Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Meinel-Bräu, Weizenbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Meinel-Bräu, Weizenbock

    Ekstrakt n/n, alkohol 6,5% vol., butelka NRW.
    Zakupione w Marii za 6,5 zł

    Piana wyśmienita, wysoka, drobna i kremowa, utrzymała się do samego dna.
    Kolor moim zdaniem za jasny, pomarańczowy, z górnych zakresów weizena. Być może dolnych weizenbocka?
    Zapach piękny bananowo-goździkowy, z dominacją tych pierwszych. Na drugim planie owoce, cytrusy. Aromatów koźlakowych nie stwierdziłem.
    Smak złożony. Mocne banany i cytrusy ale i coś na kształt suszonych owoców. Dochodzi do głosu przyjemny alkohol, który dobrze rozgrzewa. Przy zatkanym nosie, kiedy wyeliminowałem aromaty estrowe, daje o sobie znać słód o smaku skórki chleba i piwo przypomina bocka.
    Wysycenie bardzo duże, idealnie pasuje.
    Foto butelki się zapodziało ale się znajdzie

    Pyszne piwo choć można uznać że jest obok stylu - za jasne, aromaty wyłącznie estrowo-fenolowe, smak w pierwszej chwili też niezbyt weizenbockowy. Nie mniej warto!!!
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Powtórzone i nadal mi smakuje. Ta butelka miała ciekawą, nienaklejoną, spiętą spinaczem krawatkę (kolekcjonerzy, czy to się jakoś inaczej nazywa?) z natłoczonym numerem 6051. Seria limitowana? Na stronie browar tym piwem się nie chwali.
    Attached Files

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9734

      #3
      Moje miało na banderolce (?) numer [6365] . Bursztynowe, lekko mętne. Piana uniemożliwia nalanie na raz, trzeba ćwiczyć cierpliwość, jest kremowa, drobna i sztywna - piękna!
      Pachnie bananami i goździkami, zapachowo bardziej weizen, niż bock . W smaku odwrotnie: potężny słód i nuty winne, alkoholowe wręcz, dalej orzechy, gdzieś w tle posmak bananowy.
      Gazu na oko dużo, w paszczy prawie go nie czuć. Butelka jak widać, kapsel "bawarsko-regionalny".
      Całkiem fajne, niebanalne i treściwe piwo, z Zofmaru .

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12205

        #4
        Piwo to w kat. Weizenbock jest tegorocznym zwycięzcą European Beer Star.
        Etykieta - stara szkoła, krawatka osobna - mój numer 5225 Mi coś takiego się bardzo podoba, znak graficzny ciekawy. Wydaje się, że taki wizerunek towarzyszy temu piwu już wiele lat.

        Aromat - bardzo fajny, przede wszystkim banany
        piana - solidna, gęsta, dość trwała, oblepia szkło
        barwa - miodowo-pomarańczowa, taka ciut ciemniejsza od niektórych klasycznych weizenów.
        wysycenie - moim zdaniem nie jest zbyt wysokie
        smak - bardzo treściwe, ale nie ciężkie. Na mój gust dojrzałe owoce i banany. Słód plus lekka, pikantna nutka alkoholowa powoduje, że ta treściwość przypomina biszkopt nasiąknięty lekko rozgrzewającym alkoholem. Ten alkohol nie jest nachalny, tylko lekko i przyjemnie rozgrzewa. W tle bardzo leciutka goryczka. W ustach pozostaje takie wrażenie jakby po zjedzeniu łyżki miodu /nie chodzi o słodycz, tylko o uczucie jakby całe podniebienie zostało przykryte esencją). Tym razem podążając za "piwną gwiazdą" się nie zawiodłem Tyle treści, smaku. Pod względem wizualnym i zawartości alkoholu to taki lekki koziołkiemem, ale smak... Idealny na obecną pogodę. Zakupione we wrocławskiej Drink-Hali za 6,5 zł. Warto.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23806

          #5
          Banany w tym piwie są miażdżąąąące.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            Banany w tym piwie są miażdżąąąące.
            a są, w opróżnionej butelce pozostał ich bardzo zdecydowany aromat, bananowe wspomnienie...

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Kupione w Zofmarze za 5,50 zł.

              Na zdjęciu Leony była tylko butelka, więc zamieszczam nową fotkę, na której jest też piwo.

              Kolor: Przepiękny, mocno pomarańczowy i fajnie opalizujący. Taki weizen do kwadratu.
              Piana: Nalewanie trwa całe wieki, tak jest potężna.
              Zapach: Banany wyjątkowo potężne, ale spod niuch wyłania się nieśmiało trochę goździków. Chyba nigdy nie czułem aż tyle fenoli, ale w końcu to weizen w wersji wzmocnionej. Arcydzieło.
              Smak: Tutaj też zmasowany atak na kubki smakowe, przeprowadzony przez fenole. Do odrobinkę silniejsza niż w zwykłych weizenach goryczka i wyraźnie wyczuwalny alkohol.
              Opakowanie: Etykieta do bólu prosta, a przez to urokliwa. Bardzo podoba mi się nakładana krawatka.
              Uwagi: Niewiele do tej pory przetestowałem weizenbocków, ale ten jest całkiem zacny. Tylko "zacny" z uwagi na zbyt wyczuwalny alkohol, za silny jak na domniemany ekstrakt (16?). Z jego powodu poza początkowym szokiem po ataku bananów i goździków piwo wydaje się lekko wodniste jak na swą moc.
              Attached Files

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                Zapach: Banany wyjątkowo potężne, ale spod niuch wyłania się nieśmiało trochę goździków. Chyba nigdy nie czułem aż tyle fenoli, ale w końcu to weizen w wersji wzmocnionej.
                Czy mógłbyś doprecyzować - banany to estry, goździki to fenole. Z jednej strony piszesz, że jest tylko trochę goździków, a potem, że "aż tyle fenoli" - czy oznacza to, że pojawiają się jakieś inne aromaty fenolowe, czy te "słabe" goździki są relatywnie mocniejsze, niż w innych pszeniczniakach, czy po prostu się pomyliłeś w nazwie?
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czy mógłbyś doprecyzować - banany to estry, goździki to fenole. Z jednej strony piszesz, że jest tylko trochę goździków, a potem, że "aż tyle fenoli" - czy oznacza to, że pojawiają się jakieś inne aromaty fenolowe, czy te "słabe" goździki są relatywnie mocniejsze, niż w innych pszeniczniakach, czy po prostu się pomyliłeś w nazwie?
                  Się pomyliłem. Uznajmy, że chciałem napisać: "Chyba nigdy nie czułem aż tak silnej kombinacji fenolowo-estrowej".

                  Może być?

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #10
                    Dla mnie zdecydowanie bardziej czytelne Oczekuję z niecierpliwością własnoustnej degustacji
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9734

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                      Bardzo podoba mi się nakładana krawatka.
                      Numer. Jaki masz numer???

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Numer. Jaki masz numer???
                        Mam 6395

                        Comment

                        • perłyfan
                          Senior
                          • 02-2003
                          • 1244

                          #13
                          Może któryś z szanownych mieszkańców Łodzi ma ochotę wysłać mi dwie buteleczki tego piwka. Oczywiście pokrywam wszelkie koszty. Jakby ktoś mógł to zapraszam na PW.
                          Last edited by perłyfan; 26-11-2010, 19:13.
                          JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #14
                            Faktycznie mało koźlakowy ten weizenbock, pewnie dlatego całkiem mi smakował. Coś jak weizen strong, czyli nuty pszeniczne do kwadratu z taką bliżej nieokreśloną ciężkawą podbudową.

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10838

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                              (...)Na zdjęciu Leony była tylko butelka, więc zamieszczam nową fotkę, na której jest też piwo.
                              (...).
                              O fotce browaru już nie wspomnę: http://www.browar.biz/galeria.php?id=10360
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎