Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Elektryczny kociołek do zacierania z Lidla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • adam16
    replied
    Także już zakupiony - były 4 sztuki. Ja zabrałem pierwszy, drugi też raz za mną ktoś podebrał.
    Próby z wodą i pierwsze "dymienie po nowości" już ma za sobą.

    Leave a comment:


  • TowarzyszWieslaw
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16 Wyświetlenie odpowiedzi
    Zgadza się - zamierzam, z samego rana pokoczować pod Lidlem - może uda się go kupić i wypróbować. 199 zł to nie duża suma jeśli się spojrzy na inne oferty. A wygląda on tak:
    Właśnie rano byłem i zakupiłem.
    Zostały jeszcze 4 sztuki w lidlu w krakowie przy Bora-Komorowskiego róg okulickiego.

    Jakoś dużego zainteresowania nie było

    Leave a comment:


  • adam16
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TowarzyszWieslaw Wyświetlenie odpowiedzi
    Przeglądałem ostatnio gazetkę z Lidla i od poniedziałku ma się w ofercie pojawić pasteryzator. Tym razem wersja z kranikiem. Pozostałe parametry bez zmian
    Zgadza się - zamierzam, z samego rana pokoczować pod Lidlem - może uda się go kupić i wypróbować. 199 zł to nie duża suma jeśli się spojrzy na inne oferty. A wygląda on tak:
    Attached Files
    Last edited by adam16; 12-07-2008, 13:18.

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Oto i on

    Leave a comment:


  • TowarzyszWieslaw
    replied
    Powrót pasteryzatora do Lidla

    Przeglądałem ostatnio gazetkę z Lidla i od poniedziałku ma się w ofercie pojawić pasteryzator. Tym razem wersja z kranikiem. Pozostałe parametry bez zmian

    Leave a comment:


  • huanghua
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wesoly Wyświetlenie odpowiedzi
    Wiem, że trochę ina cena, ale nie lepiej kupić warnik ze stali nierdzewnej?
    Np coś takiego:

    Warnik 1


    Warnik 2
    Można takie warniki znaleźć w cenie ~300zł

    Leave a comment:


  • Wesoly
    replied
    Wiem, że trochę ina cena, ale nie lepiej kupić warnik ze stali nierdzewnej?
    Np coś takiego:

    Warnik 1


    Warnik 2

    Leave a comment:


  • kangurpl
    replied
    Wierciłem samodzielnie i też miałem duże obawy.
    Blacha garnka jest stosunkowo miękka więc wierci się lekko, a emalia wbrew moim obawom wcale nie odpryskiwała.
    Wierciłem wiertarką elektryczną wiertłem tak około 2,5 mm.
    Odrysowałem wcześniej na garnku obrys wymaganego otworu, po prostu przyłożyłem zawór i mazakiem obrysowałem dookoła.
    Wierciłem później wewnątrz narysowanego okręgu.
    Wierciłem bez punktowania aby emalia nie odprykiwała.
    Zawór ma szeroki kołnierz więc ew. odpryski schowają się pod nim.

    Leave a comment:


  • piotry
    replied
    ja niestety nie mam kurka w swoim garnku - kupiłem bez a przeróbka trochę mnie straszna bo to wiercenie w emalii

    Leave a comment:


  • kangurpl
    replied
    Ja zamontowałem samodzielnie typowy zawór kulowy do węży ogrodowych 1/2" (a może 3/4" teraz nie pamiętam).
    Zalety:
    - do zaworu dokręcam typowe złącze do węża z kawałkiem typowego wężyka, proste w demontażu i łatwa regulacja szybkości przepływu
    - od wewnątrz wystaje kawałek gwintu na który można nakręcić typowe złącze 1/2" --> rurka Cu np. 12 mm. Z takowej rurki można z kolei wykonać prosty filtr.
    Rozwiązanie sprawdzone, używam z powodzeniem od ponad roku. Szybkość filtrowania jest ograniczona tylko szybkością gotowania wody do wysładzania.

    Leave a comment:


  • huanghua
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
    (...)
    wydaje się ze najlepszym moze być oplot z węża do prysznica
    (...)
    Ten pomysł mnie najbardziej przekonuje.
    Zastanawiam się tylko czy w lidlowskim warniku i jemu podobnych, mocowanie do wylotu (kurka) nie sprawi problemów.
    Czy ten wylot od strony warnika jest gwintowany?

    Leave a comment:


  • piotry
    replied
    ja korzystałem z worka - ale sie nie sprawdzał - głównie ze względu jakości filtrowania i kłopotów związanych z przenoszeniem/wyciskaniem worka

    teraz przesiadam się na system rur miedzianych (jedna rada - nie rób dziurek w rurkach tylko szpary - dziurki szybko się zapychają i nie dają rady ...)

    wydaje się ze najlepszym moze być oplot z węża do prysznica

    pozdrawiam
    piotry
    Last edited by piotry; 21-12-2007, 11:16.

    Leave a comment:


  • huanghua
    replied
    Mam pytanie do osób korzystających z tych kociołków.

    Z jakich "systemów filtrowania" korzystacie i jak je oceniacie?
    Przymierzam się do takiego kociołka i jedyna niewiadomą jest sposób filtrowania/wysładzania. Najbardziej skłaniam się ku zastosowaniu oplotu metalowego, ale chętnie poznam zalety innych rozwiązań.

    Leave a comment:


  • dkrasnodebski
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie wiem jak w Lidlu, ale w Realu od 19.10 będzie dostępny podobny 20 litrowy pasteryzator Severin za 150 pln.
    W Selgrosie widziałem Severiny 29litrów (model EA3652 o mocy 1800W) z kranikiem za niecałe 300.

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    Nie wiem jak w Lidlu, ale w Realu od 19.10 będzie dostępny podobny 20 litrowy pasteryzator Severin za 150 pln.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎