Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Galeria i "życiowe" rozmiary zdjęć.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
    A Becika ktoś upominał bo on nagminnie fotki wstawia.
    Każdy przecież może wstawiać ich sporo. Ważne by 3mały jakość której ramy przynajmniej bardzo ogólnie próbujemy tu wskazać albo je tylko zasugerować bo nikomu zalogowanemu nie można przecież zabronić wstawiać fotki jeśli nie łamią regulaminu.
    Zresztą akurat Becik "społecznie" pracuje na stronie jako mod. Przynajmniej tak mi się wydaje. Wolno mu więcej
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #32
      Cooper, gdyby to była pierwsza fotka, to Ok, ale zawsze jest to kolejne, takie same zdjęcie (bez zmian na etykiecie).
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4999

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        ... ale zawsze jest to kolejne, takie same zdjęcie (bez zmian na etykiecie).
        Hmm.. tez to zauwazylem, ale skoro moderator nie reaguje to chyba mu to nie przeszkadza.
        5410 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
          Cooper, gdyby to była pierwsza fotka, to Ok, ale zawsze jest to kolejne, takie same zdjęcie (bez zmian na etykiecie).
          Pisałem bardziej w kontekście zdjęć na wspomnianej w tytule - Galerii a nie w dziale Piwo-Konkretnie.
          Masz rację z tymi zdjęciami ocenianych piw. Niektórzy dodają je tam nawet nie opisując samego piwa.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            #35
            Dyskusja zaczęła zbaczać na grząski grunt. Proszę powrócić do meritum. Moderatorom polecam korzystanie z forum moderatorskiego do dyskusji o sposobach moderacji.
            Last edited by ART; 10-05-2015, 20:17.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • darek99
              Senior
              • 04-2002
              • 2147

              #36
              Ja tam nie narzekam, sporo dodaję obrazków do działu kolekcjonerstwo i siłą rzeczy muszę się dostosować do wytycznych czyli do tych 599/99kb, ale jakoś sobie radzę, podstawowa znajomość photoshopa bardzo mi w tym pomaga.
              Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
              Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
              skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
              Epikur z Samos.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                A Becika ktoś upominał bo on nagminnie fotki wstawia.
                Co to znaczy nagminnie?
                Każde piwo staram się uwiecznić, oceniając nie przeglądam całego tematu pod kątem fotek, tylko opisuję i wklejam.
                Skoro to jest problem to po wklejeniu jeszcze kilkunastu fotek z opisem piw, daruję już to sobie, mniej roboty dla mnie z przerzucaniem i obrabianiem zdjęć.
                Dyczkin, dzięki Tobie uświadomiłem sobie, ze nie warto tego robić, po wklejeniu jeszcze kilkunastu zdjęć polskich piw, żadnych fotek już nie będzie.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23807

                  #38
                  Ja pierdziu, jak dzieci.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #39
                    Fo.chują się :]

                    Becik, zawsze przed wstawieniem fotki w jakimś długaśnym wątki, można przeklikać góra 2-3 strony wstecz. Jeśli nie ma tam żadnej fotki, wstawiasz swoją. Nawet jeśli się powtórzy to co 3-5 stron taka fotka nie razi zdublowaniem.

                    "Nowofalowe wątki mają przeważnie po 2-3 strony, zatem te 15 sekund z życia można poświęcić na sprawdzenie co się wcześniej działo.

                    Wiem dobrze, że niby wstawianie fotki to nic trudnego, ale jednak zabiera czas, atencję itp.
                    Sam mam takich zdjęć na aparacie z kilkadziesiąt sztuk, a czasu i chęci jest brak by je wgrać i zmniejszyć. Nie wspominając już o wrzucaniu w odpowiednie wątki :]


                    Nie nerwujmy się, tylko wrzucajmy wartościowe i nie dublujace się zdjęcia

                    pozdrawiam
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #40
                      Wszystko u mnie odbywało się na zasadzie, wyjmuję piwo z lodówki, odpowiednio ustawiam, nalewam, robię w miarę dobrą fotkę. Sama ta czynność zajmowała mi kilka minut. Potem w wolnej chwili po przerzuceniu i obrobieniu zdjęć odszukiwałem odpowiedni temat na browarze, oceniałem i wrzucałem zdjęcie. Nie przeglądałem nigdy danego tematu i wcześniejszych postów z prostej przyczyny, nie chciało mi się. Wszystkie te czynności zajmowały mi trochę czasu więc potem nie interesowało mnie czy zdjęcie było czy nie, wklejałem i tyle.
                      Z tej też samej przyczyny nie będę teraz dodatkowo przeglądał tematów, żeby stwierdzić, że praca jaką wykonałem na zrobienie zdjęcia i obrobienie jest bez sensu bo ktoś już dodał. Nie pasuje? Zdjęć więcej nie będzie. I to nie jest żaden foch z mojej strony tylko czysty racjonalizm. Przestanę wreszcie namaszczać każde piwo wizualnie, skończę tylko na jego ocenie. Tym którym się nie podobały moje zdublowane zdjęcia zamknę usta, a sam będę mieć spokój w głowie i więcej czasu i zero stresu czy w knajpie na piwie aparatu gdzieś nie zostawię.
                      Wrzucę tylko te, których zdjęcia jeszcze mam (kilkanaście), potem poprzestanę jedynie na zagranicznych lub restauracyjnych. Tyle w temacie.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4999

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        nie będę teraz dodatkowo przeglądał tematów, żeby stwierdzić, że ... ktoś już dodał.
                        Nie musisz przeszukiwac tematu, zeby wiedziec, ze w nim sa juz zdjecia.
                        Mowi o tym ikonka "zalaczniki" przy nazwie tematu, a jak na nia najedziesz mysza to nawet sie dowiesz ile ich jest.
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie musisz przeszukiwac tematu, zeby wiedziec, ze w nim sa juz zdjecia.
                          Mowi o tym ikonka "zalaczniki" przy nazwie tematu, a jak na nia najedziesz mysza to nawet sie dowiesz ile ich jest.

                          Szukając piwa wybieram inną drogę:
                          Dział: browary - np. małe - np. Czarnków - piwa - np. Gniewosz - i tu klikam na "dodaj opis i ocenę tego piwa"
                          Tą drogą tego nie widać, a żeby kogoś zadowolić, swoich przyzwyczajeń zmieniać nie będę. Zresztą napisałem już, zdjęcia i obróbkę robię wcześniej, i jeśli się już z tym natrudziłem, to nie po to, żeby je usuwać. Zrobiłem zdjęcie, wklejam.
                          Teraz przynajmniej będę mieć spokój w głowie i nie będę zawracać sobie gitary fotkami, otwieram, piję, oceniam. Tak szczerze, nawet lepiej
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Horse1963
                            Senior
                            • 06-2009
                            • 547

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie nerwujmy się, tylko wrzucajmy wartościowe i nie dublujace się zdjęcia
                            Popieram

                            Comment

                            • pizmak666
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 1898

                              #44
                              Fotka w danym temacie powinna być rzeczywiście jedna - gdzieś na początku tematu.
                              Możliwość dodawania zdjęć wypitych piw powinna być w dzienniku piwnym.
                              Każdy chętny by miał wtedy idealny pamiętnik ze swojego spożycia. Wszyscy byliby chyba zadowoleni, no może z wyjątkiem ARTa
                              „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                              "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                              Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                              Comment

                              • Latarnik
                                Premium Lamplighter
                                • 06-2004
                                • 4999

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Możliwość dodawania zdjęć wypitych piw powinna być w dzienniku piwnym.
                                Każdy chętny by miał wtedy idealny pamiętnik ze swojego spożycia. Wszyscy byliby chyba zadowoleni, no może z wyjątkiem ARTa
                                Ide o zaklad, ze gdyby 10 tysiecy uzytkownikow browarbiz wykupilo opcje Premiuma to ART z zadowoleniem wprowadzilby taka opcje.
                                Last edited by Latarnik; 12-05-2015, 14:17.
                                5410 kapsli z wypitych piw
                                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎