Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

F&A Home Brewery

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • fidoangel
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
    Powstała też kolejna wariacja na temat pszenicznego:
    #28
    Skład:
    2kg pszeniczny
    1kg pils
    1kg monach
    0,3 kg karmel jasny
    1 łyżka stołowa karmel ciemny

    Zacieranie:
    62*C 15'
    72*C-62*C-2,5h(bo se na wieś pojechałem)

    Nachmielimy:
    10 gram 10%AA na 1h
    Zadamy gęstwą 3068 z #27
    Oczywista ta warka to #29

    A dziś do butelek poszło po 21 litrów #27 oraz #28 . Każde z 15 łyżeczkami cukru w formie płynnej .

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    Dziś #27 poszło na "drugą cichą " bo ostatnio po przelaniu drożdże ruszyły pięknie na nowo.Będzie jak to powiedziała "jedna taka koleżanka" -"głęboko odfermentowana pszenica" a #28 poszło na "normalną cichą"

    Powstała też kolejna wariacja na temat pszenicznego:
    #28
    Skład:
    2kg pszeniczny
    1kg pils
    1kg monach
    0,3 kg karmel jasny
    1 łyżka stołowa karmel ciemny

    Zacieranie:
    62*C 15'
    72*C-62*C-2,5h(bo se na wieś pojechałem)

    Nachmielimy:
    10 gram 10%AA na 1h
    Zadamy gęstwą 3068 z #27

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    #27 już poszło na cichą.Nie czekałem aż opadnie piana tylko przelałem.Te drożdże całkiem szalone są,chciały wyjść z fermentora i nawet się im udało,takiej piany to nigdy nie widziałem.

    A dziś #28 coś jakby "polotmawe pszeniczne"
    Skład:Nie wynika z przemyśleń tylko tak mi się przyniosło słody ze strychu
    2 kg pilsa
    0,5kg monach
    1,8 kg pszenicy
    0,15kg karmel ciemny
    20gr barwiący
    Zacieranie:
    30/30 czyli po "Wrocławsku"
    Chmielenie:
    10 gram Perle 10% AA-na godzinę
    Zadamy gęstwą z warki poprzedniej.

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    #26 już w butelkach a wczoraj powstała warka#27, kopia poprzedniej bo takie fajne drożdże od Qubków dostałem, że nie przepuściłem okazji i na konkurs będę miał dwie pszeniczki do wyboru a co też nie jest bez znaczenia DWIE DO WYPICIA

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    #26 czyli Pszeniczne Końkursowe już na cichej.I wcale nie myślę,że za szybko-mogłem to zrobić nawet wcześniej bo syfu na dnie znów z liter a na pianie też to ładnie nie wyglądało.Wstępnie bez rewelacji ale powinna wyjść przyzwoita.Cały czas stoi w 19-20 *C a to chyba za nisko na te drożdże.Wydaje mi się że najlepsze efekty miałem w wyższych temperaturach ale mogę się oczwiście mylić bo szybko zostały wypite i nikt nie zastanawiał się czy mogłyby być lepsze
    Następna pszeniczka będzie w cieplejszym okresie warzona to może porównamy.

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa
    A co z nim było nie tak?
    Patrz post #60 w niniejszym temacie.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel
    Na uwagę zasługuje to,że przy przelewaniu do fermentora na dnie została ogromna ilość osadów,na oko 4 litry.
    Tyż mieliśmy ten problem.

    Leave a comment:


  • mwa
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel
    #22-nie wyklarowało się całkiem ale wygląda wstępnie,że uratowałem to piwo przed zepsuciem.Czy to prawda to się jeszcze zobaczy.
    A co z nim było nie tak?

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    Dziś wykonano warkę #26 w/g przepisu na "Pszenicę końkursową"
    Warzono systemem 4-ro warowym a to dlatego,że garnek na dekokt mam mały a startowałem z niższej temperatury.Po czwartym dekokcie doszedłem do 73*c w czasie 1h 20'
    Dziś rano zadano starter z BPartnerów pszenicznych otwartych w Lipcu tamtego roku.
    Na uwagę zasługuje to,że przy przelewaniu do fermentora na dnie została ogromna ilość osadów,na oko 4 litry.
    Zabutelkowano też #25 i #22-nie wyklarowało się całkiem ale wygląda wstępnie,że uratowałem to piwo przed zepsuciem.Czy to prawda to się jeszcze zobaczy.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Następny panować się nauczył - Marek jestem . Czubata łyżeczka zawiera nawet do 8g (taka większa) ja daję płaską małą łyżeczkę do herbaty około 3g na 0,5l, ale ja lubię dużą gęstą pianę.
    Jest to jeden z tych atutów który wyróżnia domowe piwo od całej reszty.

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
    Dzięki za odpowiedź normalnie ulżyło , a swoja drogą to duże musisz mieć te łyżeczki skoro tak mało sypiesz cukru, mógłbyś zważyć (np 10 łyżeczek dla dokładności) bo zaś mnie nurtuje
    Kiedyś dawałem 1 łyżeczkę od herbaty na litr.Na taki litr jak jest na skali wiadra z Browamatora czyli jak było piwa 23 litry to dawałem 23 czubate łyżeczki.Teraz większośc tych piw potrzebuje dwóch kufli i kwadransa czasu aby się "dobrać" do piwa Zacząłem zmniejszać ilość cukru (w formie rozpuszczonej oczywista) aż ostatnio do piw które odfermentowały do 5/6 blg daję ową sławną już pewnie "połowę cukru".
    W #20 tak zrobiłem i jest ok co stwierdziłem orgonoleptycznie(ale piękny ten polski język).
    Co do ostatnich słów Pańskiego listu to-nie zważę bo nie mam jak.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel
    No dziwię się,że tylko Ciebie
    Połowa normalnej ilości czyli 1/2 lyżeczki na litr.

    Dzięki za odpowiedź normalnie ulżyło , a swoja drogą to duże musisz mieć te łyżeczki skoro tak mało sypiesz cukru, mógłbyś zważyć (np 10 łyżeczek dla dokładności) bo zaś mnie nurtuje

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
    Przepraszam, że sie czepiam ale nurtuje nie połowa cukru
    No dziwię się,że tylko Ciebie
    Połowa normalnej ilości czyli 1/2 lyżeczki na litr.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel
    A dziś:
    #24 wylądowało w 48 flaszkach przy blg=5 (z połową cukru) a pils końkursowy już na cichą poszedł.

    Przepraszam, że sie czepiam ale nurtuje nie połowa cukru

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    A dziś:
    #24 wylądowało w 48 flaszkach przy blg=5 (z połową cukru) a pils końkursowy już na cichą poszedł.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎