Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2012 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    Po raz pierwszy biorę udział w plebiscycie z poczuciem bezsensu tej czynności. Niektóre z piw umieszczonych przeze mnie na pudle nie dostałyby się pewnie do pierwszej piątki, gdybym miał okazję spróbować chociaż 2/3 konkurentów. Zacząłem, to skończę, ale moje głosy są co najmniej w połowie dalekie od miarodajności. Są po prostu unijne i jakaś rada browarów powinna przegłosować, żeby każdy z uczestników przyszłego plebiscytu otrzymał po jednym egzemplarzu każdego piwa z każdego browaru.
    Jest rzeczywiście coraz trudniej. Ale chyba wystarczy przeprowadzić eliminacje na podstawie Artomatu. Np. do plebiscytu desygnowane są jedynie te piwa, których średnia ocen z Artomatu wyniosła 3,8 lub więcej. Gdyby listę taką ogłosić na początku roku, a konkurs ze 2 tygodnie później, to spokojnie można się przygotować. A dodatkowo zyskał by Artomat i osoby korzystające z niego - każdy wpis w Artomacie byłby rodzajem nominacji lub nie dla piwa. Większa odpowiedzialność, ale i większa frajda.

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #62
      Wówczas decyzje o tym, na które piwa mam głosować nie podejmuję ja, a kolektyw. Wiele piw przeze mnie nominowanych nie ma najwyższych not w artomacie i mogłyby wg twoich kryteriów wylecieć z udziału w plebiscycie. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że kolektyw nie jest obiektywny i działa pod wpływem mody, sugestii czy trendu, to ja nie uważam artomatowej selekcji za dobry pomysł.

      Nie rozumiem waszych problemów z wyborem piwa. W przypadku kategorii zawierającej kilkaset sztuk wybieram te, które najczęściej piję. A sięgam po nie najczęściej dlatego, że je lubię i uważam za dobre w swojej kategorii. To jest moje uzasadnienie nominacji. Po prostu.
      Last edited by chemmobile; 07-02-2013, 09:32.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwnicaZamkowa Wyświetlenie odpowiedzi
        Arturze jako Piwnica Zamkowa chcemy ufundować nagrodę uczestnikowi,który np.najbarwniej i najtrafnie uzasadni swoje wybory w Plebiscycie. Co Ty na to?
        Dzięki za propozycję, choć trochę późną. Podeślij mi proszę na PW co to miało by być.

        Jakieś głębsze zmiany w PNPR na pewno będą konieczne., dzięki za sugestie.

        Zapraszam jeszcze ostatnich maruderów do głosowania!
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #64
          Chyba byłem ostatnim maruderem, nie zdążyłem zagłosować na debiut

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
          PS Za umieszczenie "dymionych" w nazwie kategorii do końca roku będę pisał "ART'cie".
          Półciemne wędzone = rżnięte dymane?
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • TomX
            Senior
            • 09-2004
            • 1035

            #65
            Według mnie zostawienie pola do wpisywania uzasadnienia strasznie "rozwala" formularz plebiscytu, robi się on strasznie długi i mało przejrzysty. Może na przyszłość, zamiast zostawiać wielkie okienko na wierzchu, dać tylko link "dodaj uzasadnienie" pod którym takowe okienko by się otwierało... Rozumiecie o co mi chodzi, czy zamotałem strasznie?
            Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

            I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
              Wówczas decyzje o tym, na które piwa mam głosować nie podejmuję ja, a kolektyw.
              Dodatkowo biorąc pod uwagę, że kolektyw nie jest obiektywny i działa pod wpływem mody, sugestii czy trendu, to ja nie uważam artomatowej selekcji za dobry pomysł.
              Ale to słusznym jest, że nominacji udziela kolektyw, a nie jedna osoba. Nie sądzę, żeby oceniający w Artomacie ulegali modzie. Przecież oceny wystawiasz przez cały rok

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie rozumiem waszych problemów z wyborem piwa. W przypadku kategorii zawierającej kilkaset sztuk wybieram te, które najczęściej piję. A sięgam po nie najczęściej dlatego, że je lubię i uważam za dobre w swojej kategorii.
              Niby proste, ale zakładasz, że pijasz wyłącznie najlepsze piwa w Polsce. Tym razem mieliśmy prawie 1200 piw do wyboru. Nie ma szans, żeby jedna osoba mogła dokonać rzetelnej selekcji do np. 200 najlepszych piw, nie mówiąc o wyborze najlepszego. To właśnie im więcej jest piw tym bardziej wszyscy ulegają modom, wpływom i zwykłej dostępności lub nie. Nawet jeżeli założymy, że każdy skosztował 120 różnych piw w ciągu roku, to i tak jest to zaledwie 10%. A myślę, że większość nie przeszła 5%. I nie byłoby w tym nic złego gdybyśmy właśnie mieli nominację będącą selekcją piw lepszych od gorszych.

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie rozumiem waszych problemów z wyborem piwa. W przypadku kategorii zawierającej kilkaset sztuk wybieram te, które najczęściej piję. A sięgam po nie najczęściej dlatego, że je lubię i uważam za dobre w swojej kategorii. To jest moje uzasadnienie nominacji. Po prostu.
                To jest oczywiste i łatwo wykonalne w przypadku np. lagerów, w których sam VanPurz ma kilkudziesięciu kandydatów i bez picia ich mogę z czystym sumieniem założyć, że nie mają szans na pudło. Ale ominęło mnie kilkanaście piw rzemieślników i kontraktowców, nie wspominając o browarorestauracyjnych, które z dużym prawdopodobieństwem namieszałyby w mojej klasyfikacji.

                Nie oceniam piw w Artomacie, więc pomysł Skitofa też mi się nie podoba. Zresztą wystarczy popatrzeć na uzasadnienia niektórych ocen: piwa opisane co najwyżej jako średnie lub z dość istotnymi wadami dostają czasem np. 4, co powinno być oceną dla piw już dobrych. Jeden ocenia surowiej, inny łagodniej.
                Last edited by żąleną; 07-02-2013, 13:01.

                Comment

                • chemmobile
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 2168

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ale to słusznym jest, że nominacji udziela kolektyw
                  Kolektyw może nie dać nominacji piwu, któremu ja chciałbym dać wyróżnienie. Moje piwo może nie załapać się na próg, np. ten zaproponowany przez ciebie, czyli min 3,8 z artomatu. Tym samym zostanę pozbawiony możliwości zagłosowania, a jeśli takich przypadków będzie więcej, to zafałszowaniu ulegną wyniki plebiscytu.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                  Niby proste, ale zakładasz, że pijasz wyłącznie najlepsze piwa w Polsce.
                  Piję piwa do których mam dostęp i są dobre w swojej kategorii. Jak sam zauważyłeś trudno jest wypić w ciągu roku wszystkie piwa obecne na rynku, zatem logicznym jest głosowanie na te, które faktycznie się wypiło. Po co zatem robić odgórną selekcję, skoro każdy robi ją sam, na podstawie własnego spożycia?
                  Na moim przykładzie - 80% wypitych przeze mnie jasnych lagerów (najliczniejsza kategoria w plebiscycie) to piwa lwóweckie, do tego dochodzą jeszcze Łódź, Namysłów, Ciechanów, Witnica. Nie jest istotne dla mnie, czy w tej kategorii jest 100 czy 500 piw, bo ja i tak ograniczę się tylko do tych wybranych browarów.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                  To jest oczywiste i łatwo wykonalne w przypadku np. lagerów
                  Jak rozumiem, to problem dotyczy tylko tej grupy, bo jest bardzo liczna. Jeśli rzeczywiście są tacy, co mają kilkudziesięciu kandydatów, to może niech ograniczą się do piw najczęściej spożywanych? Bo skoro często je piją, to muszą być najlepsze w swojej grupie
                  Last edited by chemmobile; 07-02-2013, 13:20.
                  Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                  Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    w których sam VanPurz
                    Zupełnie nie wiem, skąd ta literówka.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi

                    Jak rozumiem, to problem dotyczy tylko tej grupy, bo jest bardzo liczna.
                    Paradoksalnie problem tej grupy nie dotyczy prawie wcale, bo z masy polskich jasnych lagerów warty uwagi jest może co dziesiąty. Tylko przewijania dużo. Ale np. wśród ciemnych, dużo mniej licznych, spróbowałem może 1/5 koźlaków, z których kilka jak sądzę miałoby spore szanse na miejsca 1-3.

                    Comment

                    • Ahumba
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 8962

                      #70
                      Tyle tu pomysłów więcej lub mniej od czapy, że ja też mogę dać swój trudnowykonalny pomysł.

                      Głosujący mógłby oddać głos tylko na te piwa, które wpisał do Dziennika Piwnego.

                      Fakt, że nie każdy prowadzi DP i pewnie technicznie też nie jest to proste. Natomiast wyeliminowałoby to choć częściowo głosowanie na piwa, których się nie piło za to jest modne i wypadałoby na nie oddać głos. Inna sprawa, że zawsze można wpisać do DP wypicie piwa nie widząc go na oczy, ale ....
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                      Comment

                      • geophagus
                        Member
                        • 10-2007
                        • 33

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        Głosowanie będzie przedłużone do 7 włącznie. Poprawki naniosłem, w nocy uaktualniam bannery, przez weekend wyjdą informacje mailem do zainteresowanych.
                        Jest 7, a plebiscyt zakończony. Jak to?

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          #72
                          Do południa 7 lutego. Głosowanie zakończyło się 3 godziny temu
                          Last edited by chemmobile; 07-02-2013, 15:12.
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #73
                            Są już pierwsze "blogerskie" rankingi oparte o Plebiscyt Browar.biz.
                            U mnie tytuł Piwa Roku zdobył Rowing Jack. Pełne zestawienie dostępne tutaj.
                            Natomiast Twili tytuł ten przyznał Black Hope. Jego lista tutaj.

                            Czyli na razie AleBrowar
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • wasyll
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 1823

                              #74
                              No i są już wyniki. Najwięcej pierwszych miejsc przypadło PINCIE, jak w zeszłym roku. Jednak wisienkę z tortu zgarnął AleBrowar (Piwo i Debiut roku).

                              Osobiście liczyłem na to, że Black Hope będzie będzie tym największym zwycięzcą, no ale cóż.

                              Gratulacje dla zwycięzców i przegranych.
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              • zohan666
                                Senior
                                • 11-2012
                                • 259

                                #75
                                Krótka ocena wyników:

                                Zwycięstwo Ciechana Lagerowego było oczywiste chyba dla każdego (sam mu dałem punkcik), ale trzecie miejsce dla Ciechana Wybornego mnie raczej smuci, bo piwo jest słabe i jego miejsce świadczy jedynie o tym, że jeszcze mało ludzie piw wypili.

                                Jedyny zaskakujący dla mnie wynik, to brak na podium angielskiego śniadania, no ale konkurencja w tej kategorii była zacna.

                                Moje ulubione piwo zajęło miejsce drugie (w kategorii piwo roku, w swojej wygrało zdecydowanie :P )

                                Bardzo udany piwny rok, oby w 2013 pojawiły się piwa równie smaczne, a nawet jeszcze lepsze.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎