Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

początek przygody z piwem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • axfjmk
    Junior
    • 02-2011
    • 22

    #16
    A więc dobre piwo okazjonalnie, a na codzień jestem skazany na koncernówki :P

    Comment

    • baania
      Senior
      • 10-2009
      • 317

      #17
      Dlaczego? Lubuskie za 2zł to taniej niż niejeden koncerniak. A skoro napisałem, że ciężko, to nie znaczy, że się nie da. Np. Noteckie niskopasteryzowane kosztuje ciut mniej niż 2zł i na pewno coś jeszcze znajdziesz.
      A jak mimo to będziesz chciał się skazać na koncerniaki, to polecam Perlenbacher z lidla za 2,19 oraz Grafenwalder Weissbier również z lidla (cena między 1,79 a 2,19). Dodatkowo warto spróbować Natura z Netto (1,99), Sarmackiego z biedronki (2,99 za litr) czy też Master Pils (1,49) i Master Mocne (1,99?) z Żabki.
      Podcast o piwie
      Podcast o piwie | Facebook

      Comment

      • axfjmk
        Junior
        • 02-2011
        • 22

        #18
        Żeby pić 3 dobre importowane piwa musiałbym płacić min 20 zł dziennie :P Ostatnio kupiłem dwa czeskie za 11 zł i owszem były bardzo dobre, ale ta cena... Ale popytam jeszcze o krajowe, tańsze :P

        Comment

        • baania
          Senior
          • 10-2009
          • 317

          #19
          Z importowanymi z reguły jest tak, że są droższe, ale jeżeli jeździsz za granicę, to sam sobie przywoź, będziesz miał tanio jak barszcz
          Podcast o piwie
          Podcast o piwie | Facebook

          Comment

          • axfjmk
            Junior
            • 02-2011
            • 22

            #20
            Do Cieszyna to mam blisko, że latem na rowerku się śmiga

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #21
              Chciałbyś smacznie zjeść, dostać dużą porcję i jesczze mało zapłacić. Takie rzeczy to niestety tylko w Erze. 3 piwa importowane spożyte za jednym zamachem to faktycznie uderzenie w portfel, ale jedno na wieczór już nikogo do bankructwa nie doprowadzi. Żywiec czy Okocim u mnie w sklepie są za ponad 3 zł, więc róznica między nimi a np Ciechanem, Lwówkiem czy Kormoranem jasnym nie jest wcale taka wyraźna. Ja jestem zwolennikiem teorii, że lepiej wypić mniej a dobrze niż dużo ale za to byle jak.

              Btw...co to było za czeskie piwo? Tak pytam z ciekawości.

              Comment

              • axfjmk
                Junior
                • 02-2011
                • 22

                #22
                Jasne, jasne. Za jakość się płaci, ale i tak nie rozumiem dlaczego piwo jest takie drogie :P Za 20 zł to już się najem w mc donald's, dla MOJEGO podniebienia to przysmak Albo cola 2l 4 zł do tego kilka paczek chipsów, mecz, znajomi i dużo lepiej wydane 20 zł :P Ale wiadomo, każdy lubi coś innego.

                A piwo Cerna Hora Kvasar

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika axfjmk Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jasne, jasne. Za jakość się płaci, ale i tak nie rozumiem dlaczego piwo jest takie drogie :P Za 20 zł to już się najem w mc donald's, dla MOJEGO podniebienia to przysmak Albo cola 2l 4 zł do tego kilka paczek chipsów, mecz, znajomi i dużo lepiej wydane 20 zł :P Ale wiadomo, każdy lubi coś innego.

                  A piwo Cerna Hora Kvasar
                  Zacznij warzyć wyjdzie taniej
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #24
                    Jasne, jasne. Za jakość się płaci
                    Czasem też i za bylejakość się płaci. Cena w przypadku wielu piw potrafi bardziej zmylić niż naprowadzić na właściwy trop. Kilka postów wyżej kolega podał Ci przykłąd Noteckiego - 1,50 zł w Piotrze i pawle za 0,33l. Cena niewysoka a smak moim zdaniem jeden z lepszych w kraju.

                    Albo cola 2l 4 zł do tego kilka paczek chipsów, mecz, znajomi i dużo lepiej wydane 20 zł Ale wiadomo, każdy lubi coś innego.
                    Wszystko zależy od punktu widzenia. Na tym forum jest wiele osób które i chipsy i coca-colę i nawet darmowe frytki by oddało za jednego dobrego trapista

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #25
                      Jeżeli dla Ciebie przysmakiem są produkty McDonalds i chipsy, to proponuję olać poszukiwanie dobrego piwa, bo nawet tej dobroci nie zauważysz.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Rycho_128
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 1039

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baania Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dodatkowo warto spróbować Natura z Netto (1,99), Sarmackiego z biedronki (2,99 za litr) czy też Master Pils (1,49) i Master Mocne (1,99?) z Żabki.
                        I jeszcze Remus z Ambera za 1,79. Butelka 0,5 - przynajmniej po tyle jest w naszej osiedlowej Stokrotce. Mi smakuje.
                        Last edited by Rycho_128; 20-02-2011, 20:18.
                        Gdański Browar WaRy
                        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #27
                          Remus u mnie nawet za 1,59 spotykałem. Ale skoro kolega spod Cieszyna, to raczej go nie dostanie, a już na pewno nie w takiej cenie.
                          Last edited by Pendragon; 20-02-2011, 20:29.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • axfjmk
                            Junior
                            • 02-2011
                            • 22

                            #28
                            Jeżeli dla Ciebie przysmakiem są produkty McDonalds i chipsy, to proponuję olać poszukiwanie dobrego piwa, bo nawet tej dobroci nie zauważysz.
                            A dlaczego ma mi nie smakować jedzenie w McDonald's? Jest zajebiste. Jada tam większość moich znajomych i każdy myśli podobnie. Poza tym sprzedaż mówi sama za siebie Może te młodsze pokolenia tak mają (21 lat mam). Zamiast siedzieć w kuchni i gotować godzinami, kupię sobie kilka kanapek, zjem i gitara. Dużo białka mają te kanapki, zresztą swego czasu trenowałem kolarstwo i trener nam w jadłospisie dawał możliwość jedzenia hamburgwerów właśnie ze względu na dużą zawartość białka Teraz jest moda mówienie na wszystko "chemia". Niekórzy zapominają, że gdyby nie ta chemia, nie mielibyśmy czym oddychać Ale mniejsza z tym.

                            Comment

                            • axfjmk
                              Junior
                              • 02-2011
                              • 22

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika axfjmk Wyświetlenie odpowiedzi
                              A dlaczego ma mi nie smakować jedzenie w McDonald's? Jest zajebiste. Jada tam większość moich znajomych i każdy myśli podobnie. Poza tym sprzedaż mówi sama za siebie Może te młodsze pokolenia tak mają (21 lat mam). Zamiast siedzieć w kuchni i gotować godzinami, kupię sobie kilka kanapek, zjem i gitara. Dużo białka mają te kanapki, zresztą swego czasu trenowałem kolarstwo i trener nam w jadłospisie dawał możliwość jedzenia hamburgwerów właśnie ze względu na dużą zawartość białka Teraz jest moda mówienie na wszystko "chemia". Niekórzy zapominają, że gdyby nie ta chemia, nie mielibyśmy czym oddychać Ale mniejsza z tym.
                              I mówiłem o piwach powyżej 5 zł za pół litra, że są drogie. Cena 3-5zł dla mnie jest w sam raz.

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                #30
                                hehe, stracone pokolenie
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎