Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Żytnie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    Jasne, ale spodziewałem się jednak czegoś ciekawszego i z wyraźniejszym charakterem. Kwasior i wysycenie dla mnie za wysokie.
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • qlpin
      Senior
      • 09-2011
      • 105

      u mnie elegancja, pełne słodowe, zero kwasu

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        Jakieś takie mało oleiste jak na żytnie, troszkę zbyt kwaskowate. Jednocześnie dość pełne i bardzo dobrze pachnące.
        W teście w ciemno powiedziałbym, ze to dobra pszenica.

        Comment

        • Hedin
          Senior
          • 02-2011
          • 370

          Jakieś pół roku temu piłem go ostatni raz, jednak Wasze opinie nie zachęcają mnie, by ponownie wydać 6,50 zł. Jeszcze dwa lata temu było inaczej, słód żytni był wyczuwalny, ostatnim razem też mi się to piwo kojarzyło z dunkelweizen. A dunkelweizen można tańszy dorwać w sklepie.
          Nie wiem, czy piwa żytnie powinny przypominać piwa pszeniczne. Z tego co wiem, obecne szczepy drożdży używane do piw typu Hefe-Weizen są stosunkowo współczesne, więc wątpię, by pierwotnie tego typu piwo miało mieć taki, a nie inny charakter.

          Comment

          • minib00m
            Member
            • 11-2012
            • 60

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładniutki, kolor ciemnej herbatki [4.5]
            Piana: Bardzo ładna piana, drobne bąbelki, trwała. Przez spory czas utrzymywała się na wysokości ok 1cm. Potem spadła do małego korzuszka, ładnie oblepia szkło. [4.5]
            Zapach: Słodowy, owocowy, zdecydowanie intensywny. [4]
            Smak: Totalny brak zastrzeżeń, leciutka, fajna goryczka. Bardzo mi się kojarzy z piwem pszenicznym w smaku ( ciekawe czemu ) [5]
            Wysycenie: Nasycenie na poziomie niskim ku średniemu [5]
            Opakowanie: Dzisiaj w sklepie miałem zamiar zakupić piwo ciekawe, które przykuje moją uwagę. Design elegancki, kolorystyka adekwatna do rodzaju piwka, super. [4]
            Uwagi: Zapłaciłem za piwko 5,50 w osiedlowym sklepie, myślę, że jest warte swojej ceny! Polecam spróbować!

            Moja ocena: [4.525]

            Comment

            • Promil03
              Senior
              • 10-2007
              • 2833

              Nie uważacie, że wersja niefiltrowana powinna mieć osobny wątek?

              Comment

              • arturroxx
                Member
                • 10-2002
                • 94

                Nowy wątek by się przydał, to zupełnie inne piwo, receptura pewnie też.

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4568

                  Warka z ważnością do 12.01.2013 jest świetna, piwo super treściwe jakby się krajało świeży bochen wiejskiego chleba. Konstancin zrobił dobry ruch nie filtrując tego piwa. Jutro lecę kupić więcej. A kupowałem w Leclerc za 4,99. Strasznie Was żyłują niektóre sklepy.

                  Comment

                  • von_scheisse
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 488

                    Niestety warka do 11.02.2013 r. okazała się być u mnie lekko kwaśna - choć dało się ją wypić .
                    Last edited by von_scheisse; 01-12-2012, 23:23.
                    Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                    http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                    https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                    Comment

                    • ufotografa
                      PiwBiz
                      • 09-2012
                      • 196

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: harbaciany wpadający w brąz, z reguły taki kolor mnie przyciąga [4.5]
                      Piana: zdziwiony byłem jej trwałością, konstancin przyzwyczaił mnie do szybkiego niknięcia [5]
                      Zapach: intensywny zbożowy, chlebowy [4.5]
                      Smak: treściwe piwo, zaskoczyło mnie treściwością, po chwili objawia się fajnie lekkie nachmielenie [5]
                      Wysycenie: średnie, ciut za mało [3.5]
                      Opakowanie: dosłowne, oddaje jakość i charakter piwa [4.5]
                      Uwagi: Kupiłem to piwko po namowie kolegi. Uważam, że to jedno z najlepszych tego typu piw na rynku, jak dla mnie wygrywa nawet z Warnijskim Kormorana.

                      Moja ocena: [4.7]
                      Last edited by ufotografa; 09-01-2013, 09:49.

                      Comment

                      • patyczek
                        Senior
                        • 01-2013
                        • 220

                        No właśnie. Niefiltrowana wersja jest po prostu smaczniejsza, choć i do filtrowanej nie mam specjalnych zastrzeżeń. Dla mnie rewelacja! Już sobie wyobrażam letni, ciepły wieczór nad brzegiem jeziora z butelką tego piwa w ręku. Ta świeżość i orzeźwienie!

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6136

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika von_scheisse Wyświetlenie odpowiedzi
                          Niestety warka do 11.02.2013 r. okazała się być u mnie lekko kwaśna - choć dało się ją wypić .
                          Nastawiłem się na zawartość a tu ta sama warka...
                          Wersję niefiltrowaną zamieszczam... a z nie nadpsutym następnym egzemplarzem opis... później...
                          Attached Files
                          Last edited by Javox; 11-02-2013, 11:26.

                          Comment

                          • patyczek
                            Senior
                            • 01-2013
                            • 220

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pomarańczowy, mętny. [4]
                            Piana: Zbita, drobno pęcherzykowa, stosunkowo trwała, zostawia na szkle plamki a w kuflu cienką kołderkę. [4]
                            Zapach: Niezbyt intensywny, łagodny. Jak to w pszenicznym (choć żytnim) dominuje aromat słodowo zbożowy z bananami w roli przewodniej (goździki słabe). Generalnie nader sympatyczny. [4.5]
                            Smak: Tu również delikatnie, nade wszystko zbożowo i bananowo, wyczuwalne (i to nieźle) drożdże i cytryna (chociaż może bardziej limonka), stąd kwaskowość - to zapewne wpływ słodów żytnich. Jeśli pieczywo - to raczej razowe. Finał wieńczy lekko wytrawna goryczka. Pychota! [4.5]
                            Wysycenie: Wysokie, czyli optymalne dla gatunku. [4.5]
                            Opakowanie: Ciepłe kolory, kojarzące się z latem, grafika także ładna i letnia, informacje wyczerpujące, kapsel firmowy, butelka zwrotna - niemal ideał. [4.5]
                            Uwagi: Warka do 07.07.2013. Właśnie wróciłem z ogrodu, zziajany i spocony, przeto postanowiłem się orzeźwić tym trunkiem. I to był strzał w dziesiątkę! Na pot i skwar - idealne. Z nowym zapasem energii wracam do sadzenia krzewów. Niestety, trochę ubyło mi w portfelu. Mogłoby być tańsze. Ahoj.

                            Moja ocena: [4.425]

                            Comment

                            • Derbeth
                              Senior
                              • 04-2013
                              • 337

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemny bursztyn, widoczne zmętnienie [5]
                              Piana: obfita, ale dość szybko znika i zostawia bardzo skąpą warstwę na piwie [4]
                              Zapach: drożdże, lekko kwaskowy aromat jak w cytrynie; ogólnie mniej owocowy niż w "przeniczniaku" [4]
                              Smak: bardzo świeży, lekko słodki, drożdżowy, delikatność skontrowana przez jakby ciemniejszy słód, na finiszu dominują właśnie aromaty ciemnych słodów [5]
                              Wysycenie: dobrze dopasowane, nie jest przesadzone [5]
                              Opakowanie: eleganckie (mimo dziwnego doboru kolorów), podany skład i ekstrakt [4.5]
                              Uwagi: świetne piwo, smakuje dla mnie jak klasowy niemiecki Weizen, ale z dodanym "charakterkiem"

                              Moja ocena: [4.525]

                              Comment

                              • bojano
                                Member
                                • 01-2013
                                • 55

                                Pojawiło się Żytnie w nowej odsłonie... pastelowa, nijaka etykieta, butelka bezzwrotna... jak dla mnie zwrot w niekoniecznym kierunku. Niestety nie mam dostępnej foty na tę chwilę.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎