Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pery77
    Senior
    • 03-2011
    • 142

    Od pewnego czsu to piwko jest w zmienionych etykietach ale jakos innych różnic( w smaku) nie wyczułem. Nadal jest bardzo dobre.

    Comment

    • Rzeszowiak
      Piwny Radykał
      • 04-2009
      • 1596

      Dziś miałem okazję degustować to piwo w wersji beczkowej.

      Zaczne od tego, iż piwo ma piękną i trwałą pianę. Niby nic, ale w polskich piwach nie jest to standartem.

      W smaku czuć goryczkę oraz lekkie posmaki słodowe. Troche zbyt mało treściwe, ale w porównaniu z wersją butelkową smakuje znacznie lepiej. Z przyjemnością po osuszeniu pierwszego kufla tego piwa sięgnąłem po kolejny.

      Moim zdaniem przyjemne orzeźwiające piwo, może nieco zbyt mocne.

      To kolejne po "żywym" Ambera piwo, które z beczki smakuje dużo lepiej.

      Ode mnie mocna 4.

      Comment

      • yavo
        • 03-2009
        • 909

        Czy pod adresem ciechan(małpa)ciechan.com.pl ktoś dyżuruje? 28 czerwca wysłałem maila w sprawie farfocla znalezionego w butelce Wybornego... i nic.

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          E tam, ja wysłałem maila w podobnej sprawie w kwietniu 2010. Bez efektu
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • motonita2002
            Member
            • 01-2011
            • 41

            Z Ciechanem mam do czynienia od ok. 2 lat. Niemniej jednak partia, którą piłem w ostatnim czasie tj. 3 butelki z datą 06.08.11 była po prostu kwaskowa. Piwo przed spożyciem "leżakowało" 24h w temp ok. 4 stopni Celsjusza. Poprzednia partia z datą lipcową, dużo bardziej szlachetna w smaku.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy pod adresem ciechan(małpa)ciechan.com.pl ktoś dyżuruje? 28 czerwca wysłałem maila w sprawie farfocla znalezionego w butelce Wybornego... i nic.
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
              E tam, ja wysłałem maila w podobnej sprawie w kwietniu 2010. Bez efektu
              A w jakim celu wysyłacie maile z informacją o farfoclu w piwie? Przecież te piwa są naprawdę niepasteryzowane (czyt. nieutrwalone) więc chyba jest to rzecz normalna na świecie, że takie piwo po jakimś czasie mętnieje i dostaje farfocli. Czy jak zakupicie piwo na wynos z browaru restauracyjnego i otworzycie je za tydzień, to też będziecie mieć pretensje do browaru, ze jest skwaśniałe i z farfoclami?
              Chcecie odpowiedzialność za zepsute piwo zrzucić na browar a nie przechowywanie przez jakiegoś sklepikarza?
              Jeśli mi się trafi zepsute niepasteryzowane piwo to mam pretensje do siebie, że w sklepie nie sprawdziłem daty lub nie wziąłem butelki pod światło. Do głowy by mi nie przyszło skarżyć się do browaru
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                A w jakim celu wysyłacie maile z informacją o farfoclu w piwie?
                Ja akurat pisałem w sprawie nie farfocla a sporych rozmiarów ciała stałego, które musiało być w butelce przed rozlewem. Ewidentna wina browaru, więc do nich napisałem.
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • yavo
                  • 03-2009
                  • 909

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  A w jakim celu wysyłacie maile z informacją o farfoclu w piwie?
                  Hm, jeśli to w załączniku jest efektem zmętnienia, no to ja nie wiem...
                  Attached Files

                  Comment

                  • KrzynioF
                    premium
                    • 04-2009
                    • 33

                    Proszę w takim razie o ponowne maile na adres faldowski@ciechan.com.pl. Bo coś nie dotarło

                    Comment

                    • Browar-Besko
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 317

                      Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                      Smak zrównoważony, wyraźnie chmielowy, goryczka w sam raz. Piana średnia, zbyt szybko opada. Piękny słoneczno-pomarańczowy kolor, jak widać na zdjęciu.
                      Cena 3,29 zł.
                      Attached Files

                      Comment

                      • Browar-Besko
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 317

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: piękny słoneczno-pomarańczowy kolor [4.5]
                        Piana: średnia, zbyt szybko opada [3.5]
                        Zapach: dębowy z nutą miodu i chmielu [4.5]
                        Smak: zrównoważony, wyraźnie chmielowy, goryczka w sam raz, bardzo podobne w smaku do starego dobrego Leżajska, jeszcze wtedy gdy było to normalne piwo [4.5]
                        Wysycenie: raczej prawidłowe, ale na poczatku mocno buzuje [4]
                        Opakowanie: dość ładne, na kontretykiecie informacja, że butelka zwrotna (ważne dla osób żyjących w zgodzie z naturą), kapsel zregionalizowany zamiast zciechanowizany, browar pretendujący do jednego z najlepszych w Polsce powinien mieć swój własny kapsel, mogę zaprojektować im za dwie skrzynki piwa, albo niech zrobią konkurs [4]
                        Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                        Moja ocena: [4.35]

                        Comment

                        • Daniel88
                          Junior
                          • 07-2011
                          • 9

                          piwo unijne tzn? sorry za offtop

                          Comment

                          • tomekot
                            Junior
                            • 06-2011
                            • 16

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Daniel88 Wyświetlenie odpowiedzi
                            piwo unijne tzn? sorry za offtop
                            Tak jak unia to jest koncern państw 9 gdzie marchewka jest owocem, a banan jest ma sprecyzowaną krzywiznę) tak trochę pomyśl co to jest piwo unijne. Piwo trzeba zrobić a nie wyprodukować!!!!!!
                            Współczesny Nomada - miejsce wypadowe Warszawa

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Daniel88 Wyświetlenie odpowiedzi
                              piwo unijne tzn? sorry za offtop
                              Daniel88, nie Ty jeden chcesz wiedzieć
                              Last edited by ART; 08-08-2011, 20:31.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • wpadzio
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 2645

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Delikatnie złocisty. Mam wrażenie, że jednak nieco za jasny. [4]
                                Piana: Dość przeciętna. Szybko opada, ale utrzymuje się postrzępiona na ściankach. [3]
                                Zapach: Klasyczny dla tego stylu. Wyczuwalny jęczmień. [4.5]
                                Smak: Miłe zaskoczenie. Fajny posmak słodu. Goryczka chmielowa bardzo wyważona. Zero alkoholu pomimo stosunkowo wysokiego woltażu. [4.5]
                                Wysycenie: Rozczarowanie - jak dla mnie za niskie. Po trzech-czterech minutach od nalania do szklanki gaz wybrał wolność. Szkoda, bo to dla mnie w przypadku takiego piwa brak kropki nad i. [2.5]
                                Opakowanie: Taka tam ciechanowa przeciętność. Etykieta nudna graficznie do bólu. Nawet wzornictwo czcionki jakby sentymentalnie wyjęte z lat 20-tych i 30-tych XX wieku nie pomaga, choć skądinąd bardzo je lubię. Plus za pełne info na kontrze. [3]
                                Uwagi: Byłoby to więcej niż bardzo przyjemne mainstreamowe piwo. Ale niestety słabe wysycenie odbiera mu sporo uroku. Mimo wszystko warto do niego wracać, bo zostawia w tyle bardzo dużą część jasnej konkurencji. A może problem z bąbelkami to kwestia warki? Moja do 10.09.

                                Moja ocena: [4.15]
                                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                                Serviatus status brevis est
                                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎