzo widokowe są.
                              Last edited by Krzysiu; 11-08-2013, 21:56.

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9729

                                A ja właśnie uległem powróceniu z Korfa .
                                W towarzystwie kulegy Budvara oraz obu naszych rodzin zdobyliśmy w upale najwyższy szczyt wyspy, Pantokrator.



                                On Seatem Cordobą, a ja Kią Picanto...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎