Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witam szanowne grono!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Konrad131
    Junior
    • 03-2023
    • 2

    Witam szanowne grono!

    Wypadałoby się przedstawić, a więc:
    do emerytury " traciłem czas" głównie na podróże starym motocyklem, których opisy znajdują się na mojej stronce konrad.r4y.pl( bez 3xw na początku)- zapraszam do lektury
    Na pasku u góry strony głównej jest coś o mnie, więc aby Was nie zanudzać opisywaniem swojej osoby zapraszam do kliknięcia na" O mnie"
    Zarejestrowałem się na Forum głównie z powodu kolegi Abernacka, głównie zaś z jego wpisu w temacie " Piwnym szlakiem po Frankonii i ...( maj/ czerwiec 2010) o następującej treści( cyt.):
    " I tak rzeczywiście było. Po raz kolejny przebywałem w piwnym Disneylandzie. Gościnność w tamtejszych browarach przerosła moje oczekiwania (Frankonia się chowa). Niestety ze względu na tą gościnność, odwiedziłem jedynie 38 z prawie 47 browarów zaplanowanych do odwiedzenia podczas tej wycieczki (ale o tym już w innym temacie)".

    Jako, że w tym roku wybieram się do Oberpfälzer Wald,( głównie do Windischeschenbach i okolic) prosiłbym bardzo o wyjaśnienie o co chodzi z tym Disneylandem i dlaczego gościnność mieszkańców Frankonii może się schować Byłem kilka razy w okolicach Fichtelberg i tam też było OK, więc jestem bardzo ciekaw, jak może być jeszcze lepiej
    Może gdzieś na Forum jest obiecany opis podróży kol. Abernacka z jego podróży po piwnym Disneylendzie?
    Początkowo planowałem wyjazd do Emsland/ Friesland/ Niderlandy, ale po przeczytaniu wspomnianego wpisu ciekawość wzięła górę...( piwo zwyciężyło!!!)

    Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników Forum
    Konrad


  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    #2
    cześć

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12203

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Konrad131 Wyświetlenie odpowiedzi

      Jako, że w tym roku wybieram się do Oberpfälzer Wald,( głównie do Windischeschenbach i okolic) prosiłbym bardzo o wyjaśnienie o co chodzi z tym Disneylandem i dlaczego gościnność mieszkańców Frankonii może się schować Byłem kilka razy w okolicach Fichtelberg i tam też było OK, więc jestem bardzo ciekaw, jak może być jeszcze lepiej
      Może gdzieś na Forum jest obiecany opis podróży kol. Abernacka z jego podróży po piwnym Disneylendzie?
      Witaj

      Nie wiem dokładnie co Abernacka miał na myśli, choć się domyślam. Widzę, że wybierasz się Górnego Palatynatu (Oberpfälz), który graniczy z Frankonią.

      Frankonia a przede wszystkim Bamberg to światowa turystyka piwna, natomiast Górny Palatynat leży pod tym względem trochę z boku, turystów piwnych tam mniej, więc pewnie miejscowi piwowarzy mają dla nich więcej czasu. Na Górny Palatynat warto jednak jechać, bo tam zachowała się wywodząca się z średniowiecza tradycja warzenia w browarach (a właściwie browarkach) komunalnych. Otóż dana miejscowość/gmina posiadająca prawo warzenia piwa, miała wspólny browar, z którego korzystały poszczególne rodziny, które potem sprzedawały piwo na terenie własnych posesji.

      Warzy tam się zazwyczaj jeden rodzaj piwa - niefiltrowane, dolnej fermentacji, zwane Zoigl.

      Właśnie w Windischeschenbach jest taki Kommunenbrauhaus, o którym pisał Abernacka:


      Dziś o miejscu, które jest obowiązkowym punktem każdej piwnej wycieczki nie tylko po Górnym Palatynacie, ale po całej Bawarii.


      Poszczególne domy mają tam własne Zoigstube, gdzie w domowej atmosferze można popróbować tego piwa oraz spróbować domowej, lokalnej kuchni.
      Na google mapie wpisz Zoigl/Zoiglstube i dobrych parę miejsc wyskoczy Ci w Windischeschenbach.

      Pamiętać jednak należy, że piwo, że poszczególnych domach są terminy w których są otwarte, bo browar działa na rzecz wielu podmiotów, więc nie jest tak, że prawdziwy Zoigl jest w danym miejscu przez cały rok. Na szczęście jest terminarz:



      Ja polecam jechać do pobliskiego Falkenbergu:

      Zoigl from the Upper Palatinate is a beer and is part of Bavaria's intangible cultural heritage. Report on the brewing process and fermentation in cool rock cellars.


      Pamiętać też należy, że oryginalnego Zoigla prawie się nie butelkuje. Mieszkańcy wypijają je u siebie
      Butelkowany Zoigl, to zazwyczaj produkt z większych, komercyjnych browarów - Keller (Zwickl) - też niefiltrowane i podobne, ale produkowane na większą skalę i zazwyczaj pasteryzowane.

      Tu lista browarów wraz linkami na miejsca, gdzie są serwowane:



      Mam nadzieję, że będziesz zadowolony

      Comment

      • Konrad131
        Junior
        • 03-2023
        • 2

        #4
        Bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrowienia!

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎