Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o górach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
    Relację na żywo macie tutaj
    Ja na bieżąco
    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

    Comment

    • wasyll
      Senior
      • 09-2008
      • 1823

      Informacja już potwierdzona - Bielecki i Urubko schodzą z Revol do bazy, stamtąd lecą do Skardu. Akcja zakończona, Mackiewicz zostaje na górze.
      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

      Comment

      • beerek62
        Senior
        • 04-2010
        • 1036

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
        Ja na bieżąco
        Ups.
        Masz rację, źle to wyszło. Wszystko przez późną godzinę.
        Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
        Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          Wspominkowo, egoistycznie, i nieco bardziej optymistycznie będzie. Sezon tatrzański 2017 spędziłem tym razem w Tatrach Zachodnich. Dotarłem tam prosto po zlocie, co spowodowało lekkie pogorszenie formy .
          Wymyśliłem sobie, że będę starał się zdobyć szczyty należące do tzw. Turystycznej Korony Tatr, zaczynając od strony polskiej. Okazało się, że mam poważne zaległości w Tatrach Zachodnich, więc je nadrobiłem, częściowo korzystając z bazy w postaci Schroniska na Polanie Chochołowskiej.
          Wlazłem więc na Grzesia, Rakoń, Wołowiec, Ornak, Błyszcz, Trzydniowiański, Kończysty, Starorobociański i Jarząbczy, potem na "pielgrzymkową górę" (Giewont, pierwszy raz w życiu ) a na koniec, lajtowo i w deszczu, na Gęsią Szyję.
          W tym roku zabukowałem na wrzesień schron w Morskim Oku, żeby na spokojnie wejść na Rysy (od polskiej strony), Szpiglasowy, Wrota Chałubińskiego, no i na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem.
          Tyle chwalenia i kombatanctwa, podkreślam, że w ramach uzupełniania elektrolitów w schronisku przyjmowałem głównie beczkowy Okocim. W górach daje radę .

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            W ramach oderwania od plaży i upału na Sycylii wymyśliłem, że wejdę na Etnę.
            Wskutek kilku moich błędów (pomylenie trasy - dwukrotne i nienajlepsze "rozegranie" przewodnika) do samego krateru centralnego nie dotarłem.
            Wlazłem na ok. 3100 m npm i ze względów czasowych (a trochę i zmęczenia) trzeba było wracać.
            Etny nie polecam, chyba że ktoś lubi w mozole i kurzu gramolić się na coś, co przypomina (i chyba jest?) gigantyczną hałdę żużlu, nie mając na czym (a często i na kim) oka zawiesić.

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4538

              Hehe, chyba nie zrobiłeś rozpoznania przed tą wyprawą

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                Hehe, chyba nie zrobiłeś rozpoznania przed tą wyprawą
                Zrobiłeś... zrobiłeś...
                Opowiem Ci na Zlocie, tak po trzecim-czwartym kufelku .

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4538

                  My planowaliśmy mniej więcej tak jak Ty, jednak na szczęście poradzono nam by to olać, tym bardziej że cały czas coś się tam z wierzchu kopciło. Wybraliśmy przejazd koleją wąskotorową jeżdżącą z Riposto (od głównej linii) dookoła Etny do Catanii (około 70 km) z prawie 2 godzinną przerwą w Randazzo po drugiej stronie wulkanu. Widoki przepiękne, jedzie się najpierw przez winnice, potem przez zastygłe lawiniska gdzie tor musiał być przekładamy z powodu zalania lawą. No i Etna obejrzana że wszystkich stron a potem zjazd znów nad morze i zwiedzanie Catanii .
                  Last edited by dadek; 26-07-2018, 14:29.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    Uprzejmie donoszę, że prosto ze Zlotu udałem się w Tatry Wysokie.
                    Efektem dość intensywnych dni czterech jest finalizacja "odhaczania" wszystkich polskich elementów niniejszej listy: www.bielsko.ptt.org.pl/turystyczna-korona-tatr/
                    Konkretnie to: Wrota Chałubińskiego, Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem, no i wyrypa na Rysy z Polski na Słowację, niechcąco skomplikowana przez jakiś słowacki wyścig kolarski...
                    Jedna istotna sugestia dla szanownych koleżanek i kolegów - nie idźcie w góry z człowiekiem, który biega maratony... .

                    Comment

                    • slavoy
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 5052

                      A ja się tak nieskromnie pochwalę...

                      PS
                      Chwilowo nie mogę się ruszać, ale na piwo wołają. Jak żyć?
                      Attached Files
                      Dick Laurent is dead.

                      Comment

                      • Gringo
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 2151

                        Fajna sprawa, gratuluję. Ale postawa i mina naprawdę wymowna i adekwatna do wysiłku

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          Slavoy, głęboki ukłon .
                          Czy ktoś z koleżeństwa też się przespacerował?
                          A poza tym, jak nie masz siły się ruszać, to niech Marusia poda Ci piwo ze słomką. I z sokiem .

                          Comment

                          • jacekwerner
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2835

                            Gratulacje, gratulacje - za rok pewnie powtórka, choć ( jak znam życie ) na razie jest : k***a nigdy więcej
                            Ochotnicza Straż Piwna
                            BAZA = 7446

                            Comment

                            • Gringo
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 2151

                              Slavoy, jak jeszcze żyjesz... ile ci to czasu zajęło ? Jak to logistycznie było rozplanowane ? Coś więcej szczegółów niż tylko chwalenie się

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12118

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                                A ja się tak nieskromnie pochwalę...

                                PS
                                Chwilowo nie mogę się ruszać, ale na piwo wołają. Jak żyć?

                                Slavoy, z rozrzewnieniem wspominam wypite Paulanery podczas naszej "półpętli" podczas jednej z wcześniejszych edycji tej imprezy. Teraz bałbym się czy dotrzymam Ci kroku. Deklaruję jednak chęć wspólnego wyruszenia w jakąś traskę! Wielkie gratulacje

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎