Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prośba do znawców ustrojstwa zwanego komputerem.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter007
    Senior
    • 06-2004
    • 2820

    #31
    Trafił mi się problem, który bardzo mnie rozdrażnił
    Chodzi o to, że mam dodatkowy dysk 20Gb, z którym sobie chodzę w razie potrzeby do ludzi po różne rzeczy. Odłączyłem ten dysk, gdyż musiałem podłączyć inny. Po ponownym jego podłączeniu wyskakuje komunikat "Dysk w stacji dysków jest niesformatowany. Czy chcesz go teraz sformatować?", czasami też wyskoczy komunikat o niedostępności tego dysku. Czy da się coś zrobić z tym tak, żeby nie utracić danych z tego dysku?
    Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #32
      Spróbuj go na innym kompie odpalić.

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • kot_z_cheshire
        Senior
        • 11-2005
        • 2201

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007
        Trafił mi się problem, który bardzo mnie rozdrażnił
        Chodzi o to, że mam dodatkowy dysk 20Gb, z którym sobie chodzę w razie potrzeby do ludzi po różne rzeczy. Odłączyłem ten dysk, gdyż musiałem podłączyć inny. Po ponownym jego podłączeniu wyskakuje komunikat "Dysk w stacji dysków jest niesformatowany. Czy chcesz go teraz sformatować?", czasami też wyskoczy komunikat o niedostępności tego dysku. Czy da się coś zrobić z tym tak, żeby nie utracić danych z tego dysku?
        Hmm..moja sugestia jest taka: biegiem bierzesz kompa do kogoś, kto Ci go zeskanuje z drugiego komputera bardzo dobrym programem antywirusowym. Najparwdopodobniej masz to samo świństwo co ja....Jeśli używasz taich antywirów jak "Avast" czy inne dostępne za free, to Ci tego nie wykryje i problem będzie się powtarzał. Mi jak na razie się powtórzył ze 3 razy. Kończyło się właśnie formatowaniem dysku i zablokowaniem kilku jego ustawień. A wszytskie programy antywirusowe mają na moim zablokowane pliki, bo skubaństwo już się głębiej w system wżarło.
        Nie sieję paniki, raczej się dzielę doświadczeniem
        Młode koty mają adhd, niestety.
        Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
        Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
        Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kot_z_cheshire
          bo skubaństwo już się głębiej w system wżarło.
          To jest dysk z danymi. Nie ma systemu A Avast! jest bardzo dobrym darmowym program ale trzeba z tej strony szczepionki pościągać i oddzielnie je poinstalować (nie zajmują nic prawie tylko dodają pliki .dll do systemu zapobiegające instalacji wirusów).

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • kot_z_cheshire
            Senior
            • 11-2005
            • 2201

            #35
            Ha, widzisz, nie wżarło się w system dysku, tylko komputera
            A powiedz mi, jak wejść na stronę? Bo ja mam poblokowane wszytskie strony z antywirusami (po prostu po wejściu na którąkolwiek, jestem automatycznie wyrzucana bądź zawiesza się komputer). I przegrywanie z płyt nie wchodzi w rachubę, bo:
            1. albo w ciągu 5 minut od instalacji pliki są znowu uszkodzone.
            2. albo nie widzi programu na płycie....(pomijam detal, że jedna z płyt została wyczyszczona).
            Ot, sztuczna inteligencjaMożesz mi wierzyć, że przetestowałam wszytsko, co mogłam zrobić..Jak nie sama, to pod dyktando "Wiedzących".
            Last edited by kot_z_cheshire; 09-09-2006, 11:16.
            Młode koty mają adhd, niestety.
            Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
            Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
            Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

            Comment

            • Qboland
              Senior
              • 04-2006
              • 242

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007
              Trafił mi się problem, który bardzo mnie rozdrażnił
              Chodzi o to, że mam dodatkowy dysk 20Gb, z którym sobie chodzę w razie potrzeby do ludzi po różne rzeczy. Odłączyłem ten dysk, gdyż musiałem podłączyć inny. Po ponownym jego podłączeniu wyskakuje komunikat "Dysk w stacji dysków jest niesformatowany. Czy chcesz go teraz sformatować?", czasami też wyskoczy komunikat o niedostępności tego dysku. Czy da się coś zrobić z tym tak, żeby nie utracić danych z tego dysku?
              Przyczyna może być inna niż robactwo. W ustawieniach biosu po podłączeniu innego dysku mogły zostać ustawienia z poprzedniego dysku lub po podłączeniu automat inaczej rozpoznał geometrię dysku. Proponuję potestować z różnymi ustawieniami w bios. Sprawdzić jumperki na hdd master, slave, cable select, only single itp. wraz z wejściem za każdą zmianą w bios i po ponownym wykryciu hdd sprawdzić czy system widzi hdd. Sprawdzić to na innym kompie. Jaki system plików jest na tym dysku?

              Comment

              • peter007
                Senior
                • 06-2004
                • 2820

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qboland
                Przyczyna może być inna niż robactwo. W ustawieniach biosu po podłączeniu innego dysku mogły zostać ustawienia z poprzedniego dysku lub po podłączeniu automat inaczej rozpoznał geometrię dysku. Proponuję potestować z różnymi ustawieniami w bios. Sprawdzić jumperki na hdd master, slave, cable select, only single itp. wraz z wejściem za każdą zmianą w bios i po ponownym wykryciu hdd sprawdzić czy system widzi hdd. Sprawdzić to na innym kompie. Jaki system plików jest na tym dysku?
                Pobawiłem się zworkami i nic to nie dało, w biosie nie bardzo wiem co mam zrobić. Może jestem laikiem ale wydaje mi się, że ani pierwszy sposób, ani drugi nic nie zmieni, gdyż dysk jest widziany i w biosie i w systemie. Chodzi poprostu o to, że system twierdzi że dysk jest niesformatowany i żąda tego aby mógł poprawnie funkcjonować (ten dysk).
                System plików to FAT32.
                Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                Comment

                • Qboland
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 242

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007
                  Chodzi poprostu o to, że system twierdzi że dysk jest niesformatowany i żąda tego aby mógł poprawnie funkcjonować (ten dysk).
                  System plików to FAT32.
                  Propozycja następująca:
                  1.Kopia dysku ghostem lub innym narzędziem do obrazu.
                  2.Znalezienie narzędzia do odzyskiwania danych np. EasyRecovery firmy Ontrack

                  Niestety na odległość trudno mi pomóc, ale jest pewne, że twoje dane są na tym dysku tylko uszkodzona jest tablica partycji. Poszukaj w internecie może jakieś narzędzie do odzyskiwania partycji znajdziesz. Ja używam linuxa do takich prac i trudno mi tą metodą przekazać mój tok postępowania.
                  Programy do odzyskiwania partycji TestDisk, albo BootIt.
                  TestDisk and PhotoRec are free and open source data recovery software tools designed to recover lost partition, unerase deleted files, carve lost files.

                  Comment

                  • peter007
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 2820

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qboland
                    Propozycja następująca:
                    1.Kopia dysku ghostem lub innym narzędziem do obrazu.
                    2.Znalezienie narzędzia do odzyskiwania danych np. EasyRecovery firmy Ontrack

                    Niestety na odległość trudno mi pomóc, ale jest pewne, że twoje dane są na tym dysku tylko uszkodzona jest tablica partycji. Poszukaj w internecie może jakieś narzędzie do odzyskiwania partycji znajdziesz. Ja używam linuxa do takich prac i trudno mi tą metodą przekazać mój tok postępowania.
                    Programy do odzyskiwania partycji TestDisk, albo BootIt.
                    http://www.cgsecurity.org/
                    Masz u mnie dobre piwo. TestDisk sprawdził się w 100%. Od razu mi ulżyło. Dzięki
                    Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #40
                      Znów coś się miesza w moim kompie. Po uruchomieniu pojawia się komunikat: Wystąpił problem z aplikacją winhst32.exe5632.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty. Na dodatek strasznie długo trwa uruchamianie kolejnych aplikacji.
                      A ja oczywiście nie wiem o co chodzi.
                      Last edited by adam16; 12-09-2006, 19:42.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        #41
                        Wirus... albo inny shitware. Sprawdź programem antywirusowym, albo będziesz musiał to usunąć ręcznie (najlepiej w trybie awaryjnym).
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • kot_z_cheshire
                          Senior
                          • 11-2005
                          • 2201

                          #42
                          Dziekuję Wujku za wyjęcie mi tego z ..klawiatury...Bo ja już się bałam, że jak kolejny raz kwiknę: "Wirus!"...

                          P.S. Gwoli wyjasnienia: w turpistycznym amoku patrzę na swojego kompa, zawirusowanego niemożebnie, z uszkodzonym windowsem, bo:
                          1. jestem ciekawa, co padnie ostatnie
                          2. ile mi sie spierniczy, tyle będę wiedziała następnym razem
                          Młode koty mają adhd, niestety.
                          Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                          Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                          Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            #43
                            na jakież to dziwne stronki wchodzicie
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • kot_z_cheshire
                              Senior
                              • 11-2005
                              • 2201

                              #44
                              Arcie, pomyl się przy wpisywaniu interia.pl i wpisz interai...zobaczysz, jak łatwo wleźć gdziekolwiek
                              Młode koty mają adhd, niestety.
                              Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                              Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                              Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                              Comment

                              • Wujcio_Shaggy
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 4628

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kot_z_cheshire
                                (...) 1. jestem ciekawa, co padnie ostatnie (...)
                                Stawiam na moduł sprawdzania autentyczności oprogramowania Microsoft...
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎