Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O energii ze źródeł odnawialnych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Dobrze mówisz ale stosujesz argumentację, a zwłaszcza wyliczenia ekoeurosocterrorystów sowicie opłacanych lub opłacających odpowiednie grupy wpływu i nacisku.
    Wolę te wpływy, niż pochodzące od sowicie płacącego lobby atomowego

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
      Wg. mnie lepsze to niż dopłaty do emisji, które nas niedługo wykończą
      No tak, ale one i tak nas dopadną, bo do 2015 nie wybudujemy atomówki dającej nam wymaganych 15% zielonej energii w tym czasie. Tymczasem ogniwa dla dziesiątek tysięcy gospodarstw są do zrealizowania w tym czasie. Tym bardziej, że mają 1/4 ma być dotowana.
      Przyszłość leży właśnie w takim rozdrobnieniu "elektrowni" jak najbliżej ostatecznego odbiorcy - na jego dachu lub działce. Nadmiar wyprodukowanej energii oddawany jest na potrzeby masowe.

      Zresztą ogniwa to też jest przeżytek. Energia jest wszędzie i niemal za darmo (koszt zakupu odbiornika). Udowodnił to Tesla.
      Last edited by Pendragon; 19-07-2012, 10:51.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #18
        Jaja sobie robicie, ja wiem, że takie gadanie brzmi czasem jak wywody pewnego pana o gorejących oczach. Ale nie można wszystkiego lekceważyć i sprowadzać do teorii spiskowych.
        Faktem jest, że na świecie ścierają się ogromne grupy interesów.
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #19
          Pendi, jak się uprzemy to owe 15% zielonej energii odwołamy, tak samo jak je zadekretowaliśmy

          Znam ludzi pracujących w "zielonej energii" i z rozmów z nimi wywnioskowałem, że ten biznes żyje wyłącznie z powodu w/w limitów. Wszystkie nasze wiatraki i turbiny są g... warte i służą po to aby sprzedać je dużym elektrowniom i koncernom elektrycznym, które będą musiały legitymować się zielonym listkiem.
          Upraszczając to trochę tak jak GŻ i PSPD - koncernowy szajs, który pokazuje "my wspieramy zdrowych, naturalnych i niepasteryzowanych rzemieślników". Tyle, że koncernom piwnym jeszcze nikt nie zadekretował ustawowo obowiązku 15% produkcji w małych browarach

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Przyszłość leży właśnie w takim rozdrobnieniu "elektrowni" jak najbliżej ostatecznego odbiorcy - na jego dachu lub działce. Nadmiar wyprodukowanej energii oddawany jest na potrzeby masowe.
            Tak, zgadzam się, ale to kropla w morzu potrzeb, akurat wystarczy aby podgrzać wodę na potrzeby gospodarstwa domowego (i to nie całą).
            Spróbuj też oddać ten nadmiar energii...
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #21
              Jest w tym dużo prawdy, bo taki zielony listek, jak go nazywasz, dla ogniw słonecznych ma współczynnik (lub ma wynosić?) 2,8 a taka elektrownia węglowa 0,3 czy jakoś tak.
              Nie zmienia to jednak faktu, że można wykorzystać panujący system i nieco sobie ulżyć w kwestii zapotrzebowania na energię.

              Tomolek - trwają prace nad nową ustawą energetyczną. Jeśli jej nie spieprzą lub nie ulegną lobbingom, to ma być to przyjaźniej zorganizowane niż do tej pory. Np. nie trzeba zakładać będzie działalności gospodarczej, by oddawać wyprodukowany prąd do systemu. Każdy Kowalski podpisuje umowę z "Energą" (jak u mnie), na zakup przez nią kilowatów. Stąd te wyliczenia zwrotu kosztów po 4 latach. A jak już była mowa, taka energia będzie droga, bo z wysokim współczynnikiem zielonego certyfikatu.
              Last edited by Pendragon; 19-07-2012, 11:00.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                A jak już była mowa, taka energia będzie droga, bo z wysokim współczynnikiem zielonego certyfikatu.
                Albo może właśnie tania? W każdym bądź razie kupującemu od nas energię będzie się to opłacać, ze względu na ten wysoki współczynnik "eko", którym będzie się musiał wykazywać, jak rozumiem.
                Last edited by Pendragon; 19-07-2012, 11:05.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  #23
                  Znalazłem materiał na temat przygotowywanych zmian.
                  Portal gospodarczy ekonomia.rp.pl. Najnowsze wiadomości, wydarzenia z zakresu finansów i ekonomii. Notowania giełdowe, waluty, surowce,

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Przyszłość leży właśnie w takim rozdrobnieniu "elektrowni" jak najbliżej ostatecznego odbiorcy - na jego dachu lub działce. Nadmiar wyprodukowanej energii oddawany jest na potrzeby masowe.
                    To są mrzonki, a nie przyszłość. Ekonomicznie nie ma to w Polsce racji bytu.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      #25
                      Pażywiom, uwidim.
                      A czemużby to zwrot inwestycji w 4 lata + niezależność energetyczna nie miała mieć sensu ekonomicznego?
                      Otwórz swój umysł.
                      Last edited by Pendragon; 19-07-2012, 11:27.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #26
                        A cóż to mianowicie zwraca się w 4 lata?
                        Umysł mam otwarty, dziękuję.
                        Last edited by delvish; 19-07-2012, 11:31.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #27
                          Koszt zakupu instalacji dla przeciętnego domu.
                          W Niemczech dachy całych wiosek są obłożone panelami słonecznymi. W Czechach osobiście widziałem ogromne farmy słoneczne. Ba, wymyślono już dachówkę będącą jednocześnie ogniwem słonecznym, niestety póki co jest bardzo droga.
                          Koszt tradycyjnych ogniw jest już na tyle niski, że kładzie się je nie tylko na dachy wyeksponowane na południe, ale także na wschód czy zachód - złapią mniej energii niż te na południe, ale i tak się to opłaca. Idąc na przeciw takiemu podejściu zaczyna się produkować panele asynchroniczne, dla których nie ma znaczenia z której strony świeci słońce - łapią tyle samo energii niezależnie czy słonce wschodzi, zachodzi czy jest w zenicie.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tymczasem ogniwa dla dziesiątek tysięcy gospodarstw są do zrealizowania w tym czasie. Tym bardziej, że mają 1/4 ma być dotowana.
                            Zabawnie by się czytało takie bzdury, gdyby nie były takie groźne. Bo co to znaczy - że państwo najpierw zedrze z ciebie pieniądze w postaci podatków, by potem cos "dotować". Rzeczywiście, świetny interes. A jak wyglądają "ekologiczne" ogniwa słoneczne, można sobie pooglądać w Czechach, gdzie dziesiątki hektarów zą zabudowane tymi śmieciami. I jeszcze jedno - zastanawiałeś się kiedyś na kosztami utylizacji zużytych ogniw? Przecież nie są wieczne.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przyszłość leży właśnie w takim rozdrobnieniu "elektrowni" jak najbliżej ostatecznego odbiorcy - na jego dachu lub działce. Nadmiar wyprodukowanej energii oddawany jest na potrzeby masowe.
                            Mrzonki. Przyszłość leży w wielkich zakładach o dużej wydajnośći i technologiach przesyłu o miżliwie niskich stratach.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zresztą ogniwa to też jest przeżytek. Energia jest wszędzie i niemal za darmo (koszt zakupu odbiornika). Udowodnił to Tesla.
                            Oczywiście, słońce świeci za darmo, wiatr dmucha za darmo. woda już nie płynie za darmo, musisz mieć pozwolenie wodno - prawne. Skoro to takie proste, do dlaczego nikt właściwie tego nie stosuje?

                            Comment

                            • Cyneq
                              Senior
                              • 12-2011
                              • 181

                              #29
                              Chyba nie bierzecie na poważnie bajek że "ogniwo słoneczne zwróci mi się w 4 lata i mam prąd w domu za darmo"??
                              Jeśli tak to nie mam pytań
                              Wyjaśnienie jest proste:
                              - moc maksymalna 250 W (policz sobie na co to starczy )
                              - wymiary około 1.5 na 1 m (ile ma Twój dach ? )
                              - cena ponad 1200 zł.

                              Do tego jeszcze trzeba wziąć pod uwagę ze takie coś, po niewielu latach użytkowania (około 8? nie wiem dokładnie) ma już tylko 50% sprawności. Więc po ilu trzeba to wyrzucić? (i gdzie? do kosza koło domu??).

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                #30
                                Też bym wolał by nie było dopłat, ale skoro je planują...
                                Nie zastanawiałem się nad kosztami składowania zużytych ogniw.
                                Nie zgadzam się z teorią, że przyszłość jest w wielkich elektrowniach, uważam że właśnie następuje koniec takiego myślenia.
                                Energia jest za darmo, a czemu tego się nie stosuje? Wystarczy prześledzić historię dwóch panów, sposobów ich myślenia i działania. Mam na myśli wspomnianego Teslę oraz Edisona.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎