Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Propozycja nowej kategorii Plebiscytu Browar.biz - Plama roku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PiwnicaZamkowa
    codziennie od 16:00
    • 05-2011
    • 805

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lucifuge Wyświetlenie odpowiedzi
    czas na nową kategorię w corocznym plebiscycie na browar-bizie: "plama roku"
    Dla scisłości informuję,że pomysłodawcą "Plamy Roku" jest kolega lucifuge

    Comment

    • wasyll
      Senior
      • 09-2008
      • 1823

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwnicaZamkowa Wyświetlenie odpowiedzi
      Dla scisłości informuję,że pomysłodawcą "Plamy Roku" jest kolega lucifuge
      No może i tak, ale to Marusia się za to wzięła stąd do niej kierowane pytania, etc.
      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

      Comment

      • lucifuge
        Senior
        • 11-2009
        • 309

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
        No może i tak, ale to Marusia się za to wzięła stąd do niej kierowane pytania, etc.
        Relaks. Nie roszczę sobie praw do nazwy ale uważam, że skoro możemy zachwycać się pewnymi wydarzeniami czy produktami na krajowym, piwnym rynku tak samo powinniśmy głośno mówić co nam sie nie podoba. To my jesteśmy konsumentami i rynek jest dla nas a nie my dla rynku. Jeśli ktoś poważnie pochodzi do biznesu to potraktuje te uwagi jako konstruktywną krytykę, wyciągnie z tego wnioski i bedzie jeszcze lepszy w tym co robi z korzyścią dla nas :-). Ktoś inny sie obrazi, bedzie miał konsumentów w d... i nic mu nie pomoże.

        Comment

        • wasyll
          Senior
          • 09-2008
          • 1823

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lucifuge Wyświetlenie odpowiedzi
          Jeśli ktoś poważnie pochodzi do biznesu to potraktuje te uwagi jako konstruktywną krytykę, wyciągnie z tego wnioski i bedzie jeszcze lepszy w tym co robi z korzyścią dla nas :-).
          Dlatego właśnie jestem za tym plebiscytem.
          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #50
            Wciąż jestem przeciwko tej kategorii, ale muszę przyznać, że jest to argument.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lucifuge Wyświetlenie odpowiedzi
              Relaks. Nie roszczę sobie praw do nazwy
              Ja też sobie do niczego praw nie roszczę, po prostu temat mi się spodobał, to go podchwyciłam, bo inaczej by się rozeszło po kościach.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • PiwnicaZamkowa
                codziennie od 16:00
                • 05-2011
                • 805

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja też sobie do niczego praw nie roszczę, po prostu temat mi się spodobał, to go podchwyciłam, bo inaczej by się rozeszło po kościach.
                Jasne.Wiem i cieszę się,że temat uskuteczniłaś.Gratki.

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
                  Przetarg na Zwierzyniec.
                  Przyznanie go Perle to jak przyznanie opieki nad córką i wnukami Fritzlowi.
                  ale się nie ucieszycie… Kiedy okazało się, że przetarg na dzierżawę browaru w Zwierzyńcu, jednym z najstarszych browarów w kraju wygrała lubelska Perła pojawiły się głosy, że to pewnie tylko …


                  Jak dla mnie to nie jest nawet plama roku, tylko skandal dziesięciolecia
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • a1410
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 613

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                    http://blog.kopyra.com/index.php/201...-w-zwierzyncu/

                    Jak dla mnie to nie jest nawet plama roku, tylko skandal dziesięciolecia
                    Ale co uważasz za skandal? Moim zdaniem zarząd Perły zachowuje zdrowy rozsądek i nie inwestuje w ruinę, tylko postawi coś od podstaw, co będzie miało ręce i nogi. Próby reanimacji zamkniętego i zdekapitalizowanego zakładu w jego starych budynkach często kończą się albo znacznym przekroczeniem zakładanych kosztów, albo bardzo niestabilnym produktem, który raz się uda, a dwa razy nie, bo utrzymanie reżimu technologicznego jest w takim obiekcie trudniejsze, niż w nowych budynkach i nowych instalacjach. I dotyka to większości branż, nie tylko browarnictwa. A tankofermentory nie są wcale takie złe, jeżeli nie prowadzi się w nich i fermentacji i leżakowania. Może akurat z leżakowni starego Zwierzyńca będą mogli skorzystać i w tankofermentorach poprowadzą tylko fermentację?
                    Myślę, że kolega Kopyr ma rację, poczekajmy na efekt końcowy w postaci piwa i dopiero potem oceniajmy.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ale co uważasz za skandal? Moim zdaniem zarząd Perły zachowuje zdrowy rozsądek i nie inwestuje w ruinę, tylko postawi coś od podstaw, co będzie miało ręce i nogi. Próby reanimacji zamkniętego i zdekapitalizowanego zakładu w jego starych budynkach często kończą się albo znacznym przekroczeniem zakładanych kosztów, albo bardzo niestabilnym produktem
                      Jeśli nie mają kasy lub chęci na reanimację tej, jak piszesz, ruiny (pewnie wiesz, bo byłeś, widziałeś i w ogóle się znasz), to po co brali udział w przetargu? Wznowienie produkcji w Zwierzyńcu przez postawienie nowej instalacji obok to jak remont Muzeum w Wilanowie przez postawienie hali na wszystkie eksponaty.

                      To jest skandal i absurd. Czy oni w ogóle mogą postawić nowy budynek w takim miejscu?
                      Last edited by żąleną; 20-11-2012, 14:17.

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #56
                        Po co wpieprzali się komuś komu zależało na wskrzeszeniu Zwierzyńca, by postawić tam tylko blaszak i tankofermentory? Przecież to mogli zrobić w szczerym polu, w starej mleczarni albo najlepiej robudować swoją Perłę i dostawić tam na miejscu potzrebne sprzęty.

                        Comment

                        • rohozecky
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2008
                          • 1837

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                          . Czy oni w ogóle mogą postawić nowy budynek w takim miejscu?
                          No jak to, Ynwestor przychodzi do gminy a Ty byś chciał mu czynić przeszkody

                          Choć tak naprawdę to chyba przeszkodziłoby temu położenie w otulinie Parku, nie wiem jak jest w rzeczywistości, nie znam dokładnie meijsca...
                          Last edited by rohozecky; 20-11-2012, 14:52.
                          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #58
                            Jeśli zechcą nie pozwolą wybudować blaszaka bo ochrona zabytków, bo RPN. Perła nie spełni warunku zawartego w przetargu, potem zacznie się sądowe dochodzenie winy. To kolejne 2-3 lata. W efekcie gdzieś w połowie 2017 roku kiedy Ciechan straci ochotę na inwestycję a Zamoyscy odzyskają browar, Perła osiągnie swój cel - zero potencjalnego zagrożenia na swoim terenie.

                            Comment

                            • iron
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 6703

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Po co wpieprzali się komuś komu zależało na wskrzeszeniu Zwierzyńca, by postawić tam tylko blaszak i tankofermentory? Przecież to mogli zrobić w szczerym polu, w starej mleczarni albo najlepiej robudować swoją Perłę i dostawić tam na miejscu potzrebne sprzęty.
                              W imię zasad - nie bedą mieli konkurencji pod swoim nosem, a do tego możliwe jest to co pisze Leona (targaj pytona) - brak zgody na blaszak, sprawy po sądach = parę lat spokoju z konkurencją, a do tego zmniejszenie prawdopodobieństwa opłacalności reaktywacji Zwierzyńca - postepujaca dewaluacja budynków zabytkowego browaru...
                              No a jak bedą dzierżawcą - czytaj przez ten rok, to jeszcze będzie mozna co nieco z browaru powycinać pod pretekstem reaktywacji.
                              Last edited by iron; 20-11-2012, 15:55.
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              • a1410
                                Senior
                                • 08-2003
                                • 613

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                                Wznowienie produkcji w Zwierzyńcu przez postawienie nowej instalacji obok to jak remont Muzeum w Wilanowie przez postawienie hali na wszystkie eksponaty.
                                Produkcja przemysłowa to nie jest muzeum. Można na upartego próbować adaptować stare obiekty, ale efekt bywa taki, jak to parę postów wyżej opisałem.
                                Browar, tak jak każdy inny biznes jest od zarabiania, a muzeum zwykle utylizuje to, co zarobił biznes, więc są to dwa przeciwległe bieguny, których nie sposób porównywać.
                                W starych budynkach można zrobić knajpę, hotel, czy właśnie jakieś muzeum, ale to dopiero wtedy, gdy ma się z czego...a do tego potrzebny jest dochodowy biznes, a nie skansen...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎