Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Duże garnki emaliowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #16
    Kiedyś szukałem farb do metalu dopuszczonych do bezp. konktaktu z żywnością. Znalazłem parę firm, w tym jedną polską z Radomia.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #17
      Darco, jesteś pewien, że udzieliłeś odpowiedzi na temat ?

      Comment

      • darko
        Senior
        • 06-2003
        • 2078

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
        Darco, jesteś pewien, że udzieliłeś odpowiedzi na temat ?
        Do Arta - proponuję to zdanie umieszczać pod każdą odpowiedzią na forum. W miejsce "Darco" automatycznie powinien wstawiać się nick przedmówcy. To na pewno zmiejszy ilość niemerytorycznych wypowiedzi w temacie.

        Gdy szukałem kiedyś takiej farby, obdzwoniłem 11 (słownie: jedenaście) sklepów budowlanych różniej maści z pytaniem o farbę do metalu dop. do kontaktu z żywnością. Nigdzie o niczym takim nie słyszeli.

        Przypomniałem sobie : http://www.rafil.pl/?m=katalog&id=131

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
          W sklepach budowlanych można kupić emalię naprawczą w tubce. Wiąże z metalem i powinno to pomóc na jakiś czas. Można też używać środków chemicznych pasywujących stal, np. kwasu fosforowego lub farb antykorozyjnych.
          Dziękuję za wskazówki - zdaje się, że dla moich garów pojawiła się nadzieja...
          Last edited by breslauer; 08-05-2006, 20:49.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #20
            posty na temat czy to jest na temat zostały wywalone tu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=60488
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marek-C
              Sklep firmowy Emalii Olkusz tel. 606 123 365

              Sklep ten prowadzi także sprzedaż wysyłkową.

              Za garnek 29l z pokrywką (i przesyłką) zapłaciłem 93.xxPLN, przesyłka 20PLN, garnek bez pokrywki był za coś <60PLN!

              Marek
              Znajomy zakupił płacąc na miejscu za 29l garnek (brązowy) z przykrywką niecałe 79 zł, tyle, żo on był chyba w jakiejś hurtowni na ulicy Parcówka w Olkuszu.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • mark33
                Idę po piwo do piwnicy.
                • 04-2005
                • 3283

                #22
                Nabyłem dziś drogą kupna garnek z Emalii Olkusz o pojemności 50 litrów z pokrywką za niecałe 100 zł, co ciekawe na sklepie nie był wystawiony ( chyba za duży ) jednak zapewniony, że będzie dostawa w tym tygodniu zapytałem szefowej i były, na zapleczu.

                Comment

                • whitek92
                  Junior
                  • 08-2015
                  • 18

                  #23
                  Garnek emalia 40 l

                  Czy kształt dna w garnku emaliowanym ma wpływ na warzenie? Nabyłem właśnie garnek z dnem takim jak na zdjęciu i zastanawiam się czy będzie miał on negatywny wpływ na warzenie...
                  Attached Files

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika whitek92 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy kształt dna w garnku emaliowanym ma wpływ na warzenie? Nabyłem właśnie garnek z dnem takim jak na zdjęciu i zastanawiam się czy będzie miał on negatywny wpływ na warzenie...
                    będzie ok.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • whitek92
                      Junior
                      • 08-2015
                      • 18

                      #25
                      Garnek emalia 40 l

                      Dzięki. Pozdrawiam.;-)

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        #26
                        Są u nas
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎