Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czas leżakowania piwa z brewkitu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zetor
    Junior
    • 11-2008
    • 3

    czas leżakowania piwa z brewkitu

    witam
    jakis czas temu postanowilem rozpoczac przygode z piwowarstwem na początek postanowiłem zobaczyć z brewkitami postanowienie jak mi wyjdą bedzie fajnie i zaczne dalej sie rozwijac
    jeden brewkit juz zrobiony leżakuje w piwnicy tylko mam pytanie ile takie piwo może leżeć - bo chce zrobic inny gatunek aby miec do wyboru dwa i nie wiem czy wypije wszystko
    mam też pytanie o mini kegi
    niech ktos mi powie czy to jest warte uwagi i czy w tym może piwolezakować co w butelkach
    wspomne ze moje pierwsze piwko wyszło wspaniałe
    pozdrawiam wszystkich
  • volo
    Junior
    • 06-2003
    • 7

    #2
    Nie napisałeś jaki to Kit (mój Kit'owy Barley Wine skazany nz zapomnienie przez 3-6miesięcy )
    Ja puszkami bym głowy nie zawracał... nie ma jak dźwięk butelczyn, poza tym, te puszki lubią rdzewieć.
    Daj acz ja pobruszę a ty, skocz do piwnicy po piwo.

    Comment

    • zetor
      Junior
      • 11-2008
      • 3

      #3
      moj kit to CANADIAN BLOND coopersa
      ciesze sie ze wytrzyma okolo 6 miesiecy
      a mini kegi to by mi sie na imprezki przydaly
      wtedy za duzo by szkla trzeba bylo wozic a tak zabiore 2 puszeczki i po sprawie
      trzymanie wiekszej ilosci piwa w butelkach tez jest utrudnione a puszka łatwiej da sie skladowac
      a rdzewienie to dziwne wydaje mi sie ze raczej nie powinny

      Comment

      • Qbric
        Senior
        • 04-2001
        • 427

        #4
        Witam.

        Sam jestem początkujący więc chętnie podzielę się tym co już wiem Mam nadzieję, że ktoś bardziej doświadczony mnie poprawi jeżeli się mylę.


        Co do Twoich pytań:

        Kegi nie będą rdzewieć bo są zrobione ze stali "nierdzewki"
        A domowe piwo im dłużej leży tym lepsze. Oczywiście jeżeli leżakuje w odpowiednich warunkach gdzieś w piwnicy a nie na słoneczku na parapecie nad kaloryferem. Drożdże które pływają sobie w butelkach są naturalnym antyutleniaczem i cały czas pracują nad składnikami poprawiając ich smak. Tak więc nie przejmuj sie, spokojnie możesz to piwo przeleżakować bardzo długo z korzyścią dla niego. Warto jednak otworzyć pare butelek wcześniej i spróbować czy się nie zepsuło, czy nie czuć przypadkiem "apteki" (infekcja)- wtedy niestety piwku już nic nie pomoże.
        Generalnie piwa o większej mocy % potrzebują dłuższego czasu aby nabrać pełni smaku.

        Pozdrawiam.
        Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

        Comment

        • Qbric
          Senior
          • 04-2001
          • 427

          #5
          Kurcze, zagapiłem się z edycją

          Przeszukaj dokładnie Forum, znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje wątpliwości. A w kwestii KEGów zajrzyj tutaj http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=37335
          Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10740

            #6
            jeżeli pisząc KEGi miałeś na myśli puszki 5l pseuo kegi to rdzewieją .Większe "profesjonalne" 9l, 18l ,30l, 50l z kwsaówki nie rdzeieją
            Last edited by anteks; 28-03-2009, 22:40.
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • zetor
              Junior
              • 11-2008
              • 3

              #7
              napisalem mini kegi
              jest to przyjeta nazwa dla 5l,
              dzieki za odpowiedz wiec nie bede sie bawil w te zbiorniczki chyba ze 2 na jakies wyjatkowe wypady
              nie sa one drogie wiec mozna poswiecic je

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10740

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zetor Wyświetlenie odpowiedzi
                napisalem mini kegi
                jest to przyjeta nazwa dla 5l,
                dzieki za odpowiedz wiec nie bede sie bawil w te zbiorniczki chyba ze 2 na jakies wyjatkowe wypady
                nie sa one drogie wiec mozna poswiecic je
                na małe imprezy idealne są 10l lub 20l + party pompka lub schładzarka
                Last edited by anteks; 28-03-2009, 22:53.
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎