Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Jagiellońska 22, Po Drugiej Stronie Lustra [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Antylop
    Senior
    • 10-2009
    • 1415

    Dziś z nalewaka

    Dziś z nalewaka:
    - Artezan - Pacific pale ale
    - Artezan - Brown porter
    - Ale Browar - Rowing Jack
    - Pinta - Stare ale jare
    - Widawa - Borsuk
    - Jan Olbracht - Śmietanka toruńska
    - Jan Olbracht - Piernikowe
    - Ciechan - Miodowe
    - Krajan - Niefiltrowane

    Shark (12 zł) zostanie ponownie podpięty jutro.
    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      No to zestaw OK.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        Bardzo ciekawy post PDSLu ukazał się dzisiaj na FB. Cytuję:
        Dyskusja o gustach nie ma sensu Napisz jakie piwo ci odpowiada, ja je sprowadzę i jeśli beczka skończy się w 4-5 dni to pewnie zostanie na stałe. Musimy oferować to co się sprzedaje naprawdę a nie wirtualnie (nie tylko beczka w dzień premiery), bo widocznie tego oczekują nasi klienci. Ciechan Miodowy z beczki schodzi w dwa dni, Korzenne przez weekend, ale beczka ma 50l. Artezan ma dostępne aktualnie dwa piwa i oba mamy (Pacific - beczka na dzien-dwa, porter - na cztery). Pinta też jest pomimo tego, że piwo z Pinty dostępne w Warszawie jest sprzedawane drożej w 30l zwrotnej beczce niż w 0,5l bezzwrotnej butelce. Niestety beczkę Stare Ale Jare z Pinty męczymy już ponad tydzień Rowing Jack z Alebrowaru schodził bardzo ładnie, beczka na dzień-dwa, Black Hope także - ale mamy problemy z dostawami i na razie nie będzie u nas Alebrowaru
        Czyli na razie koniec z AleBrowarem w PDSL co widać po zapowiedziach co ma być na kranach: Kormorany, Ciechany, Litwa. PDSL ma już prawie 2 tys fanów na FB ale gust większości jest jaki jest. Zdarzyło mi się już stać blisko baru w weekendy i widzę, że ok. 60% klientów kupuje butelkę. Reszta z beki bierze słodycze albo co tańsze...No ale cieszy, że niektóre piwa ładnie schodzą (Pacific czy RJ).
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          Multipuby w Warszawie skończą się zanim się zaczęły. Zawsze mnie zastanawia jak to robią w Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu - czy tam jakiś odmienny Homo Sapiens mieszka?
          W Wawie każdy by chciał tylko to co standardowe.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Piecia
            Senior
            • 02-2002
            • 3307

            A więc idzie to w bardzo niepokojącym kierunku... Oby nie było tak jak w białostockim Multibrowarze, gdzie na 30 dostępnych nalewaków ciężko o cokolwiek do picia (z rzadka bywa Porter z Witnicy), króluje "wszystko" w piwie z Kormorana i Magnusy smakowe.... A coś ambitniejszego? Nie ma i nie będzie, bo nasi klienci są zadowoleni-schodzą takie napoje szybko i mniej kosztują w hurcie, więc po co brać droższe?

            Oby PDSL nie szło w takim kierunku i oby Ale Browar szybko powrócił!

            Szkoda, że wypadł mi wyjazd, i do fiesty muszę czekać do 3 kwietnia
            Koniec i bomba,
            Kto nie pije ten trąba !!!
            __________________________
            piję bo lubię!

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              Dzieje się też efekt o którym pisałem - te piwa mogą być po prostu za drogie z jednej strony, z drugiej polscy właściciele są nastawieni na maksymalizację zysku w jak najkrótszym czasie. Oba te efekty powodują, że lepiej sprzedawać jakieś miodowe czy inne korzenne które kosztuje dużo taniej u producenta (czyli ma się większą marże w lokalu) niż budować coś długofalowo i nastawiać się na umiarkowane zyski przez lata.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                Nie ma co dramatyzować. Wiosną pojawią się przecież dwa nowe multitapy w wawie. Tyle że na niższe ceny jeśli chodzi o beczkę "rzemieślniczego" wg mnie nie ma co liczyć w całym mieście. Środowe Fiesty czy Artezan po ósemce to rzeczy trudne do przebicia. Rozmawiałem ostatnio z Michałem w kwestii dobrego taniego lagera do podpięcia. Może będzie szansa na Manufakturowego Pilsa o ile go kegują...
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • bayern71
                  Senior
                  • 06-2006
                  • 1004

                  Mnie bardziej martwi fakt, że się klientela polaryzuje. Cześć poluje na okazje cenowe lub słodkości a druga (jak to mówią u mnie na trybunie futbolowej "kumaci") na liderów rynku (Pacific, RJ czy też BH). Będzie brak zainteresowania "zwykłymi" piwami z browarów rzemieślniczych lub kontraktowych (takimi jak Stare Ale Jare). Co pewnie spowoduje ograniczenie różnorodności oferty z tych ostatnich.
                  Last edited by bayern71; 06-03-2013, 14:44.

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Mnie bardziej martwi fakt, że się klientela polaryzuje. Cześć poluje na okazje cenowe lub słodkości a druga (jak to mówią u mnie na trybunie futbolowej "kumaci") na liderów rynku (Pacific, RJ czy też BH). Będzie brak zainteresowania "zwykłymi" piwami z browarów rzemieślniczych lub kontraktowych (takimi jak Stare Ale Jare). Co pewnie spowoduje ograniczenie różnorodności oferty z tych ostatnich.
                    Jak widzisz wyznacznik w PDSLu jest jeden: czas zejścia beczki.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Antylop
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 1415

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie ma co dramatyzować. Wiosną pojawią się przecież dwa nowe multitapy w wawie. Tyle że na niższe ceny jeśli chodzi o beczkę "rzemieślniczego" wg mnie nie ma co liczyć w całym mieście. Środowe Fiesty czy Artezan po ósemce to rzeczy trudne do przebicia. Rozmawiałem ostatnio z Michałem w kwestii dobrego taniego lagera do podpięcia. Może będzie szansa na Manufakturowego Pilsa o ile go kegują...
                      Uważasz, że Manufakturowy Pils to dobry lager? Wg mnie powinni propagować np. Widawę i jej Premium lagera.
                      Ps. Nastawienie się na szybki zysk jest "passe" ale cóż poradzić...
                      Zastanawiam się nad otwarciem (z kumplem) pubu nastawionego na DOBRE piwo + 2 nalewaki ze słodyczami Zobaczymy co z tego wyjdzie.
                      Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                        Uważasz, że Manufakturowy Pils to dobry lager? Wg mnie powinni propagować np. Widawę i jej Premium lagera.
                        Tak, dobry, tani, lager. Tak jak napisałem w swoim poście.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • pizmak666
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 1898

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                          Multipuby w Warszawie skończą się zanim się zaczęły. Zawsze mnie zastanawia jak to robią w Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu - czy tam jakiś odmienny Homo Sapiens mieszka?
                          W Wawie każdy by chciał tylko to co standardowe.
                          W Krakowie większość też wpada na wiśnię , śliwkę i inne ulepki.Takie oto piwa nikogo nie dziwią obok polskich browarów rzemnieślniczych i innych zagranicznych cudaków. Coś za coś.
                          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                          Comment

                          • Antylop
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1415

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tak, dobry, tani, lager. Tak jak napisałem w swoim poście.
                            Może i tani ale czy dobry to polemizowałbym. Są gusta i guściki
                            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                            Comment

                            • legart
                              Senior
                              • 06-2012
                              • 913

                              Ja tam nikomu zabraniam pić ulepków, chodzi o to żebym ja miał także kilka dobrze nachmielonych piw do wyboru.

                              Przez ostanie kilka lat prawie nie wychodziłem na "miasto" na piwo bo nie miałem praktycznie wyboru. Dzięki Czeskiej Baszcie i PDSL znowu zaczęlo mi smakować piwo beczkowe. Mam nadzieję że zalew "słodyczy" znowu mnie zmusi do domowej degustacji. Ale w sumie jestem optymistą i myślę że jakaś równowaga (może z lekkim wskazaniem na rzemiosło) zostanie zachowana w warszawskich multitapach (obecnym i przyszłych).
                              Last edited by legart; 06-03-2013, 15:46.

                              Comment

                              • dezir
                                Member
                                • 03-2011
                                • 31

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                                Wiosną pojawią się przecież dwa nowe multitapy w wawie.

                                O proszę, nie miałem pojęcia, że coś nowego się szykuje. Można jakieś szczegóły ?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎