Wspieraj BroBiz! BrowarBiz utrzymuje się z dobrowolnych datków PremiumUżytkowników.
Do absolutne podstawowego działania serwisu niezbędnych jest 100 wspierających osób.
Żeby go móc rozwijać - potrzeba 300+ wspierających.
Dodaj swoją cegiełkę teraz!
Nieustające wsparcie daje nam sklep piwowarski Centrum Piwowarstwa pokrywając resztę brakujących talarów - zapraszamy na zakupy!

Piwo LAGER lub PILSNER z ekstraktu Gozdawa + WES

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bimb
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2008.09
    • 39

    #46
    Wiem, ale zazwyczaj jak przestawało mi bulkać to było ok 1,5-2 blg

    Comment

    • anteks
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛
      • 2003.08
      • 10933

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bimb
      To dom starego typu budowany na początku lat siedemdziesiątych i kiedyś się budowało domy z piwnicami to było normalne nic kułakowego.
      Teraz jak są takie upały to nawet w piwnicy jest za ciepło wczoraj patrzyłem swojego drugiego lagera ktory jest na pierwszej fermentacji już chyba 24dni i jeszcze pyka raz na 3minuty, ale już tam jest za ciepło wczoraj było 16,4°c więc nie wiem co z tego będzie, ale z następnym czekam do zimy wtedy znów bedzie na podłodze ok 10-11°c.
      Mój jest z połowy lat 70 ale piwnica jest na poziomie grutu. Temp to raczej powyżej średniej
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • bimb
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2008.09
        • 39

        #48
        U mnie tylko małe okienka są między stropem,a poziomem gruntu może dlatego jest chłodno.

        Anteks napisz coś o przelewaniu na cichą bo mam teraz na głośnej już ok 24dni, ale w fermentatorze bez kranika i nie wiem jak to zrobić żeby piwo nie straciło na jakości i smaku.

        Comment

        • anteks
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🥛🥛🥛🥛
          • 2003.08
          • 10933

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bimb
          U mnie tylko małe okienka są między stropem,a poziomem gruntu może dlatego jest chłodno.

          Anteks napisz coś o przelewaniu na cichą bo mam teraz na głośnej już ok 24dni, ale w fermentatorze bez kranika i nie wiem jak to zrobić żeby piwo nie straciło na jakości i smaku.
          Masz możliwość schłodzenia wiadra w lodówce? Piwo jest klarowne?
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • bimb
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2008.09
            • 39

            #50
            Jest schłodzone i jest klarowne.

            Comment

            • anteks
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🥛🥛🥛🥛
              • 2003.08
              • 10933

              #51
              To po co zlewać na cichą? Jeśli blg nie spada to lej w butelki
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              Related Topics

              Collapse

              Przetwarzanie...