Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Markowe domowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    #31
    Ja tam się nie wstydzę, niech sobie stoi . U mnie przy warzeniu nie tylko piwo jest uwarzone.
    Przecież to ma być przyjemność a siedzinie w kuchnio-warzelni 9,5 godziny bez piwka to nioe było by zbyt fajne.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #32
      A jednak szkoda, że nie daleś drożdzy z odzysku.... safbrew może nie nadać piwku tych bananowo-goździkowych smaczków...
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • mark33
        Idę po piwo do piwnicy.
        • 04-2005
        • 3283

        #33
        Wspaniały dzionek, wstaje się z rana ( 9:10) i zagląda jak tam piana.
        Attached Files

        Comment

        • mark33
          Idę po piwo do piwnicy.
          • 04-2005
          • 3283

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
          A jednak szkoda, że nie daleś drożdzy z odzysku.... safbrew może nie nadać piwku tych bananowo-goździkowych smaczków...
          Nie były należycie przechowywane, trochę się obawiałem co z nich wyrośnie.
          Fakt, że gestwa stała w lodówce to za mało. Nie były płukane i na dnie miały ciemniejszy osad
          , nagazowane były tak bardzo że nie udało się ich delikatnie odkręcić - zawartość zwariowała.
          Na nutach bananowo-gożdzikowych nie specjalnie mi zależy.

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
            Nie były należycie przechowywane, trochę się obawiałem co z nich wyrośnie. Fakt, że gestwa stała w lodówce to za mało. Nie były płukane i na dnie miały ciemniejszy osad...
            Jak nie śmierdzą zbukami, to są zdrowe. Ten ciemniejszy osad można oddzielić następująco: zabełtać z czuciem słoikiem tak, żeby wzruszyła się warstwa górna, a ciemny osad pozostał przyklejony do dna. Wtedy gęstwę wylać do dalszej przeróbki, a osad - w kibel.

            Comment

            • mark33
              Idę po piwo do piwnicy.
              • 04-2005
              • 3283

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
              Jak nie śmierdzą zbukami, to są zdrowe. Ten ciemniejszy osad można oddzielić następująco: zabełtać z czuciem słoikiem tak, żeby wzruszyła się warstwa górna, a ciemny osad pozostał przyklejony do dna. Wtedy gęstwę wylać do dalszej przeróbki, a osad - w kibel.
              Muszę spróbować tego sposobu, jednak największym problemem jest nagazowanie .
              Trzymam drożdże w przeźroczystej butelce 0,5l typu pet, od gazu jest twarda jak szkło
              jak ruszyć korkiem w środku wybucha wojna atomowa. Trzymam je po nauczce z 1 warki -starter nie miał zamiaru ruszyć po 3 godzinach nic się nie działo (woda0,5 kubeczka + cukier płaska łyżeczka do tego drożdże, temp. pokojowa). Zadzwoniłem do znajomego z doświadczeniem i poradził zadac takie ( mleńka warka 8L ), i faktycznie ruszyły po paru godzinach.
              Last edited by mark33; 12-06-2005, 13:24.

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #37
                Ja dla odmiany trzymam drożdże w słoikach litrowych i 0,3. Wydaje mi się to wygodniejsze. Ostatnio uzbierała mi się cała półka w lodówce tych słoików i musiałem część po prostu powyrzucać. Z gazem nie mam problemu - jak widzę, że zakrętka jest nadęcta, odkręcam i wypuszczam.

                Zazwyczaj drożdże są ładnie zsiadnięte na dnie. Lepiej jest reyzmać je nie w wodzie, w w tym piwie, które przerobiły; oddanie im niewielkiej porcji piwa nie stanowi straty dla browaru :-) Dzień przed aktywacją można je "posprzątać" - dolać wody, dokładnie zabełtać i pozostawić do ostania. To, co pierwsze osiądzie, to śmieci. Ja zazwyczaj robię tak, że gęstwę znad śmieci przelewam do startera - ale nie z cukru, tylko z brzeczki. Średnio po czterech godzinach jest już godziwa piana. A ze startera do piwa wlewam tylko płyn, a to, co jest na dnie - w kibel.

                Comment

                • mark33
                  Idę po piwo do piwnicy.
                  • 04-2005
                  • 3283

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                  Ja dla odmiany trzymam drożdże w słoikach litrowych i 0,3. Wydaje mi się to wygodniejsze. Ostatnio uzbierała mi się cała półka w lodówce tych słoików i musiałem część po prostu powyrzucać. Z gazem nie mam problemu - jak widzę, że zakrętka jest nadęcta, odkręcam i wypuszczam.

                  Zazwyczaj drożdże są ładnie zsiadnięte na dnie. Lepiej jest reyzmać je nie w wodzie, w w tym piwie, które przerobiły; oddanie im niewielkiej porcji piwa nie stanowi straty dla browaru :-) Dzień przed aktywacją można je "posprzątać" - dolać wody, dokładnie zabełtać i pozostawić do ostania. To, co pierwsze osiądzie, to śmieci. Ja zazwyczaj robię tak, że gęstwę znad śmieci przelewam do startera - ale nie z cukru, tylko z brzeczki. Średnio po czterech godzinach jest już godziwa piana. A ze startera do piwa wlewam tylko płyn, a to, co jest na dnie - w kibel.
                  Dzięki za bogata instrukcję, zastosuje na pewno. Teraz mam fermentacje burzliwą 3 warki i z niej zbiorę drozdże na przechowanie.

                  Comment

                  • mark33
                    Idę po piwo do piwnicy.
                    • 04-2005
                    • 3283

                    #39
                    Trzecia wareczka po burzliwej, jeszcze postoi do niedzieli lub dłużej,
                    bo impreza w Żywcu i może być krucho z czasem.
                    Pachnie pieknie, pomiarów Blg jeszcze nie robiłem, jest czas. Więc i sprawdzania smaków nie było . Pianka już odpuszcza ja zresztą widać
                    Attached Files

                    Comment

                    • mark33
                      Idę po piwo do piwnicy.
                      • 04-2005
                      • 3283

                      #40
                      Następnym usprawnieniem w mini browarze będzie mieszadło automatyczne-elektryczne , do warzenia i chłodzenia.
                      Silniczek i przekładnia już gotowe, jeszcze wymienny osprzęt od obu zastsowań.
                      Będą zdjęcia jak tylko maszynka nabierze kształtów.

                      Comment

                      • mark33
                        Idę po piwo do piwnicy.
                        • 04-2005
                        • 3283

                        #41
                        Maszynka do mieszania gotowa, nawet działa ( w wodzie).
                        I znów wareczkę trzeba uwarzyć ,żeby sprawdzić nowy sprzęt .
                        Moc silniczka 1 konik (widoczny na obudowie)
                        Attached Files

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #42
                          Ramiona mieszadła są zbyt krótkie, powinny sięgać prawie do ściany garnka. Wydaje mi sie też, że są zbyt szerokie, przez co opór stawiany przez zacier będzie zbyt duży. Ale to akurat okaże się w testach.

                          Comment

                          • kangurpl
                            Senior
                            • 03-2002
                            • 2660

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
                            ...
                            Moc silniczka 1 konik (widoczny na obudowie)
                            Co to za silnik?
                            Taki mały a taka moc
                            No chyba że ten konik to jest namalowany na silniku
                            Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                            "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                            "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                            Comment

                            • mark33
                              Idę po piwo do piwnicy.
                              • 04-2005
                              • 3283

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
                              Co to za silnik?
                              Taki mały a taka moc
                              No chyba że ten konik to jest namalowany na silniku
                              Silnik jest dość mocny 17V zasilania. Siła wynika z przekładni około 100:1 nie liczyłem dokładnie, ale jak kogoś bardzo interesuje to policzę.

                              Comment

                              • mark33
                                Idę po piwo do piwnicy.
                                • 04-2005
                                • 3283

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                                Ramiona mieszadła są zbyt krótkie, powinny sięgać prawie do ściany garnka. Wydaje mi sie też, że są zbyt szerokie, przez co opór stawiany przez zacier będzie zbyt duży. Ale to akurat okaże się w testach.
                                Rozmiar ramion podyktowany jest wielkością chłodnicy,która musi zmieścić się między ściankami a łopatkami mieszadła, w końcowej fazie chłodzenia bardzo istotne jest mieszanie.
                                Zresztą i tak wszelkie niedociągnięcia wyjdą w praniu sory w warzeniu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎