Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Żytnie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • beaviso
    Senior
    • 02-2010
    • 215

    #76
    Czy ktoś orientuje się jak potoczą się dalsze losy "Żytniego"? To był taki krótki epizod, ale wspominam go doskonale i wielka szkoda, że piwo zniknęło równie zaskakująco jak się pojawiło. "Żytnie", wróć!

    M.
    Last edited by beaviso; 10-09-2010, 09:26.

    Comment

    • szefunio
      Senior
      • 01-2007
      • 481

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beaviso Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy ktoś orientuje się jak potoczą się dalsze losy "Żytniego"? To był taki krótki epizod, ale wspominam go doskonale i wielka szkoda, że piwo zniknęło równie zaskakująco jak się pojawiło. "Żytnie", wróć!

      M.
      Kolejna partia już leżakuje. Powinno znaleźć się w sklepach w tym miesiącu.
      Robię to co lubię - produkuję piwo.

      Comment

      • Kamień
        Senior
        • 07-2007
        • 361

        #78
        Bardzo mnie cieszy ta wiadomość, bo już zaczynałem tęsknić

        Comment

        • beaviso
          Senior
          • 02-2010
          • 215

          #79
          Dziękuję za tą pozytywną informację!

          M.

          Comment

          • Cannabee776i99
            Senior
            • 08-2009
            • 658

            #80
            W końcu nowa warka - data ważności 15.03.2011. Kolor ciemnej herbaty, piana przeciętna, w zapachu mocno wyczuwalne goździki, w smaku delikatnie cierpkie, wysycenie pracuje do końca. Do powtórki.

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #81
              Z wielką przyjemnością zobaczyłem ponowny wjazd Żytniego na sklepowe półki. To zdecydowanie jeden z najciekawszych debiutów tego roku. Odważna receptura, niszowy smak - pyszne doznania.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12202

                #82
                Z radością powitałem come back Żytniego. W porównaniu z wcześniejszymi moimi doznaniami dotyczącymi tego piwa to wydaje mi się, że zastosowano więcej słodu żytniego kosztem chyba karmelowego /lub innego jęczmiennego/. Może to być złudzenie, ale jeśli tak to pozytywne, piwko ma charakter i jest oryginalne. Piękna barwa, z pianą słabiej, no ale czasami tak bywa.
                Czasami znajomi spoza Polski pytają mnie o jakieś ciekawe nasze piwo. No i rozkładam ręce, bo większość tych znajomych to Czesi i Słowacy, a oni portery traktują z dużą rezerwą. Żytnie to ciekawa propozycja, na szczęście w tym piwie nie zanotowałem kompromitujących wpadek. Ambitny pomysł, udane wykonanie, należy poprawić jeszcze przede wszystkim... etykietę... rustykalno-banalna, a na dodatek w tym samym kierunku poszedł browar w Zawierciu.

                Comment

                • lasiek
                  Junior
                  • 08-2005
                  • 23

                  #83
                  Co do smaku nie potrafię się odnieść bo to pierwsze żytnie w karierze.

                  Jedna uwaga: Zatrudnijcie porządnego grafika do etykiet bo te są bardzo tandetne. Jak wszędzie opakowanie to połowa sukcesu, niech się browar postara bo piwo jest unikatowe.
                  A etykietę ma jak piwo za 1.79zł z biedronki

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lasiek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co do smaku nie potrafię się odnieść bo to pierwsze żytnie w karierze.

                    Jedna uwaga: Zatrudnijcie porządnego grafika do etykiet bo te są bardzo tandetne. Jak wszędzie opakowanie to połowa sukcesu, niech się browar postara bo piwo jest unikatowe.
                    A etykietę ma jak piwo za 1.79zł z biedronki
                    Chłopie, można mieć zastrzeżenia do tej etykiety, choć mnie się podoba, ale ty chyba kiepskiej etykiety nie widziałeś.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      #85
                      Piłem ostatnio lane Żytnie i niestety porażka. Podobno warzone już w GABie.

                      Comment

                      • wilko
                        Senior
                        • 07-2008
                        • 226

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Głęboki bursztynowy. Opalizujące mimo że w butelce sprawiało wrażenie klarownego. [4]
                        Piana: Obfita, nie zmieściłem piwa na raz do szkła. Drobniutka, na tyle że przy dolewkach piwo płynęło po wierzchu piany, fantastyczna czapa. [5]
                        Zapach: Słodowy, jest obecne coś ciemnego, mgliste skojarzenia z razowce, idąc tym tropem przypisuję to żytu. [5]
                        Smak: Słód, orzeźwienie, ciemny smaczek i charakterystyczne nuty od drożdży do piw pszenicznych. Goryczka niewielka, pasująca. Jakiś lekki kwasek, w obliczu doniesień o kwasach z tego browaru, niepokojący. Jeśli go pominąć, pije się bardzo fajnie. [4.5]
                        Wysycenie: Wysokie, widoczne w szkle. [5]
                        Opakowanie: Do mnie te kolory nie przemawiają [3.5]
                        Uwagi: Pite dla porównania z moim własnym. Każde z nich inne, obydwa na swój sposób smaczne.

                        Moja ocena: [4.675]

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6134

                          #87
                          Niestety nie przepadam za tego typu piwami ale chciałem go spróbować i piwo żytnie nie znane mi do tej pory w jakiejkolwiek postaci postanowiłem spróbować...
                          ...wydawało mi się że będzie to coś w rodzaju pszenicznego a tu bardziej karmelowe... Opis smakowy itp zgodny z poprzednikami.
                          Jeżeli ktoś nie przepada za smakami karmelowo kwaskowatymi to nie koniecznie musi próbować tego piwka, takie moje zdanie...

                          Może gdyby było to piwo zbliżone do podanych tu innych renomowanych produktów, z tymi samymi cechami, przypadło by mi do gustu w całej pełni
                          ...a tak to idę testować resztę moich zakupów.

                          Smakoszy żytniego i wysoko oceniających proszę o łagodny wymiar kary...

                          Comment

                          • kishar
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 1691

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Herbaciany wpadająca w brąz, klarowne a spodziewałeś się czegoś mętnego jak w pszenicy. [4]
                            Piana: Bardzo potężna, można powiedzieć wzorowa. [5]
                            Zapach: Bardzo przyjemny słodowo-cytrusowy. [4.5]
                            Smak: Kwaskowaty, "pszeniczny" z dość intrygującym posmakiem w trakcie picia pojawiają się elementy słodowe. [5]
                            Wysycenie: Wydaje się jak najbardziej ok. [5]
                            Opakowanie: Jak dla mnie średnie, nie ma w nim czegoś co rzuca na kolana. [4]
                            Uwagi: Naprawdę bardzo udane piwo, brawo za eksperyment, jest to moje drugie piwo żytnie i już lubię ten styl.

                            Moja ocena: [4.725]

                            Comment

                            • tom38
                              Member
                              • 11-2008
                              • 70

                              #89
                              Tak naprawdę bardzo konkretnie MNIAM
                              FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1784

                                #90
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Śliczny miedziano-herbaciany, klarowny. [5]
                                Piana: Dosyć gęsta, trwała, średnioziarnista, ładnie brudzi szkło. [4]
                                Zapach: Przyjemny, zbliżony do pszenicznego, czuć drożdże, trochę chmielu. [4]
                                Smak: Bardzo smaczny goryczkowo-kwaskowy, czuć nuty słodu palonego. Koniec zwieńczony solidną chmielową goryczką.
                                Super. [4.5]
                                Wysycenie: Bardzo dobre, dosyć łagodne i współgrające ze smakiem. [5]
                                Opakowanie: Adekwatna do gatunku piwa, kojarzy się ze wsią, polem, latem, słońcem - same przyjemności Informacje na kontrze szczegółowe, minus jedynie za brak dedykowanego kapsla. [4.5]
                                Uwagi: Bardzo dobre piwko na lato, na pewno bedę do niego wracał przy każdej możliwej okazji. Naprawdę godne polecenia. Oby więcej takich pozycji na polskim rynku.

                                Moja ocena: [4.325]
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎