Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

F&A Home Brewery

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • dyczkin
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
    Gdybyś lał w butelki to może odstawisz jedną? W przyszłym miesiącu będe śmigał przez Wrocek lub na WWP?
    Anteks, a Ty to widział?
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
    Wymiany nie planuję z powodu zamierzonego zakegowania całości ale o degustacji dam znać. Warszawa blisko Wrocławia przeca

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
    A z nudów panie, z nudów...

    Piłeś piwo z ziemniaków albo z grochu bo ja nie a jestem ciekaw. Pewnie nigdzie nie można takiego kupić to zrobiłem.
    Gdybyś lał w butelki to może odstawisz jedną? W przyszłym miesiącu będe śmigał przez Wrocek lub na WWP?

    Leave a comment:


  • GRNDpa
    replied
    Ponoć na Litwie, czy Łotwie dawali groch do piwa na lepszą pianę. Tyle, że Łotysze raczej nie dawali zimnoka, bo nie było żadnego zimnoka. Był tylko chłód i halucynacje z niedożywienia

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    A z nudów panie, z nudów...

    Piłeś piwo z ziemniaków albo z grochu bo ja nie a jestem ciekaw. Pewnie nigdzie nie można takiego kupić to zrobiłem.

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Jaki był cel dodania grochu?

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    Wydajność grochu większa niż ziemniaków, 2,8 pilsa+kilo grochu dało 20l 11Blg.

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    No to "Grochówka"

    Kilo grochu zmieliłem, namoczyłem przez noc i skleikowałem na gazie do ok 80°C i to był błąd bo się przypaliło na dnie. Trzeba to było wrzątkiem załatwić.

    Upłynniłem w 72°C, pięknie się upłynniło i szybko, ostatnio kleikowałem i upłynniałem grykę i tam nie poszło tak sprawnie.

    Zacieranie w 67-65°C na bryta.
    Jeszcze tylko filtrowania ale o to się nie martwię bo kartoflanka poszła w zwykłym czasie. 120cm oplotu w kociołku lidlowskim

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    Wyszło 20l 11Blg czyli bez rewelacji, wydajność ziemniaków w ten sposób przygotowanych jest niewielka ale u innych chyba jeszcze mniejsza wyszła.
    Bardzo ładnie pachnie.

    Wymiany nie planuję z powodu zamierzonego zakegowania całości ale o degustacji dam znać. Warszawa blisko Wrocławia przeca

    Ps. Kilo grochu już zmielone

    Leave a comment:


  • zgoda
    replied
    To trzeba będzie zrobić wymianę, ziemniaczane na grochowe.

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    Dzisiaj "Kartoflanka"

    Dwa kilo ziemniaków upiekłem w piekarniku na złoto, zmiksowałem i zatarłem z 3 kg pilsa, który całkiem jak monach wygląda. Może to monach?

    Leciutko nachmieliłem Fuggles i Traditional, właśnie kończy się gotowanie.

    Oddam na pastwę Nottinghamom a jak nie skwaśnieje, bo jakieś mętne, to w beczkę pójdzie i za jakiś czas...
    Pomożecie?

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    No i Noworoczne Postanowienie postanowione

    Zapisywać gdzieś kolejne warki lub choćby opisywać fermentory i kegi.!!!!!!!!!!!!

    Na razie jestem twardy i pięć tegorocznych warek skrupulatnie notuję i opisuję. Może tu wrzucę ale dopiero z uwagami po degustacji.

    Leave a comment:


  • GRNDpa
    replied
    W imieniu sympatyków życzę wszystkiego co najlepsze na rok kolejny i każdy następny! Byle ich było jak najwięcej

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Dzięki w imieniu konsumentów Waszych piw Wszystkiego dobrego

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    Wszystkim czytaczom, sympatykom i współspijaczom, bo przeca sam bym nie dał rady za żadne skarby , serdeczne życzenia Świąteczne oraz wszystkiego piwnego w Nowym 2014 Roku od załogi browaru.

    Fido&Angel

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    I jeszcze jedna ciekawostka związana z tym porterkiem. Aż się dziwię, że wyszło z tego takie dobre piwo. Teoretycznie nie miało prawa być pijalne.
    No ale cóż, znów praktyka wyje..ła teorię

    Last edited by fidoangel; 30-11-2013, 23:55.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎