Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o górach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Na jutro w planie szybka jesienna wycieczka nad Śnieżne Kotły. Oby pogoda była jak zapowiadają.
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
      Na jutro w planie szybka jesienna wycieczka nad Śnieżne Kotły. Oby pogoda była jak zapowiadają.
      No niestety - może też bym trochę pochodził do góry, jakbym miał bliżej do nich

      Ja mogę pójść na "górkę szczęśliwicką" tylko po co?
      ...albo schodami na 11 piętro, ale to jakby nadal mało ekscytujące przeżycia...

      P.S. Nie to, że się skarżę, ale trochę zazdraszczam
      Last edited by iron; 21-10-2013, 23:29.
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • Gringo
        Senior
        • 07-2007
        • 2151

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
        No niestety - może też bym trochę pochodził do góry, jakbym miał bliżej do nich

        Ja mogę pójść na "górkę szczęśliwicką" tylko po co?
        ...albo schodami na 11 piętro, ale to jakby nadal mało ekscytujące przeżycia...

        P.S. Nie to, że się skarżę, ale trochę zazdraszczam
        To moze Góra Kalwaria ?

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
          Na jutro w planie szybka jesienna wycieczka nad Śnieżne Kotły. Oby pogoda była jak zapowiadają.

          Taaa... bardzo szybka - 8 godzin, z czego ostatnie minuty przed zmrokiem na dziko do mostu przy schronisku - adrenalinka była
          Pogoda rewelacyjna, ludzi mało, trasa przepiękna, ale deko zmęczona jestem. Razem wyszło 26 km.
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Basik
            Senior
            • 06-2006
            • 1308

            Tydzień temu znów wybraliśmy się w Karkonosze. Pogoda była wprost wymarzona. W dodatku mieliśmy niesamowite szczęście, bo zarówno w piątek, jak i w poniedziałek góry były całkowicie przykryte chmurami
            Poniżej zdjęcia, specjalnie dedykowane Bombie, którego wkurzaliśmy przez pół weekendu
            Attached Files

            Comment

            • Basik
              Senior
              • 06-2006
              • 1308

              Sezon górski 2014 uważam za otwarty .

              W piątek wieczorkiem wyjechaliśmy do Radkowa. W sobotę zrobiliśmy trasę: Radków- Pasterka-Bożanów-Radków. Pogoda w sumie dopisała. Trochę chmur, ale nie padało. Gorzej było w niedzielę. Naszły chmury i zaczęło nieprzyjemnie wiać. Zatem szybka zmiana planów- z wycieczki górskiej na spacery po Kudowie, Polanicy, Ząbkowicach Śląskich oraz zwiedzanie twierdzy w Kłodzku. Szkoda tylko, że podziemia pod miastem były akurat zamknięte

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                Jako, że ja startuję z górskimi wyprawami trochę później (w porównaniu do Basii), zaczynam się interesować tematem właśnie teraz.

                Na pierwszy rzut idzie kupno w miarę solidnych kijków jako wspomagaczy we wspinaczkach. Cena około 150zł, max 200. Możecie coś polecić? W tej sprawie jestem kompletnym laikiem.
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jako, że ja startuję z górskimi wyprawami trochę później (w porównaniu do Basii), zaczynam się interesować tematem właśnie teraz.

                  Na pierwszy rzut idzie kupno w miarę solidnych kijków jako wspomagaczy we wspinaczkach. Cena około 150zł, max 200. Możecie coś polecić? W tej sprawie jestem kompletnym laikiem.
                  Mi kompletnie nie odpowiadały kijki lekkie (czytaj markowe za dobrze ponad 100 zł), na szczęście jeden szybko połamałem i teraz od ponad 4 lat używam zwykłych, siermiężnych kijów kupionych w "Oszą" za 6,5 zł sztuka. Czuć w nich, że amortyzacja nie jest płynna i przy mocnym nacisku wydaje się jakby kijek skokowo się skracał ale postanowiłem się przyzwyczaić. Natomiast waga jest dla mnie kompletnie nieistotna, 300 czy 210 gram, jeden pies.

                  Comment

                  • Basik
                    Senior
                    • 06-2006
                    • 1308

                    Faktycznie sezon rozpoczęty
                    Wczoraj zaliczona Ślęża od strony Przełęczy pod Wieżycą- czarnym do Tąpadeł i później żółtym na Ślężę i czerwonym do samochodu zaparkowanego na parkingu w Sobótce.
                    Teraz polujemy na pogodę w Karkonoszach. Tzn. polujemy na nią od 2 tygodni i ze względu na kaprysy aury, wylądowaliśmy właśnie na Ślęży

                    Odnośnie kijków. Mieliśmy kiedyś kupione takie w cenie ok 150,00 zł - Mastersy. Żenada. Strasznie się blokowały, psuły. Ciągle w naprawie.
                    Ostatecznie stwierdziliśmy -ryzyk - fizyk- Lidl. Kijki sprawdzają się b. dobrze. Koszt ok 60,00 zł. W zasadzie jedyne co mi przeszkadza, to brak korka na rączce. Ale w takiej cenie...
                    Do tego gwarancja 3 lata. Ostatnio wymieniliśmy kijki pod koniec okresu gwarancji. W ogóle bez problemu (końcówki się zdarły). Z tego względu, radzę pilnować paragonu.
                    Wydaje nam się, że w takiej cenie, naprawdę nie warto kupować kijków z klasy średniej za te ok. 100-200 zł. Polecamy Lidlowe. Od razu zaznaczę, że ponoć w Lidl można zamówić dany produkt (jakiś czas temu widziałam taką informację przy kasie).

                    Mamy też porównanie z droższym sprzętem- moi rodzice mają Black Diamond. Od wielu lat sprawdzają im się b. dobrze. Mają też fajniejszy system składania. Niestety, nie kojarzę teraz który to model i czy nadal jest do dostania. Zapłacili za nie ok. 400,00 zł. Bardzo sobie chwalą.

                    Comment

                    • wasyll
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 1823

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mi kompletnie nie odpowiadały kijki lekkie (czytaj markowe za dobrze ponad 100 zł), na szczęście jeden szybko połamałem i teraz od ponad 4 lat używam zwykłych, siermiężnych kijów kupionych w "Oszą" za 6,5 zł sztuka.
                      Takich nie zaryzykuję. Pierwsze kijki mojej mamy to właśnie tego typu sprzęt i powiem szczerze, że padły błyskawicznie, jako pierwszy poszedł mechanizm teleskopowy.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                      Natomiast waga jest dla mnie kompletnie nieistotna, 300 czy 210 gram, jeden pies.
                      Tu się zgadzam, to nie jest parametr, który robi jakąś kolosalną różnicę.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Odnośnie kijków. Mieliśmy kiedyś kupione takie w cenie ok 150,00 zł - Mastersy. Żenada. Strasznie się blokowały, psuły. Ciągle w naprawie.
                      Ostatecznie stwierdziliśmy -ryzyk - fizyk- Lidl. Kijki sprawdzają się b. dobrze. Koszt ok 60,00 zł. W zasadzie jedyne co mi przeszkadza, to brak korka na rączce. Ale w takiej cenie...
                      Dzięki, zwrócę uwagę co tam w lidlu słychać. Zobaczę też co z tym domawianiem towaru da się zrobić. Wiem też, że w Biedronce można taki sprzęt wypatrzeć, ale jakoś omijałem to szerokim łukiem.
                      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        Będąc wczoraj w Lidlu widziałem kijki trekingowe w jednym z koszy - za 59,99 pln.
                        Wydawało mi się, ze miały korek na rączkach, ale to mogła być imitacja korka.
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • Basik
                          Senior
                          • 06-2006
                          • 1308

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wydawało mi się, ze miały korek na rączkach, ale to mogła być imitacja korka.
                          Nasze mają właśnie taką imitację

                          Comment

                          • silvian
                            Senior
                            • 08-2008
                            • 727

                            Nie polecam tych lidlowskich. Ta imitacja korka jest fatalnie ukształtowana i po kilku godzinach maszerowania po prostu obcierają dłonie. Posiadam kije raczej z niższej półki, składane tylko w jednym miejscu (niezbyt to wygodne przy transporcie) i bez systemu amortyzacji, zaletą tychże jest wybitnie niska waga co dla mnie ma ogromne znaczenie.
                            "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9731

                              O kijach będę intensywnie myślał, lata lecą, kolana czas odciążyć...

                              Z innej beczki - niedawno dzwoniłem do schroniska nad Morskim Okiem, pytając, czy JUŻ można rezerwować noclegi na sezon letni. Usłyszałem, że zostało JESZCZE kilka miejsc... .
                              A w schronisku nad Popradskim Plesem internetowo zarezerwowałem OSTATNI pokój w interesującym mnie terminie (środek wakacji, środek tygodnia, żadne długie weekendy czy inne takie).

                              Comment

                              • chmielowazupa
                                Junior
                                • 01-2014
                                • 16

                                Nie zalecam picia i chodzenia po górach jednocześnie, ale już po zdobytym szczycie czemu nie . Sam miałem przyjemność spoglądać z czubka Baraniej Góry i Giewontu. Widoki są niesamowite.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎