Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Żytnie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ytzek
    Member
    • 03-2010
    • 81

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Dlaczego sądzisz, że właśnie tylko takowymi np. ja się sugeruję?
    W tym wątku już podawane przykłady Stralsundera czy Thurn & Taxis, które do małych nie należą.
    Nigdzie nie napisałem, że akurat te są z małych browarów.
    trafiłem trójkę w totka - od dziś robię na pół etatu...

    Comment

    • ytzek
      Member
      • 03-2010
      • 81

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
      Jeszcze domowe do listy bym dodał Te 4 żytnie, o których pisałem nie pochodziły akurat z browarów restauracyjnych.
      Nie musisz drwić, nigdzie nie napisałem, że są z restauracyjnych. Po prostu w dużych browarach są produkowane niezmiernie rzadko.
      trafiłem trójkę w totka - od dziś robię na pół etatu...

      Comment

      • dreads
        Basowy
        • 09-2009
        • 520

        Nie drwię, źle odebrałeś moją wypowiedź W domu to chyba tylko forumowicz bnp filtruje, ale to temat na inną dyskusję.

        Comment

        • lukk-mkm
          Junior
          • 06-2011
          • 21

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn, lekko mętne. [4]
          Piana: Na początku gruba, o drobnych bąbelkach. Po kilku minutach pozostał spory kożuch utrzymujący się do samego końca. [4.5]
          Zapach: Łudząco podobne do zapachu piwa pszenicznego. [4]
          Smak: Tak jak zapach - podobne do piw pszenicznych. Z tym, że nie występuje posmak bananowy. W zamian za to delikatnie daje o sobie znać alkohol. [4]
          Wysycenie: Odrobinę za małe. [3]
          Opakowanie: Żadnych zbędnych bajerów na etykiecie. Solidne wzornictwo podoba się - i to bardzo. [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • Hedin
            Senior
            • 02-2011
            • 370

            Piwo się mocno popsuło moim zdaniem. Nie pamiętam daty, ale wiem, że dostawa w sklepie była około miesiąc temu. Na pewno w ciągu roku bardzo mocno się to piwo zmieniło. Na początku miało potężną gorycz, jak na polskie warunki i dlatego bardzo mi to piwo smakowało. Było też stosunkowo wytrawne, bardzo mi odpowiadało. Teraz, mimo iż jest klarowne, w smaku i zapachu kojarzy się z Weizen Dunkel, takie pokroju Paulaner. Zastanawiam się, czy i drożdży nie zmienili, bo to jakby nie to samo piwo. Wypić się da, ale za tą cenę - 6,50 nie widzę powodu, by sięgać po piwo żytnie, które smakuje jak ciemne pszeniczne, a Paulanera można dostać taniej. Jak dla mnie to zeszli na psy, czyli Polski standard, co dobre, to muszą zj**ać.

            Comment

            • kocjo
              Junior
              • 04-2005
              • 9

              Konstancin, Żytnie

              Jest środek lata, a Konstancin nie dostarcza nigdzie piwa. Rzeczywiście, Żytnie jeszcze gdzieś można dostać, ale nie ma już Mazowieckiego, Dawnego. Mieszkam tak blisko ich browaru, że mogłem sprawdzić: nic nie produkują. Urlop w trakcie sezonu, czy koniec działalności???

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2294

                Bzdura. W tym tygodniu widziałem ze świeżej dostawy piwa z Obór w W-wie zarówno w małym sklepie jak i w hipermarkecie. Np. Jasne Pełne z datą 7 luty 2013 pyszne i niesamowicie świeże, smakuje prawie jak niepaster. Wyraźnie dowiezione prosto z browaru.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  O kolejny śpioch się aktywował. 7 lat milczał i tu nagle... przyszedł rozkaz z góry?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • kocjo
                    Junior
                    • 04-2005
                    • 9

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    O kolejny śpioch się aktywował. 7 lat milczał i tu nagle... przyszedł rozkaz z góry?
                    Zamiast pisać bzdury, wolałem degustować...
                    A co do Browaru Konstancin, to nawet do jedynego sklepu w Oborach przestali przywozić piwo.

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kocjo Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mieszkam tak blisko ich browaru, że mogłem sprawdzić: nic nie produkują.
                      A w jaki sposób sprawdziłeś, że nic nie produkują? Zaglądałeś do tanków?

                      Jak wczoraj byłem w lokalu w centrum Warszawy, to mieli wyłącznie piwa z Konstancina. Zarówno z kija, jak i z butelek.
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • Ahumba
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 8962

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jak wczoraj byłem w lokalu w centrum Warszawy, to mieli wyłącznie piwa z Konstancina. .
                        Ja wczoraj mazowieckie niepasteryzowane piłem z kija na Bemowie.
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                        Comment

                        • kocjo
                          Junior
                          • 04-2005
                          • 9

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                          A w jaki sposób sprawdziłeś, że nic nie produkują? Zaglądałeś do tanków?

                          Jak wczoraj byłem w lokalu w centrum Warszawy, to mieli wyłącznie piwa z Konstancina. Zarówno z kija, jak i z butelek.
                          Browar jest w samym środku wsi. Nie trzeba zaglądać do tanków. Wystarczy porozmawiać z sąsiadami.

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2294

                            Kocjo, nie martw się. Pewnie rozlewają, ale wokół komina nie sprzedają.
                            Typowy regionalny browar w Polsce, dbający o zaopatrzenie we własnej okolicy

                            Comment

                            • kocjo
                              Junior
                              • 04-2005
                              • 9

                              Są powody do zmartwienia, bo mam już ostatnie butelki "mazowieckiego". Dajcie namiar na jakiś sklep w Warszawie, gdzie widzieliście ostatnio "Dawne".

                              Comment

                              • Mason
                                Senior
                                • 02-2010
                                • 3280

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kocjo Wyświetlenie odpowiedzi
                                Browar jest w samym środku wsi. Nie trzeba zaglądać do tanków. Wystarczy porozmawiać z sąsiadami.
                                Z sąsiadami powiadasz... Nie lepiej byłoby dowiedzieć się bezpośrednio w browarze?

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kocjo Wyświetlenie odpowiedzi
                                Są powody do zmartwienia, bo mam już ostatnie butelki "mazowieckiego". Dajcie namiar na jakiś sklep w Warszawie, gdzie widzieliście ostatnio "Dawne".
                                Kiedyś jak dzwoniłem do browaru to dowiedziałem się, że można kupić piwo bezpośrednio u nich, ale musi to być minimum jedna skrzynka. Może wciąż jest taka możliwość.
                                Dane kontaktowe znajdziesz na ich stronie: http://www.browar-konstancin.pl
                                JEDNO PIVKO NEVADI!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎