Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Żytnie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Konstancin, Żytnie

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miodowo-herbaciany, nieprzejrzysty, lekko mętny. [4.5]
    Piana: O dziwo, podczas nalewania z butelki nalewanej na raty na giełdzie, piana była drobna, zwarta, kremowa, wysoka na 3 cm. PO kilku minutach zamieniła się w kilkumilimetrowy kożuszek... [4.5]
    Zapach: Słód, zboże (pewnie żyto ), aromaty owocowe, takie raczej w kierunku suszonych owoców. Zapach bardzo fajny i intrygujący. [4.5]
    Smak: Wytrawna goryczka, smaki słodowe, miodowe, wyczułem też ślad goździków. W tle leciutka kwaskowatość... [4]
    Wysycenie: Niższe nieco, niż w pszeniczniakach, ale spokojnie w granicach akceptacji. Tutaj jakoś to współgra... [4]
    Opakowanie: Nalane na giełdzie. Znowu plus za wafelki browaru i kalendarz , domniemywam, że etykieta będzie "w linii" nowo-konstancińskiej, nie wiem jeszcze tylko, w jakich barwach... [4]
    Uwagi: Bardzo ciekawe piwo, kolejne nowe na rynku. Szacun dla browaru za odwagę i oryginalność. Tak trzymać!
    Może nieco zaniżam ocenę, ale (o ile kojarzę) to chyba moje trzecie (max. piąte) żytnie piwo, jakie piłem...

    Moja ocena: [4.25]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnozbożowy, mętne [5]
      Piana: ecru, czapowata, osadza się krzaczkami na szkle, opada powoli, piwa w szklance nie było, piana jeszcze stała [4.5]
      Zapach: przyjemy, dość intensywny, zbożowo-słodowy [5]
      Smak: treściwe, gęstawe, przyjemna goryczka przełamująca się z lekkim słodowym posmakiem, miła wytrawność zharmonizowana z lekkimi owocowymi nutami [5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: na opakowanie bym nie oddawał głosu, zakupione na giełdzie, nalane w butelkę więc jak na piwo beczkowe spoko [5]
      Uwagi: bardzo dobre piwo, żalowałem, że nie kupiłem więcej, z utęsknieniem czekam na masową sprzedaż

      Moja ocena: [4.95]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Candlekeep
        Senior
        • 11-2007
        • 367

        #4
        A jest ono już dostępne w wersji butelkowej?

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Chyba jeszcze nie, dziś kupiłem całą gamę nowych Konstancinów i Żytniego nie widziałem. Chciałem z oceną zaczekać na wersję butelkową (pewnie filtrowaną) ale, że nie ma jeszcze, opisałem wersję niefiltrowaną póki jeszcze ją pamiętam.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Candlekeep
            Senior
            • 11-2007
            • 367

            #6
            A już miałem chrapkę na niefiltrowane...
            Cóż, to nie ma wyjścia - czekam. W każdym razie oceny zachęcające, więc przebieram nogami ;-)

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Dwa tygodnie temu rozmawiałem o Żytnim ze sprzedawcą z blaszaka na Broniewskiego w Warszawie. Według jego informacji z zabutelkowaniem piwa Konstancin czeka tylko na przygotowanie etykiet.

              Comment

              • keto
                Senior
                • 07-2009
                • 388

                #8
                Jest to moje pierwsze piwo żytnie, także nie mogę go porównać z innymi. Bardzo mi podpasowało, to piwo jest wyśmienite.

                Ma bardzo zbliżone aromaty do piw pszenicznych, bardzo ładny kolor ciemnej herbaty, wysycenie jak dla mnie w sam raz, piana na początku bardzo obfita i drobniutka, pod koniec zostaje tylko wianuszek. Kupiłem za 5,50 w Rodzince Bis.
                Pozdrawiam
                Artur

                Comment

                • ultima
                  Junior
                  • 02-2010
                  • 29

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemno bursztynowe, lekko metne. Nie spodziewalem sie szczerze mowiac ze bedzie az tak ciemne. [4]
                  Piana: Bialutka, gesta, dosc dlugo sie trzyma. [4]
                  Zapach: Delikatny, malo chmielowy, lekko owocowy i nieco orzechowy. [4]
                  Smak: Delikatny, niezbyt gorzki, pozostawia ciekawy nietypowy posmak, ktory jak przypuszczam jest smakiem zyta. [4.5]
                  Wysycenie: Nie za duze, dla niektorych moze byc zbyt male, mi pasuje. [4.5]
                  Opakowanie: Mi sie podoba. [4.5]
                  Uwagi: Piwo smaczne, ciekawe, orzezwiajace, mile urozmaicenie, ale moim zdaniem jest za drogie. 5.50 za butelke Zytniego to moim zdaniem lekka przesada. Na pewno bede powracal, ale ze wzgledu na cene nie tak czesto jakbym chcial.

                  Moja ocena: [4.25]

                  Comment

                  • Tibor_Ferenczy
                    Junior
                    • 03-2009
                    • 28

                    #10
                    Smaczne, w smaku i aromacie bardzo przypomina piwa pszeniczne. Gratuluję browarowi w Konstancinie odwagi... tak trzymać!

                    Comment

                    • kloss
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 2526

                      #11
                      O dziwo butelkowe bardziej mi smakuje niż niefiltrowane pite z beczki na giełdzie.
                      Jest bardziej gładkie i harmonijne.
                      I rzeczywiście smakuje jak Roggen.
                      Attached Files

                      Comment

                      • j_Q
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 176

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowo - herbaciany. Ładny, intensywny, klarowny. Jaśniejszy, niż w wersji niefiltrowanej [5]
                        Piana: Ach, jaka gęsta. Aż musiałem piwo na raty dolewać. Biała, drobnopęcherzykowa. Niestety, z czasem opadła do wyraźnego korzucha [4.5]
                        Zapach: Mocny, intensywny. Przypomina zapach pszenicy zmieszany z zapachem ... wędzonej makreli. Ciekawy i intrygujący. Z czasem wyczuwalne owocowe nutki [5]
                        Smak: Momentami przypomina smak piwa pszenicznego - zwłaszcza w kwestii kwasków i posmaku rozchodzącego się po ustach. Jest jednak mniej "owocowy", a bardziej ostry. Wersja "giełdowa" była jednak wyraźniejsza w smaku. [5]
                        Wysycenie: Nie jest może jakieś rewelacyjne, ale dla tego piwa nie ma to aż takiego znaczenia. Pracuje w tle, nie burząc smaku [4]
                        Opakowanie: Zastanawiałem się, jak browar z Konstancina zechce podkreślić "żytniość" tego piwa. I zrobili to po prostu pięknie. Etykieta utrzymana w stylu ostatnich etykiet Konstancina, do tego wiatrak i kłosy żyta. Całość w pomarańczowej tonacji. Bomba! [5]
                        Uwagi: Miałem okazję degustować na giełdzie, teraz testuję wersję finalną. Biorąc pod uwagę, że piwo jest filtrowane i pasteryzowane, jest ok. Ale czekam na wersję "dla smakoszy" - niefiltrowaną i niepasteryzowaną - wtedy porównam ją z tym, co piłem na degustacji. Mam nadzieję, że moje życzenia zostaną spełnione

                        Moja ocena: [4.9]

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          Moim zdaniem na (ładnej) etykiecie jest jęczmień a nie żyto

                          Comment

                          • lisiewski
                            Senior
                            • 12-2009
                            • 459

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Krystalicznie przejrzyste, jak przystało na piwo filtrowane. Połączenie głębi słonecznego bursztyny z herbacianymi refleksami. [4.5]
                            Piana: Na początku obfita, grubopęchęrzykowa. Następnie dość szybko redukuje się do niewielkiej acz malowniczej warstewki. [4]
                            Zapach: Aromat charakterystyczny dla piw górnej fermentacji, jednocześnie świeży i zachęcający do dalszej degustacji. [4.5]
                            Smak: Klasa! Najpierw wyczuwalne nuty weizenowe, niby pszenica o goździkowym posmaku. Z czasem jednak do głosu dochodzi ten charakterystyczny zbożowy smak słodu żytniego, górujący nad całym bukietem. [5]
                            Wysycenie: Optymalne stężenie naturalnych bąbelków, które przy nalewaniu ulatują ku górze naczynia tworząc spektakularne refleksy na szkle. Pieści język i pozwala delektować się trunkiem do samego końca. [5]
                            Opakowanie: Sielska stylistyka zbliżona do Dawnego i Starodawnego, odskocznia od aktualnej linii konstancińskiej, jednocześnie charakterystyczna i miła dla oka. Pierwsza partia rozlana została w butelki bezzwrotne NRW. [5]
                            Uwagi: Zakupione w niezawodnym sklepie Rodzinka BIS (cena 5,50 PLN). To piwo to coś więcej niż ciekawostka przyrodnicza do jednokrotnego spróbowania. Z pewnością będę po nie sięgał częściej. Gdyby jeszcze browar uraczył nas nieco niższą ceną, to piwo z pewnością przyjmie się na rynku.

                            Moja ocena: [4.7]

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                              Moim zdaniem na (ładnej) etykiecie jest jęczmień a nie żyto

                              I wiatrak holenderski typu wieżowego z ustawionymi skrzydłami w pozycji: nie czynny.

                              Zmienił bym ustawienie skrzydeł na sygnał: święto
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎