Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Anteks piwowarzy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Anteks Lager.

    Musi być koniecznie jakiś styl? Bez stylu piwa pić nie wolno?

    Comment

    • chesti84
      Member
      • 10-2013
      • 70

      Czytam sobie Twoje wpisy z 2003 roku i muszę przyznać, że jestem podbudowany. Widzę, że każdy, nawet piwowar z 11 letnim doświadczeniem, borykał się z takimi samymi problemami na początku, co ja teraz.

      Czytałem o testach z degustacji i zastanawiam sie czy po tylu latach teściowa nadal zachwyca sie Twoim piwem...

      Comment

      • HokusProkus
        Member
        • 09-2013
        • 70

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
        Musi być koniecznie jakiś styl? Bez stylu piwa pić nie wolno?
        Oczywiście że nie musi, nie jest to przecież piwo na konkurs. Choć z drugiej strony, gdy taki raczkujący piwowar jak ja na przykład , czyta taki przepis Antka, to chciałby pewnie widzieć w przybliżeniu co z tego wychodzi (niestety raczej nie załapię się na degustację żeby osobiście się o tym przekonać ). Dzięki temu będzie mógł sobie porównywać receptury i wyciągać wnioski aby później samemu tworzyć własne receptury.

        Racją jest też że to zakładka "Twoje warzenie", a nie "Kołyska" więc prowadzący nie musi wciąż myśleć o początkujących piwowarach.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chesti84 Wyświetlenie odpowiedzi
          Czytam sobie Twoje wpisy z 2003 roku i muszę przyznać, że jestem podbudowany. Widzę, że każdy, nawet piwowar z 11 letnim doświadczeniem, borykał się z takimi samymi problemami na początku, co ja teraz.

          Czytałem o testach z degustacji i zastanawiam sie czy po tylu latach teściowa nadal zachwyca sie Twoim piwem...
          W 2003 r. były dwie książki po polsku, jeden sklep, trzech doświadczonych piwowarów na forum, na którym było kilkanaście tematów, a z siecią łączyłem się przez modem. Teraz masz dwa duże portale z mnóstwem tematów, kilkadziesiąt publikacji po polsku, czasopismo i bezproblemową łączność ze światem. Dostrzegasz różnicę?

          Teściowa się nie zachwyca, bo już od dawna nie dostaje.

          Comment

          • dominik_walkowiak
            Senior
            • 10-2013
            • 335

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
            Anteks Lager.

            Musi być koniecznie jakiś styl? Bez stylu piwa pić nie wolno?
            Styl nie styl, bardziej mi chodziło o ten poterminowy WES

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              Ekstrakty WES nie ulegają przeterminowaniu. W przypadku tych wyrobów "termin przydatności do spożycia" to tylko sformułowanie teoretyczne, wymagane prawem. Ostatnio otworzyłem kilkuletni ekstrakt bursztynowy - nic mu nie dolega.

              Ekstrakt jasny WES j est o tyle specyficzny, że cokolwiek sie z niego zrobi, i tak wiadomo, że to WES. Trudno w tym przypadku mówić o innym stylu, niż WESale lub WESlager.

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10737

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dominik_walkowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                Jaki to styl?? xD
                Bezstylowiec pospolity
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chesti84 Wyświetlenie odpowiedzi
                Czytam sobie Twoje wpisy z 2003 roku i muszę przyznać, że jestem podbudowany. Widzę, że każdy, nawet piwowar z 11 letnim doświadczeniem, borykał się z takimi samymi problemami na początku, co ja teraz.
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                W 2003 r. były dwie książki po polsku, jeden sklep, trzech doświadczonych piwowarów na forum, na którym było kilkanaście tematów, a z siecią łączyłem się przez modem. Teraz masz dwa duże portale z mnóstwem tematów, kilkadziesiąt publikacji po polsku, czasopismo i bezproblemową łączność ze światem. Dostrzegasz różnicę?
                Święta prawda, dodam że i książki były trudno dostępne. Piwowarstwa człowiek uczył się z artykułów Krzysia i Volkera z tego forum ( są nawet TU ) Zacier filtrowało się przez pieluchę lub "zepsute" wiadro

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Ekstrakty WES nie ulegają przeterminowaniu. W przypadku tych wyrobów "termin przydatności do spożycia" to tylko sformułowanie teoretyczne, wymagane prawem. Ostatnio otworzyłem kilkuletni ekstrakt bursztynowy - nic mu nie dolega.

                Ekstrakt jasny WES j est o tyle specyficzny, że cokolwiek sie z niego zrobi, i tak wiadomo, że to WES. Trudno w tym przypadku mówić o innym stylu, niż WESale lub WESlager.
                W WESie, w gabinecie Prezesa w szafie w miseczkach sa ekstrakty które goście dotykają paluchami i nie widać by pokrywały się pleśnią. Co do smaku WESowych ekstraktów to prawda, w ślepym teście zawsze by sie trafiło
                Może ten amerykański chmiel coś zmieni
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • chesti84
                  Member
                  • 10-2013
                  • 70

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                  Święta prawda, dodam że i książki były trudno dostępne. Piwowarstwa człowiek uczył się z artykułów Krzysia i Volkera z tego forum ( są nawet TU ) Zacier filtrowało się przez pieluchę lub "zepsute" wiadro
                  Dobra przyznaje. Wpis nie byl przemyslany... Mozna sie cieszyc, ze potraficie sie podzielic tym wieloletnim doswiadczeniem.

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10737

                    Warka 260 pszeniczniak

                    Warka 260 Pszeniczne 27.01.14
                    Skład
                    • Pszeniczny 3000g
                    • Pilzneński 2000g
                    • Hallertau tradition 25g
                    • WB06
                    Zacieranie
                    • 42'C 60min
                    • 64'C 20min
                    • 72'C 35min
                    • 78'C 10min
                    Gotowanie 60min
                    • cały chmiel od początku
                    wyszło 25l, drożdże aktualnie na karuzeli- zadam rano
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10737

                      Drożdże zadane, blg ?
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • dominik_walkowiak
                        Senior
                        • 10-2013
                        • 335

                        Chmiel od początku gotowania?? Czy podzieliłeś jakos?

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10737

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dominik_walkowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                          Chmiel od początku gotowania?? Czy podzieliłeś jakos?
                          Wszystko od początku
                          Last edited by anteks; 30-01-2014, 14:36.
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10737

                            260 pszeniczne

                            Warka 260 pszeniczne zabutelkowana 24l z dodatkiem 200g cukru
                            Blg około 3
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • chesti84
                              Member
                              • 10-2013
                              • 70

                              Podpatrzylem u ciebie na FB zdjecie rurki do odciagania piwa z fermentatora bez kranika. Tego co uzywasz do chmielenia na zimno. Bardzo ladnie mi sie takie cudo dzis sprawdzilo. Wezyk nie ucieka... Co doswiadczenie to doswiadczenie

                              Comment

                              • ontario_ab
                                Member
                                • 10-2012
                                • 65

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                                W związku z pytaniami o mój sposób filtracji zamieszczam zdjęcia
                                Możesz dać więcej zdjęć mieszadła do gara (mam podobny) razem z napędem, może opis... Z góry dziękuję.
                                Browar Domowy Happy Alien's
                                Piwne doświadczenie ? Podstawowe, ale mocno się zaangażowałem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎