Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Kiełbaśnicza 23, Academus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    #31
    Dodam jeszcze, że jest to "nowoczesna" knajpa, bo należność za piwo można również uiszczać tzw. plastykowym pieniądzem.

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #32
      Pepek napisał(a)
      Wychodzi na to, że Jerzy miał po prostu wielkie nieszczęście jak trafił na zleżałe piwo.
      Last edited by jerzy; 31-07-2003, 08:20.
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #33
        Mnie tam Książęce smakowało, choć wypiłem tylko jedno piwo. Do tego podawane w bardzo fajnym firmowym szkle . Aż mnie korciło ... może ktoś ma na zbyciu?
        Last edited by robox; 14-08-2003, 00:07.

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #34
          Jest pewien plus tej knajpy - można się tam napić pszenicznego Franziskanera. Mniam, mniam
          Butelkowe oczywiście. Za 8 zł.
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • Pepek
            Senior
            • 04-2003
            • 1499

            #35
            Tak sobie głośno myślę, czy Academus nie będzie musiał w najbliższym czasie przejąć choć części pewnej tradycji i atmosfery innego piwnego przybytku

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #36
              Pepek napisał(a)
              Tak sobie głośno myślę, czy Academus nie będzie musiał w najbliższym czasie przejąć choć części pewnej tradycji i atmosfery innego piwnego przybytku
              Faktycznie przytrafiły się Wam ostatnio niepowetowane straty Oby nic więcej...


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • bahtol
                słomiany zapał
                • 10-2002
                • 331

                #37
                Nawiedziłem ową knajpkę wraz z Anitą. Bardzo nam się podobało. Przyjemny klimat kanapowej knajpki(w części parterowej), miła muzyczka. Książęce było skwaśniałe ale Mocne Dobre - Dobre.

                Podziękowania dla Marusi, Wiktorii, Pepka i Breslauera za miłe towarzystwo.
                =bahtol=

                Comment

                • Piwofil
                  Senior
                  • 01-2002
                  • 907

                  #38
                  Byłem wczoraj, klimacik bardzo przyjemny, muzyka nie zagłośna, stoliki tak umiejscowione że jedni gości nie przeszkadzają innym, świetne miejsce do zaproszenia koleżanki Piwo oczywiście Książece, bardzo dobre, nie wiem czy nowa beczka, ale bardzo treściwe, na pewno nie skwaśniałem, warte tych 5 zł. Coś czuje że będe tam częsciej przychodził, później poszedłem już sam do innej kanjpy gdzie byli znajomi i żywiec za 6 zł nie mógł się równać, smakował w porównaniu z Lwówkiem beznadziejnie
                  www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #39
                    25-07-2003 napisałem:
                    A ja mam bardzo negatywne odczucia - byłem wczoraj i mimo dużego pragnienia wmusiłem w siebie tylko jedno Książęce - było tak lurowate jakby rozcieńczyli je pół na pół z kranówą!
                    Ciężko będzie mi się zmusić do ponownego odwiedzenia tej knajpy...
                    Specjalnie nie miałem ochoty iść do tej knajpy, szczególnie po pysznym pszenicznym w Spiżu. Ale obsługa w Spiżu nie nadążała z podawaniem kolejnych piwek, więc uległem.
                    I muszę "odszczekać" opinię o tym lokalu - tym razem Książęce było pyszniutkie - świeże i treściwe. Oby tak było częściej!
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • CarlBerg
                      Senior
                      • 09-2003
                      • 968

                      #40
                      W Academusie byłem pierwszy raz - wrażenia miłe, choć bardziej przez Kompaniję niż lokal ... ... Książęce bardzo dobre, ponoć bywało różnie - ale tym razem naprawdę w porządku i smacznie
                      Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
                      Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

                      Comment

                      • breslauer
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2690

                        #41
                        W sobotę odwiedziłem ten lokal i tym razem Mocne Dobre nie nadawało się do picia (kwaśnawe, mdłe ), zaś Książęce było rewelacyjne.

                        Comment

                        • mareks
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 1939

                          #42
                          W sobotę byłem na piwku. Zamówiłem grzańca z sokiem malinowym (do wyboru był jeszcze miód). piwo grzane było w mikrofali ale podano je w ceramicznym kuflu. Na moje pytanie: Dlaczego w kuflu? uzyskałem odpowiedź : Aby pan nie oparzył sobie ręki.

                          Comment

                          • breslauer
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2690

                            #43
                            Parę dni temu kosztowałem Książęce w Academusie - i niestety, nie było ono zbyt dobre; już u Kudłatego w Easy Riderze jest lepsze, bo świeższe.
                            Za to pojawiły się piwa lwóweckie w butelkach (można nawet zamówić skrzynkę), na barze stoi taki nieduży drewniany kuferek na 6 butelek, firmowy lwówecki a jakże. Pojawiły się także nowe plakaty, z których wynika jasno, że niedługo pojawi się nowa etykieta Książęcego - trochę podobna graficznie do nowej etykiety Dobrego Mocnego.

                            Cena za 0,5 nadal 5 PLN.

                            Comment

                            • robox
                              = kapslarz =
                              • 11-2002
                              • 8188

                              #44
                              breslauer napisał(a)
                              Pojawiły się także nowe plakaty, z których wynika jasno, że niedługo pojawi się nowa etykieta Książęcego - trochę podobna graficznie do nowej etykiety Dobrego Mocnego.
                              U mnie, w sklepiku osiedlowym, Książęce z nową etykietą jest już w sprzedaży od dwóch tygodni.

                              Comment

                              • rutek_patrol
                                Gość
                                • 10-2005
                                • 6

                                #45
                                Macie racje. Ja ostatnio piłem Śląskie w Academusie na Kiełbaśniczej (mocne i zwykłe) i musze powiedzieć ze niedość że pyszne piwo to jeszcze można dostać je w ładnym kufelku. Polecam.
                                A i jeszcze apropos Academusa to można tam dostać Paulanera podanego w firmowych kamionkowych kuflach. Rewelacja.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎