Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dzień dobry

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wojtas_p
    Junior
    • 01-2010
    • 4

    Dzień dobry

    Witam wszystkich Forumowiczów i sympatyków a przede wszystkim szanowne kierownictwo tego pięknego forum. Nazywam się Wojtek, mam 31l, mieszkam we Wrocławiu.
    Coraz częściej jestem niezadowolony z jakości piwa. Na rynku jest niewiele piw, choć pod wieloma nazwami Piwo "sklepowe" w porównaniu do tego domowego "doma tocene pivo", które piłem w Chorwacji jest beznadziejne. Chcę pić własne piwo dla własnego zdrowia, również psychicznego, aby nie wściekać się, że piję jakieś butelkowane siki... Dla mnie piwo to napój, który nierozerwalnie połączony jest z tradycją, warzenie, chmielenie, leżakowanie itd. Wkurza mnie piwo z koncentratu z konserwantami, "dobre" przez 12 m-cy. To nie jest to, czego oczekuję w letnie popołudnia przy grillowaniu. Pomożecie mi zrobić własne piwo?
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Pomożemy. Poczytaj o Szkółce Niedzielnej w Czeskim Raju.

    PS Czeski Raj oczywiście jest we Wrocku.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Basik
      Senior
      • 06-2006
      • 1308

      #3
      Witamy na forum.
      Pozdrowienia i Twoje

      Comment

      • fidoangel
        Senior
        • 07-2005
        • 3489

        #4
        We Wrocławiu to masz realne szanse na spróbowanie domowych piw, obejrzenie procesu warzenia i na koniec picie piw z własnej PIWnicy. I to takich jakie sam sobie wymarzysz.
        A ponad to poznasz ludzi z pasją. Z pasją do tworzenia nie tylko własnego piwa.
        Twoje
        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        • wojtas_p
          Junior
          • 01-2010
          • 4

          #5
          Dzięki za miłe przywitanie i duchowe wsparcie. Na razie czytam książkę "PIWO warzone w domu" Wolfganga Vogela. Na zachętę jest tam prosty przepis na Kolscha z zacieraniem robione w górnej fermentacji, ale mam dostęp do piwnicy z temperaturą dla dolnej fermentacji, jest tam poniżej 5 stopni C, więc może jakaś podpowiedź na pierwsze warzenie w dolnej fermentacji jeszcze przed kursem?

          Comment

          • JAQBA
            Senior
            • 08-2006
            • 1351

            #6
            Witam
            Wejdź tu http://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?f=161 i szukaj ... a napewno znajdziesz coś dla siebie.
            Twoje

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              Poniżej 5st C to za zimno. Minimum 8st C.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎