Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie alkohole poza piwem piją forumowicze?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kamcio1990
    Senior
    • 11-2010
    • 300

    Jakie alkohole poza piwem piją forumowicze?

    Ciekawi mnie kwestia jakie alkohole najczęściej piją użytkownicy portalu poza piwem.

    Zazwyczaj jak była potrzeba walnąć coś mocniejszego to sięgałem po "zimną rzadką". Lecz od pewnego czasu wódkę omijam, bo bardzo posmakował mi gin z tonikiem. Człowieka przynajmniej nie krzywi a i przy okazji bardzo smakuje (przynajmniej mi - bo moi znajomi nienawidzą ginu pod żadną postacią).

    A u Was jak to wygląda?
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Jeśli już coś poza piwem, to lampka dobrego francuskiego lub włoskiego wina do obiadu w firmie. A że z reguły zawsze pitrasimy po rożnych powrotach z zagranicznych wojaży, to i okazja do degustacji zdarza się dość często. Ale jakimś szczególnym znawcą czy koneserem nie jestem. Wódki zaś nie pijam w ogóle.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #3

      takie
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Dawniej lubiłem wino ale teraz nie mogę się do niego przekonać
        Wódka to rzadko ale nie wykręca mi ryła
        Najchętniej piłbym whisky (czystą, bez dodatków) ale cenowo to dla mnie problem bo na piwo by zabrakło.
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • vinhodoporto
          Member
          • 02-2009
          • 82

          #5
          Porterówka (domowej roboty, rzecz jasna), austriacki inlander 80% (tylko w połączeniu z colą), porto.

          Comment

          • vinhodoporto
            Member
            • 02-2009
            • 82

            #6
            Nie można już edytować, więc gwoli uzupełnienia: porto (najlepiej 10 lub 20 letnie). no i na koniec pina colada, pod warunkiem, że pasuje do tej kategorii.

            Comment

            • pirackamuza
              Senior
              • 12-2004
              • 1903

              #7
              Ja ino kwaśne mleko...
              Toruń przeprasza za Radio Maryja
              www.bobofruty.pl

              Comment

              • przemo70
                † 1970-2019 Piwosz w Raju
                • 05-2007
                • 1501

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja ino kwaśne mleko...
                Na kaca
                Save water, drink beer ...

                http://www.parowozy.com.pl/
                http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                Comment

                • czarnant
                  Junior
                  • 10-2010
                  • 4

                  #9
                  Whisky z mineralną, albo wino czerwone Pellegrino. W porywach gin tonic albo mohito Najbardziej właśnie, smakują mi drinki z białym rumem Bacardi

                  Comment

                  • bayern71
                    Senior
                    • 06-2006
                    • 1004

                    #10
                    Ja używam czerwonego bardzo wytrawnego wina, najlepiej z Hiszpanii (najchętniej tempranillo), ale też Chile może być (ostatnio jest Casillero del diablo w biedronce po 30pln). Do niedawna mieliśmy winne poranki piątkowe we firmie, ale pogorszył się klimat do tego typu motywacji pracowniczej.
                    Ale jak muszę to czysta też czasem wjeżdża na stół. Staram się wtedy używać butelek o trudniejszej konstrukcji (danzska na przykład) albo mniej popularnych gatunków - żeby uniknąć ruskiego bimbru.
                    No i od rożnych wynalazków typu gin z sokiem grejpfrutowym, koniak (albo lepiej armagnac) nie odwracam ze wstrętem oczu, ale też nie zabiegam o ich pozyskanie (kupuję na życzenie żony albo z tak zwanej okazji).

                    Comment

                    • dipeone
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 741

                      #11
                      Win i wódek nie pijam w ogóle ,albo na prawdę bardzo sporadycznie (raz ,góra dwa razy do roku).
                      Równie często trafi mi się jakiś wermut ,ale też jest męczony bardzo długo.
                      Częściej wpadam do kumpla ,który ma ciekawy sprzęt w piwnicy i próbujemy nowego rozlewu bimbru. ;- )
                      Generalnie to piję tylko piwo.

                      Comment

                      • czarnant
                        Junior
                        • 10-2010
                        • 4

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
                        Win i wódek nie pijam w ogóle ,albo na prawdę bardzo sporadycznie (raz ,góra dwa razy do roku).
                        Równie często trafi mi się jakiś wermut ,ale też jest męczony bardzo długo.
                        Częściej wpadam do kumpla ,który ma ciekawy sprzęt w piwnicy i próbujemy nowego rozlewu bimbru. ;- )
                        Generalnie to piję tylko piwo.
                        hehe bimber smakuje prawie jak whisky rewelacja

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #13
                          Piwo, wino, wódka. O alkoholu ty dobra wódko kto cię nie pije ten żyje krótko.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • dipeone
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 741

                            #14
                            A no i czasem na meczach zgody leje się cytrynówka to też zazwyczaj nie odmawiam (chyba ,że z kobietą jadę to wtedy kulturalnie oznajmiam ,że dzisiaj nie mogę). : )

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
                              (chyba ,że z kobietą jadę to wtedy kulturalnie oznajmiam ,że dzisiaj nie mogę). : )
                              No jak się dużo wypije to faktycznie lepiej dziewczynę ostrzec niż się potem czerwienić

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎