Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2012 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zohan666
    Senior
    • 11-2012
    • 259

    Porter z BK jest bardzo dobry, ale jak trochę mu się alkohol ułoży. Jak kupisz takiego co dopiero znalazł się na półce, to będzie alkoholowa masakra. Z resztą podobnie jest z Żywcem, chociaż tu nieprzyjemna nuta w "świeżej" sztuce nie jest aż tak wyraźna.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
      Dla mnie zdumiewający jest wynik browaru Widawa w kategorii "browary restauracyjne": 1. Widawa 748, 2. Haust 150, 3. Bierhalle Warszawa 119 itd. Nie potrafię sobie wytłumaczyć w żaden sposób, jak browar warzący niecały rok i mający tyle zepsutych piw na koncie (wystarczy poczytać ich recenzje) osiąga tak wysoki wynik.
      A AleBrowar od kiedy warzy? hę?

      I od kiedy ty wierzysz sekciarzom w tym co wypisują?

      Nie wypił ani jednego ale wie, że ma tyle zepsutych. Normalnie jak opowieści o byczej żółci.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
        Wydaje mi się, że słowo 'zepsuty' jest trochę wyolbrzymieniem.
        W kontekście recenzji na forum słowo "zepsuty" nie jest wyolbrzymieniem.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
        A wynik zapewne bierze się z szerokiej oferty piw i ich dostępności.
        Inne browary są podobnie dostępne. Osobiście przypuszczam, że to raczej efekt nadreprezentacji Wrocławia i zawyżona z powodu znajomości osobistych ocena. Tym, którzy będą się zaraz czepiać, od razu mówię, że jest to mój prywatny osąd, nie poparty miarodajnymi badaniami opinii publicznej.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        A AleBrowar od kiedy warzy? hę?
        Nie wiem. Ale Gościszewo jest przemysłowym browarem, który musi zbywać piwo poza siedzibą, a Widawa przynajmniej teoretycznie jest browarem restauracyjnym, o znacznie mniejszym wybiciu i sprzedającym przede wszystkim na miejscu.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        I od kiedy ty wierzysz sekciarzom w tym co wypisują?
        Nie wszyscy są sekciarzami.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie wypił ani jednego ale wie, że ma tyle zepsutych. Normalnie jak opowieści o byczej żółci.
        Czytam browar.biz. Np. to: http://www.browar.biz/forum/showthre...ghlight=Widawa

        Comment

        • skandal
          Senior
          • 05-2002
          • 1439

          Mnie pozycje Ambera w plebiscycie nie dziwią. Dobre piwa z tego browaru skończyły się lekko 2 lata temu. Na "Koźlakach" (2012) podając tak niedobre beczkowe piwo to strzał w kolano. Cud że ich Kozlak zajął drugie miejsce bo jak dla mnie to to połowa dawnego Kożlaka.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
            Osobiście przypuszczam, że to raczej efekt nadreprezentacji Wrocławia
            Ke senior? Na b.biz jest zarejestrowanych o wiele więcej użytkowników choćby z Warszawy, niż z Wrocławia.

            Edit:dokładnie to tylko z Warszawy jest więcej, ale inne większe miasta zebrane po 2 do kupy tworzą większą liczbę użytkowników, niż użytkownicy z Wrocka.
            Last edited by Marusia; 09-02-2013, 17:55.
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • wasyll
              Senior
              • 09-2008
              • 1823

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
              W kontekście recenzji na forum słowo "zepsuty" nie jest wyolbrzymieniem.
              Zepsuty w tym wypadku jest sformułowaniem zdecydowanie nie na miejscu, bo nie spotkałem się, np. z kwaśnym ich piwem, czy nie wiadomo jakim. Niedopracowane, bo chyba to masz na myśli jest już bardziej odpowiednie.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
              Inne browary są podobnie dostępne. Osobiście przypuszczam, że to raczej efekt nadreprezentacji Wrocławia i zawyżona z powodu znajomości osobistych ocena.
              Oprócz Hausta w Drink Hali nie spotkałem się z żadnym restauracyjnym piwem we Wrocławiu, więc nie wiem, czy dostępność innych jest podobna.
              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                Tegoroczny plebiscyt działał pod wpływem tych samych prawideł, co poprzednie. Najwięcej głosów zdobywają piwa dobre i jednocześnie dostępne szerszemu gronu niż tylko wokół komina. Tak było kiedyś z Czarnkowem, Amberem czy Ciechanowem. Ten ostatni nadal robi dobre jasne piwo, więc nie podzielił losu pozostałych dwóch dawnych faworytów.

                Wysokie miejsca Widawy nie wynikają ze spiskowych działań, a dostępności ich piw. Skąd to wiem? Z regularnej lektury działu sklepowego w "Piwo - Gdzie". Piwa z Widawy były do dostania w sklepach specjalistycznych nawet kilkaset kilometrów od komina. Podobnie z Haustem, który w ubiegłym roku rozpoczął ekspansję w Polsce (choć w mniejszej skali niż Widawa). Także Krzysiu nie doszukuj się podtekstów. Kiedyś padały głosy zdziwienia dlaczego Czarnków znowu okupuje miejsca w czołówce. Odpowiedź jest taka sama jak w przypadku Widawy - był dostępny w całym kraju. Inne browary restauracyjne oraz rzemieślnicze również są obecne w pierwszej dziesiątce, ale w kategoriach mniej licznych.

                Mam uwagę co do Bierhalle. Piwa tej sieci są trochę dyskryminowane przez zasady przyjęte na forum. Chodzi o rozdzielenia głosów na poszczególne browary: warszawski, łódzki i katowicki. Ja głosowałem na Marcowe z Katowic, do pierwszej dziesiątki weszło Marcowe z Warszawy. Piwa te generalnie niewiele różni, a przez forumowe zasady rozdziału głosów na poszczególne browary ich pozycja traci. Czy nie dało by się na potrzeby plebiscytu zsumować te głosy do jednego koszyka pod nazwą Bierhalle?

                Co do uwag odnośnie rzekomego spadku notowań Ambera z powodu akcji z pewnym blogerem. Jak wytłumaczycie wysokie pozycje Granda i Koźlaka? Czyżby bojkotującym ten browar bojkotu starczyło tylko na Żywe i Złote Lwy? A może czas przewietrzyć opary sekciarskiego absurdu i zrozumieć, że spina w lokalnym Kole Wędkarskim w Pierdziszewie Dolnym nie wpływa na wielkość połowu pstrąga w skali całego kraju?

                Cieszą wysokie pozycje mojego ulubieńca, czyli Lwówka Śl. Malinowe pokazuje, że dobre piwa smakowe mają swoich amatorów także wśród sekciarzy
                Deklasacja rywali przez Pintę powalająca (2599 głosów, drugi na podium AleBrowar "tylko" 1262 głosy). Świetne piwa w egzotycznych jak na Polskę stylach, praktycznie bezbłędne, bez udziwnień i ekstremów. Poprzeczka powieszona wysoko i z każdym rokiem podnoszona wyżej. Kiedy osiągnie sufit?
                Last edited by chemmobile; 09-02-2013, 20:05.
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • radous
                  Junior
                  • 06-2012
                  • 16

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dla mnie zdumiewający jest wynik browaru Widawa w kategorii "browary restauracyjne": 1. Widawa 748, 2. Haust 150, 3. Bierhalle Warszawa 119 itd. Nie potrafię sobie wytłumaczyć w żaden sposób, jak browar warzący niecały rok i mający tyle zepsutych piw na koncie (wystarczy poczytać ich recenzje) osiąga tak wysoki wynik.
                  Nie ma w tym nic dziwnego. Jedynie piwa z browarów restauracyjnych, które były ogólnodostępne (sklepy internetowe) to piwa z Widawy. I to był jedyny taki browar, którego piwa mogłem skosztować.
                  Last edited by radous; 09-02-2013, 20:38.

                  Comment

                  • robo1
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 106

                    Tylko błagam nie piszcie że browary kontraktowe są w cenie. Fakty są takie że jeszcze się nie dorobiły żeby być na swoim ale pewnie to niegługo nastąpi po tylu sukcesach. Co do wyników to Pinta i Alebrowar a później długo nic ... Jest to wyraźny sygnał dla reszty że konsument nie da się oszukać. Piwo robione z pasją i z porządnych składników musi smakować. Trochę zmartwiła mnie niska pozycja Angielskiego śniadania o Stare ale jare nie wspomnę. Przypuszczałem że Rowing Jack będzie na pudle ale że wygra ?

                    Comment

                    • patyczek
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 220

                      A dla mnie spektakularną porażkę zaliczył jeden z moich ulubionych browarów, mianowicie Konstancin! Brak Mazowieckiego, czy słabe miejsce Pszenicznego, to duża niespodzianka. Cenię te piwa, i osobiście zrobiło mi się nawet przykro, że zostały tak potratowane, mimo przecież wysokich notowań na forum. Dziwne...

                      Comment

                      • Sokół83
                        szynkarz
                        • 12-2004
                        • 1598

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dla mnie zdumiewający jest wynik browaru Widawa w kategorii "browary restauracyjne": 1. Widawa 748, 2. Haust 150, 3. Bierhalle Warszawa 119 itd. Nie potrafię sobie wytłumaczyć w żaden sposób, jak browar warzący niecały rok i mający tyle zepsutych piw na koncie (wystarczy poczytać ich recenzje) osiąga tak wysoki wynik.
                        Może dlatego, że piwa z Widawy można się napić w kilku(nastu) knajpach i kupić je w podobnej ilości sklepów, a piwa z innych restauracyjnych z reguły są w jednym, góra w dwóch lokalach, a w sklepach są tylko wyjątki. Poza tym większość wyniku wykręciły tu piwa Kopyra
                        Z INNEJ BECZKI

                        www.fotopolska.eu

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          Mam jeszcze jedno pytanko: czy istnieje możliwość publikacji listy browarów, na wyroby których nikt nie głosował? O ile w ogóle takie były.
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • robo1
                            Senior
                            • 11-2012
                            • 106

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika patyczek Wyświetlenie odpowiedzi
                            A dla mnie spektakularną porażkę zaliczył jeden z moich ulubionych browarów, mianowicie Konstancin! Brak Mazowieckiego, czy słabe miejsce Pszenicznego, to duża niespodzianka. Cenię te piwa, i osobiście zrobiło mi się nawet przykro, że zostały tak potratowane, mimo przecież wysokich notowań na forum. Dziwne...
                            A dla mnie nie jest to zaskoczenie. Wysokie oceny tego piwa pochodzą w wcześniejszego okresu. Obecnie mazowieckie to przeciętne piwo choć czasem można trafić na udaną warkę. Browar Konstancin wogóle poniósł sromotną porażkę, ja osobiście głosowałem na Dawne, które z tego browaru mi najbardziej odpowiada jako odskocznia od angielskich ALE.

                            Comment

                            • olie
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 777

                              Mazowieckie ostatni raz w pierwszej dziesiątce było w 2009 roku, więc to nie jest kwestia ostatnich miesięcy. Problemem z Pszenicznym jest jego dostępność, przez pół roku go w ogóle nie ma, a jak już się pojawi to i tak tylko w niektórych miejscach. W Piwonii ani razu go nie było. Ale znowu pozycja Pszenicznego w porównaniu z ostatnim rokiem się specjalnie nie zmieniła (nawet lekki awans). Jedyne piwo, które się trzyma w czołówce to Żytnie, które jeszcze zyskało dzięki braku filtracji, ale przegrywa z piwami Pinty. Koniec Świata to oddzielna historia, ale Dyniamit wcale nie jest lepszy od Żytniego, ale miał zdecydowanie lepszą promocję (przy jej braku w przypadku Zytniego).

                              Przejrzałem fanpage browarów na fb, żeby zobaczyć, które chwalą się wynikami plebiscytu. Oprócz, co zrozumiałe, Pinty i AleBrowaru są to Ciechan i Lwówek, Widawa i Manufaktura Piwna (ale już nie Jabłonowo). I to w zasadzie są główni zwycięzcy tego plebiscytu, można jeszcze dodać Kormorana z 1. miejscem dla Portera i 2. dla Weizenbocka i to jest wszystko. Głównym przegranym jest Amber. Swoją drogą uważam, że wyniki plebiscytu powinny być bardziej wyeksponowane na stronie i na forum.
                              Last edited by olie; 10-02-2013, 16:06.

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Moje trzy grosze. Dla mnie bezdyskusyjną sensacją (której ja osobiście się spodziewałem) są cztery "pudła" dla Jabłonowa. Tak TEGO Jabłonowa.
                                Mason, serdeczne gratulacje za skuteczne włożenie swoich bardzo solidnych trzech groszy w to przedsięwzięcie!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎