Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Żytnie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10838

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LeoxxX Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie przepadam za piwami pszenicznymi. (...)
    Przecież (przynajmniej według etykiety) to jest Roggen a nie Weizen!
    Jak można sprowadzać do jednego mianownika te dwa różne gatunki?
    Last edited by abernacka; 18-11-2011, 13:23.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • ucho
      Senior
      • 05-2010
      • 500

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LeoxxX Wyświetlenie odpowiedzi
      W delikatesach ta cena to ściema, pisze 5,99 a jest jak w poprzednim poście. Nadal to nie zmienia faktu, że jest bardzo drogie.
      Jeżeli taka cena widnieje na sklepowej półce, to masz prawo domagać się, aby sprzedano ci piwo po tej cenie. Chyba że te dodatkowe 40 groszy jest kaucją za butelkę. Ale nadal to nie zmienia faktu, że to piwo jest drogie.
      Last edited by ucho; 18-11-2011, 15:17.

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        Upierdliwość słodu żytniego jako surowca piwowarskiego uzasadnia wysoką cenę piwa.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • rohozecky
          PremiumUżytkownik
          • 11-2008
          • 1837

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          Przecież (przynajmniej według etykiety) to jest Roggen a nie Weizen!
          Jak można sprowadzać do jednego mianownika te dwa różne gatunki?
          Gwałtowna urbanizacja oraz wstydliwe na ogół traktowanie rustykalnych tradycji powoduje, że mnóstwo ludzi nie odrózni krowy od świni, a Ty takich szczegółów wymagasz
          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

          Comment

          • LeoxxX
            Senior
            • 03-2010
            • 224

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            Przecież (przynajmniej według etykiety) to jest Roggen a nie Weizen!
            Jak można sprowadzać do jednego mianownika te dwa różne gatunki?

            Nie przyrównałem piwa do stylu. Tylko po posmakowaniu przyszło mi na myśl pszeniczne, a za jego smakiem nie przepadam.

            Comment

            • dreads
              Basowy
              • 09-2009
              • 520

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pomarańczowy, wpadający lekko w rudy. Ładny, ale brakuje mu trochę zmętnienia. [3.5]
              Piana: Początkowo zbita, zwarta, pozostaje na szkle. Później się dziurawi. [4]
              Zapach: Piękny - goździki, banany, klasyka. Brakuje trochę intensywności. [4]
              Smak: Wrażenie słodyczy, która pochodzi od bananów jest bardzo wyraźne. Piwo pełne w smaku, treściwe. Trochę kwaskowate. Powinno być jednakże bardziej kleiste, lepkie moim zdaniem. Całość wieńczy naprawdę solidna, cierpka goryczka, która jest zaskakującą mocna, jak na ten styl. Jednak jakoś pasuje. W Weizenach by takie coś nie przeszło. Nie jest to typowa chmielowa goryczka, ta cierpkość pochodzi prawdopodobnie w części od słodu żytniego. Goryczka jest przyjemna, nieściągająca, niezalegająca na języku. [4]
              Wysycenie: Wysokie, bez zarzutu [5]
              Opakowanie: Etykieta przypomina opakowanie po ciastkach holenderskich pewnej znanej firmy Nie jest szczególnie urodziwa, ale ma swój klimat. [4]
              Uwagi: Postanowiłem tym piwem wrócić do browaru Konstancin po długiej przerwie. Przyciągało wzrok na półce, więc dałem mu szansę. Nie zawiodłem się, jest to smaczne, nietuzinkowe piwo. Brakuje mu trochę do wzoru stylu, ale otrzymało wysoką ocenę, bo jest po prostu smaczne.

              Moja ocena: [4.025]
              Last edited by dreads; 21-11-2011, 00:57.

              Comment

              • ytzek
                Member
                • 03-2010
                • 81

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
                Kolor: Pomarańczowy, wpadający lekko w rudy. Ładny, ale brakuje mu trochę zmętnienia. [3.5]
                Fakt. Brak zmętnienia w filtrowanym piwie to spora wada
                trafiłem trójkę w totka - od dziś robię na pół etatu...

                Comment

                • j_Q
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 176

                  Potwierdzam - mimo, że ostatnie warki są powyżej średniej, nadal daleko im do ideału. Piwo jest zbyt mało treściwe, brakuje mu tej "ostrości" w smaku.

                  Comment

                  • dreads
                    Basowy
                    • 09-2009
                    • 520

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ytzek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Fakt. Brak zmętnienia w filtrowanym piwie to spora wada
                    Sęk w tym, że nie powinno być filtrowane. Jak dostaniesz klarownego Witbiera, to też będziesz uważać, że jest w porządku, bo przecież filtrowany? Poza tym tutaj w kwestii wyglądu Roggena mają podobne zdanie, co ja. Dziwne.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23806

                      Nie powinno być filtrowane? To jakieś przegięcie w drugą stronę. Że niby żytnie piwo przestaje być żytnie bo zostało przefiltrowane?
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • dreads
                        Basowy
                        • 09-2009
                        • 520

                        Nigdzie nie napisałem, że żytnie filtrowane przestaje być piwem żytnim. Odjąłem punkty w Artomacie za to, że jest idealnie klarowne, tak samo jak bym odjął punkty za to, że piwo, które nazywa się Hefe-Weizen byłoby również przefiltrowane. Mętność, czy mglistość jest pewną cechą charakterystyczną dla tego stylu i jej brak uważam za wadę. Jak widać w powyższym przypadku, owa wada nie okazała się zbyt istotna dla ogólnej oceny piwa. Natomiast kolega Ytzek chyba udaje, że nie rozumie, o co chodziło.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23806

                          A napisali że to piwo jest niefiltrowane? W bawarskich pszenicznych istnieje jako taki podział na hefeweizen (i zazwyczaj są opisane jako hefetrueb, czyli drożdżowo-mętne) i na kristallweizen - w żytnich się nie spotkałem, pewnie dlatego że dostępne piwa żytnie można policzyć na palcach jednej ręki. Jeśli producent nie określił tego co chciał otrzymać, to jednak jest pewną niesprawiedliwością zarzucanie mu niezgodność ze stylem.
                          Last edited by ART; 23-11-2011, 02:45.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • ytzek
                            Member
                            • 03-2010
                            • 81

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
                            Odjąłem punkty w Artomacie za to, że jest idealnie klarowne
                            Nie wiem czy to komentować

                            Widziałem w życiu filtrowane piwa pszeniczne i nie odejmowałbym im punktów za sam fakt przefiltrowania. Czyżbyś chciał ukarać browar za jego technologię?
                            trafiłem trójkę w totka - od dziś robię na pół etatu...

                            Comment

                            • ytzek
                              Member
                              • 03-2010
                              • 81

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mętność, czy mglistość jest pewną cechą charakterystyczną dla tego stylu i jej brak uważam za wadę

                              Zastanawia mnie ile jest na rynku niefiltrowanych żytnich
                              trafiłem trójkę w totka - od dziś robię na pół etatu...

                              Comment

                              • Hedin
                                Senior
                                • 02-2011
                                • 370

                                Też nie kojarzę, by parametry piwa żytniego były jakoś sprecyzowane. Zakładając już, że istnieje jakiś kanon, mówiący o tym, że piwo żytnie ma być mętne, to nie widziałbym powodu, dla którego browar miałby zmienia ten stan. Na ich miejscu zmieniłbym tylko nazwę, skoro piwo jest oryginalne, dobre i odmienne. Po co kopiować piwa, które już istnieją? (mam na myśli skalę produkcyjną).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎