Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe Forum-Kto jest kto

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #46
    [QUOTE]Originally posted by Andi
    [B][QUOTE]zythum napisal/a
    [B]A ja Cię Andi i Ciebie Krzysiu po prostu nie rozumiem. Starając się objąć Wasze wypowiedzi wyszło mnie, że chcielibyście aby to Forum było zamkniętym elitarnym klubem w który byłyby wyłącznie specjalistyczne wypowiedzi. A ja się nie zgadzam


    jeszcvze jedno na ten temat zapomnialem dodac-moze sobie przypomnisz Taki temat-FOROM-zbliza ludzi i kto byl jego autorem?
    Nie wiem czy to tez swiadczy o tym ze chce "zamknietego elitatnego Forum?


    Temat ten stworzył niejaki Andi

    I temat ten był/jest bardzo miły i przyjemny.

    Co do meritum, przepraszam za wycieczki osobiste (ale one nie odnosiły się do osoby tylko do tekstu -wypowiedzi) ale jednak samo sformułowanie Nowe Forum - Kto jest Kto jest trochę sformułowaniem raczej nie zachęcającym dla nowych forumowiczów.

    TAk ze swojej strony podsumowując moje odczucia na temat Forum jest ono cały czas takie samo tylko po prostu ludzi jest więcej więc jasnym jest, że dyskusje i wypowiedzi będą najróżniejsze (od wnoszących wiele do krótkich potwierdzeń czy negacji). Ja też uważam, że można się trochę wysilić i napisać coś więcej, niekoniecznie "mądrego" ale od siebie. Ale z drugiej strony stwierdzenia typu, "ja tak" mi osobiście nie przeszkadzają. Wiem, że wkurzają one ludzi pracujących na połączeniach modemowych (strata czasu- pięniędzy), ludzi mających mało czasu a chcąccych jednak uczestniczyć w życiu Forum, rozumiem to jak i inne powowdy (chęć żeby to Forum wyglądało jednak inaczej niż tysiące rozmemłanych które można znalkeźć w internecie).

    Może nie wyraziłem się jasno ale miałem na myśli nie treść wypowiedzi Andiego i Krzysia ale raczej formę. Jest to kolejny temat (patrz junior-senior, Klub Seniora) który miewa w pewnych momentach wymowę, że (przepradszam jeżeli coś teraz nadinterpretuję albo jestem przwrażliwioony) owszem chcemy tu młodych ( w sensie stażu forumowego) ale tylko w wypadku jeżeli będą pisać posty tryskające profesjonalizmem, zgadzające się z naszymi poglądami na życie, rozwinięte w epistoły wręcz. Ja po prostu uważam, że każdy może wejść na Forum i napisać coś od siebie nawet jeżeli nie wnosi to nic do naszej wiedzy. Uważam oczywiście, że czasem należy się opanować i przemyśleć pewne rzeczy zanim się coś napiszę (myślę, że było kilka przegięć na forum). Ale wszsytkie przegięcia i głupie wpisy nie zmienią moje opinii, że cały czas Forum to pozostaje ciekawym miejscem wymiany myśli, wiedzy ale także humoru i po prostu zachęcenia do próbowania różnych piw i przez to wejście w cudowny świat piwowarstwa
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • StaryKocur
      Senior
      • 01-2002
      • 1521

      #47
      LUDZIE!!! OPANUJCIE SIĘ, ALBO DAJCIE SOBIE "PO RAZIE".
      Wszedłem na Forum, a znalazłem się w piaskownicy, gdzie
      odchodzi dyskusja na temat "Kto ma lepszą zabawkę i silniejszego wujka".

      Ustalmy jasne zasady wypowiadania się na Forum.
      Albo mogą robić to wszyscy uczestnicy, albo tylko specjaliści.
      Tu przychodzi mi na myśl specjalista od jedzenia baranów -
      Kwiczoł z Janosika, co to "zjadł w życiu 60 baranów w tym 12 śmierdzących.

      Wasze najlepsze

      StaryKocur
      Piwo pite z umiarem
      nie szkodzi w żadnych ilościach.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #48
        Ponieważ Zythum wywołał mnie po imieniu, pozwolę sobie udzielić odpowiedzi. Nieco rozwlekłej, ale poruszonych kwestii było sporo, więc i odpowiedź jest dość długa.

        ?...A ja Cię Andi i Ciebie Krzysiu po prostu nie rozumiem. Starając się objąć Wasze wypowiedzi wyszło mnie, że chcielibyście aby to Forum było zamkniętym elitarnym klubem w który byłyby wyłącznie specjalistyczne wypowiedzi. A ja się nie zgadzam...?

        Powiedz mi, w który miejscu ja żądam elitarności i wyłącznie specjalistycznych wypowiedzi? Wiem, że po to jest ?przy piwie?, żeby wygadywać banialuki i sam z tego korzystam. Nie obraź się, ale dyskusja na ten temat odbyła się, zanim większość z Was trafiła na to forum. To, czy się zgadzasz, czy nie, nie ma żadnego znaczenia. Mam prawo o swojej subiektywnej oceny i mam prawo głosić to publicznie na forum, tak samo, jak Ty masz prawo mówić, że się z tym nie zgadzasz.

        ?... myślę Krzysiu, że czasem brak Tobie dystansu do siebie oraz za często uważasz, że Twoje poglądy są jedynie słuszne)...?

        Z mojego punktu widzenia moje poglądy są jedynie słuszne i nie będę ich zmieniał tylko dlatego, że ktoś ma inne. Podobno demokracja dopuszcza różne poglądy, więc choć nie poważam jej jako ustroju, korzystam z jej dobrodziejstw. Przy tym nie zmuszam nikogo do zmiany poglądów, prezentuję jedynie swoje i staram się ich bronić jak umiem najlepiej. To, że komuś się to nie podoba, to już nie mój problem.

        ?...cieszy mnie każdy Forumowicz bo mam nadzieję, że każdy wyniesie coś ciekawego z tego Forum (a nie zawsze muszą to być specjalistyczne uwagi)...?
        Ani razu nie wypowiedziałem się przeciwko wchodzeniu nowych ludzi na forum. Natomiast nie mam obowiązku cieszyć się z tego powodu. Cieszę się dopiero wtedy, kiedy wykażą się czymś, co mnie zainteresuje. Co z tego, że zapisanych jest ponad 1000 osób, skoro udział w dyskusjach bierze kilkadziesiąt?

        ?... zawsze podobało mi się to Forum właśnie za otwartość wypowiedzi i jeżeli widzę jakieś zagrożenia to niestety w wypowiedziach Andiego i Krzysia bo one niestety odstraszają nowych forumowiczów od zabierania głosu ...

        To jest nadinterpretacja. Ludzie inteligentni nie obrażają się na słuszną krytykę. A poza tym ? czy ta otwartość ma polegać na tym, że każdy może mówić to, co chce, a ja z Andim nie, bo się ktoś może obrazić?

        ?... po prostu na Forum wchodzą teraz często ludzie młodzi wiekiem i potrzeba czasu oraz doświadczeń życiowo - piwnych aby mogli się wypowiadać "poważnie"...
        A w jaki sposób mają się uczyć, jak nie słuchając z uwagą opinii starszych?

        ?... Sam wielokrotnie pisałem nie na temat i głupio (z pewnej perspektywy) ale czy wnoszący ten temat nigdy tego nie robili?????...?

        Temat wniósł Andi. Nie przypominam sobie żadnych głupich rzeczy z jego strony. Natomiast sam niejednokrotnie wypowiadałem się głupio. Niektórych wypowiedzi nawet się dzisiaj wstydzę (ale nie powiem, których...).

        ?... trochę więcej luzu i śmiechu i czasem wypowiedzi nie na temat pozwala czuć, że jednak jest to normalne życie a nie jakieś wydumany idealistyczny horror ...?

        Wyobraź sobie, że są osoby, które pewne sprawy traktują poważnie, przyszły tu dlatego, że znalazły temat dla siebie. Z nich też będziesz sobie robił jaja? Przecież Andiemu chodzi właśnie o to, że jest parę osób, które bez umiaru ględzi właśnie w forach branżowych ? w kolekcjonerskim, w browarnictwie amatorskim ? w tych, które niektórzy traktują poważnie.

        ?... ps. edukacja przez Forum a nie izolacja powinna być naszym HASŁEM...?

        Edukacja polega na tym, że ci, co nie wiedzą, słuchają tych, co wiedzą, a nie odwrotnie, jak się to niestety często na forum zdarza. W edukacji nie ma demokracji i egalitaryzmu, jest relacja nauczyciel ? uczeń.

        ?...Co do meritum, przepraszam za wycieczki osobiste (ale one nie odnosiły się do osoby tylko do tekstu -wypowiedzi) ale jednak samo sformułowanie Nowe Forum - Kto jest Kto jest trochę sformułowaniem raczej nie zachęcającym dla nowych forumowiczów....?

        To już jest problem nowych forumowiczów. Jeżeli ktoś się zniechęca tylko dlatego, że ktoś inny pamięta, jak było rok temu, to nie ma na to rady.

        ?... Może nie wyraziłem się jasno ale miałem na myśli nie treść wypowiedzi Andiego i Krzysia ale raczej formę. Jest to kolejny temat (patrz junior-senior, Klub Seniora) który miewa w pewnych momentach wymowę, że ... owszem chcemy tu młodych ... ale tylko w wypadku jeżeli będą pisać posty tryskające profesjonalizmem...?

        Tematy ?senior ? junior? i ?klub seniora? nie ja wywołałem (a w tym drugim byłeś bardzo aktywnym dyskutantem, wtedy Cię jakoś nie raził). Pojawiły sie beze mnie, a na bycie prezesem zgody nie wyrażałem. Sądziłem jedynie, że nikomu to nie przeszkadza. Ponieważ jednak przeszkadza, oświadczam, że prezesem klubu seniora nie jestem i być nie chcę. Mam jednak wrażenie, że niektórzy odreagowują jakieś kompleksy ? nie wiem ? wieku, liczby postów, braku wiedzy. Zbierzcie 100 podpisów do Arta, żeby usunął licznik wpisów i będzie po problemie.
        A co do młodych ? może jestem przewrażliwiony, ale powtórzę ? wychowano mnie tak, że jeżeli starsi mówią, to młodzi słuchają, zwłaszcza jak nie mają nic do powiedzenia.

        I tak już na koniec ? jak wyżej wspomniałem, nie zamierzam zmieniać poglądów tylko dlatego, że komuś się nie podobają. Pozostanę więc przy swoim zdaniu.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #49
          Przepraszam, przy wkopiowaniu zamieniły się cudzysły i myśłniki na znaki zapytania. Trochę to zniekształca tekst.

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #50
            Teraz to już całkiem pochrzaniłem. Cudzysłowy i myślniki.

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #51
              Myślę, że ja mam po prostu inny pogląd na życie i z tego wynikają różnice zdań.
              Co do podanych za przykład tematów przeze mnie to dałem je tylko jako przykład tego, że często ni z tego czy owego wybucha ciągle podobna dyskusja. I nigdy nie napisałem, że ktoś nie może wygłaszać i bronić swoich poglądów a raczej wprost przeciwnie właśnie chodzi mi o to żeby każdy mógł je wygłaszać czy brać udział w dyskucjach na Forum. Mnie jako uczestnikowi Forum też czasem nie podoba mi się zaśmiecanie niektórych tematów ale jako człowiekowi wyrozumiałemu nie przeszkadza mi to w fukncjonowaniu na Forum. Ja tylko wnoszę o więcej WYROZUMIAŁOŚCI.

              Krzysiu jesteś bardzo fajnym Prezesem więc nie rezygnuj z tego . Tak jak ja pewnie nadintrpretuję pewne słowa tak też myślę, że też tak zrobiłeś. Zabawa juniorów, seniorów jest tylko miłą zabawą i chętnie ją będę kontynuował.

              ps. Chciałbym też teraz i na przyszłość wyjaśnić pewne rzeczy. Często w moich wypowiedziach można dostrzec niekonsekwencje. Wynikają one z tego, że czasem zdarza mi się wygłaszać opinie sprzeczne z moimi poglądami gdy np. co prawda ktoś piszę rzeczy z którymi się zgadzam ale zupełnie nie odpowiada mi ton wypowiedzi na przykład. A poza tym wiele kolorów we mnie mieszka i pewne wypowiedzi zależą od kontekstu całej dyskusji.
              HOWGH
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • Nicolae
                Gość
                • 09-2001
                • 99

                #52
                Strasznie długie i mądre wypowiedzi.
                Moja uwaga: zapraszam na Forum Browaru > Piwo > Piwo - ogólne > browar Chociwel. Tam widać jak funkcjonują niektóre tematy na forum. Mam dużo informacji o browarze w Chociwlu (z Chociwla pochodzi moja żona), ale zamierzeam umieścić je tam dopiero jak je opiszę w mirę możliwości wyczerpująco.

                Comment

                • Radegast
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 1124

                  #53
                  Czy po tych mądrych i długich wypowiedziach możemy w końcu napić się
                  ZDRÓWKO
                  Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #54
                    zythum napisal/a
                    [B]Myślę, że ja mam po prostu inny pogląd na życie i z tego wynikają różnice zdań... Ja tylko wnoszę o więcej WYROZUMIAŁOŚCI....
                    Wyrozumiałości TAK, bałaganiarstwu NIE !

                    A poważnie - jeżeli wyszcy będą poważne tematy traktowali poważnie, to dyskusje takie nie będa wiecej potrzebne.

                    Comment

                    • Andi
                      Senior
                      • 07-2001
                      • 1915

                      #55
                      Krzysiu napisal/a

                      Wyrozumiałości TAK, bałaganiarstwu NIE !

                      A poważnie - jeżeli wyszcy będą poważne tematy traktowali poważnie, to dyskusje takie nie będa wiecej potrzebne.

                      Mysle ze wszyscy juz zobaczyli o co chodzi i wyciagnieto wnioski.
                      dyskusjae mozna przeciagac w nieskonczonosc i powoli mozna zaczynac wszystko od poczatku.jedno musze przyznac ze wielu uczestniköw Forum pisze do mniena PW przyznajac mi racje -szkoda ze tylko na PW a nie wypowiadaja sie tutaj i glosno möwiac co im lezy na sercu-W koncu to Forum.
                      Podsumowujac to wszystko proponuje zamknac ten temat zanim naprawde wszystko sie pomiesza i skomplikuje wszystko a przede wszystkim nie chcialbym zeby Forum sie podzielilo i zamiast przyjaciöl narobilo wrogöw
                      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                      http://www.andreas-kronkorken.de

                      Comment

                      • Radegast
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 1124

                        #56
                        Skoro temat zamknięto to proponuje szczelić sobie

                        Nie mniej niech to będzie przestrogą dla tych, którym w przyszłości zacznie się nudzić i będą wypisywać bylo co byle gdzie.
                        Zawsze poza tym można sobie na jakimś czacie posiedzieć.
                        Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

                        Comment

                        • Qbric
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 427

                          #57
                          Originally posted by Marusia
                          A co do ilości postów - to serio ktos to traktuje poważnie???
                          Warto zajrzeć na:
                          browar.biz > Forum Browaru > Piwo > Przy piwie > 1000

                          Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                          Comment

                          • ANDRO
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 640

                            #58
                            Po tym wszystkim to się boję pisać cokolwiek bo jestem teraz na forum sam i jutro rano może się okazać , że za dużo drzewek obsikałem. Ciekawy jestem czy ta dyskusja coś zmieni? Od jutra zabieram się do obserwacji tych zmian na lepsze.
                            Andro z wyspy jednej takiej.
                            http://www.bahama.uznam.net.pl/

                            Comment

                            • gul_gul
                              Premium Member
                              • 02-2001
                              • 359

                              #59
                              Originally posted by Krzysiu


                              A poważnie - jeżeli wyszcy będą poważne tematy traktowali poważnie, to dyskusje takie nie będa wiecej potrzebne.
                              A o tym, czy temat jest poważny, czy nie, decydował będzie Krzysiu?

                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                #60
                                To przecież oczywiste, niby kto ma to robić?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎