Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, pl. Bernardyński 2/2, Old School Pub Piwomania

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    Czyli bedziecie lac Antidotum
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • lycaster
      Senior
      • 05-2008
      • 130

      Jutro będę rozmawiał z "głównodowodzącym" Browaru Bartek i postaram się wyjaśnić czy jest to bardziej ich piwo z etykietą Antidotum czy faktycznie autorski twór tychże. Niemniej jednak piwo uwarzone w Cieślach.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        Antidotum
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • lycaster
          Senior
          • 05-2008
          • 130

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
          Antidotum
          Piwo warzone przez pana Michała, według wytycznych zamawiającego, czyli Antidotum.

          Dziś rano dojechały świeże beczki, w tym pszenica z Cieśli. Z butelki była więcej niż przyzwoita. Jak tylko zwolni się kran, od razu podpinamy. Na tą chwilę leje się tradycyjny Bartek 6%, pils 5% i ciemne.

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lycaster Wyświetlenie odpowiedzi
            Piwo warzone przez pana Michała, według wytycznych zamawiającego, czyli Antidotum.

            Dziś rano dojechały świeże beczki, w tym pszenica z Cieśli. Z butelki była więcej niż przyzwoita. Jak tylko zwolni się kran, od razu podpinamy. Na tą chwilę leje się tradycyjny Bartek 6%, pils 5% i ciemne.
            NIe jest kwaśny?
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • biker200
              Senior
              • 10-2003
              • 152

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lycaster Wyświetlenie odpowiedzi
              Piwo warzone przez pana Michała, według wytycznych zamawiającego, czyli Antidotum.

              Dziś rano dojechały świeże beczki, w tym pszenica z Cieśli. Z butelki była więcej niż przyzwoita. Jak tylko zwolni się kran, od razu podpinamy. Na tą chwilę leje się tradycyjny Bartek 6%, pils 5% i ciemne.
              To co wy tam macie na tym multitapie jeszcze, że musi się zwolnić ?

              Comment

              • lycaster
                Senior
                • 05-2008
                • 130

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                NIe jest kwaśny?
                Lekko kwaśny był jakieś 2 miesiące temu, ale wynikało to ponoć z faktu, że browar nie zdążył doleżakować piwa i nalali w kegi "młode piwo". Drożdże zaczęły pracować i zrobił się posmak, ale w porównaniu do tego, co było 2 lata temu to bajka. Te beczki, które ostatnio dostajemy leżakują już przepisowe minimum 4 tygodnie i jest naprawdę bardzo dobry.

                Co do multitapa - pewnie pszenicę podepniemy zamiast tradycyjnego Bartka 6%.

                Comment

                • kony
                  breweriarz
                  • 08-2005
                  • 1701

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lycaster Wyświetlenie odpowiedzi
                  Lekko kwaśny był jakieś 2 miesiące temu, ale wynikało to ponoć z faktu, że browar nie zdążył doleżakować piwa i nalali w kegi "młode piwo". Drożdże zaczęły pracować i zrobił się posmak, ale w porównaniu do tego, co było 2 lata temu to bajka. Te beczki, które ostatnio dostajemy leżakują już przepisowe minimum 4 tygodnie i jest naprawdę bardzo dobry.
                  Bardzo głupie to tłumaczenie. Jest całe mnóstwo piw które refermentują w "opakowaniu" i nie robią się z tego powodu kwaśne. Wręcz przeciwnie, w pewnym sensie drożdże w butelce czy w beczce to rodzaj zabezpieczenia przed zepsuciem. Kwaśność a posmak drożdżowy to dwie zupełnie różne rzeczy. A już zupełnie nie rozumiem jak można "nie zdążyć" doleżakować piwa. Jak się planuje więcej warek niż się ma możliwości to jest się dupa nie piwowar i nie ma co mydlić oczu. Bartek, niestety, pikuje w dół i to od dłuższego czasu.

                  Comment

                  • lycaster
                    Senior
                    • 05-2008
                    • 130

                    W mojej wypowiedzi cytuję, to co usłyszałem od browaru. Coś w tym jednak musi być, skoro ostatnie warki są bardzo poprawne. Co do mitycznej już kwaskowatości "Bartka" - coś mam mocne wrażenie, że wynika ona albo z receptury albo z użytych składników. Browar widziałem i faktycznie wszystkie kotły, tanki itd. nowe i zadbane, więc nie wydaje mi sie, żeby problem leżał w technologii. Tym bardziej, że beczki z pilsem, pszenicą i dunkel'em, które od nich dostaliśmy są świetne i zupełnie bez tego charakterystycznego posmaku. Myślę, że warto w tym temecie wywołać kolegę Wogosza, który z tego co wiem, ma swój duży udział w tworzeniu piwa w Cieślach.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                    Bartek, niestety, pikuje w dół i to od dłuższego czasu.
                    W tej kwestii kolega się jednak chyba trochę zagalopował. Raz, że przeciez przeż ponad rok w "Bartku" w ogóle piwa się nie warzyło i dopiero od wiosny tego roku Bartek znów jest browarem. Dwa, że jedna gorsza warka nie oznacza, że browar pikuje w dół, a po opinach gości w pubie można stwierdzić, iż Bartek ma grono wręcz fanatycznych zwolenników

                    Comment

                    • kony
                      breweriarz
                      • 08-2005
                      • 1701

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lycaster Wyświetlenie odpowiedzi
                      W tej kwestii kolega się jednak chyba trochę zagalopował. Raz, że przeciez przeż ponad rok w "Bartku" w ogóle piwa się nie warzyło i dopiero od wiosny tego roku Bartek znów jest browarem. Dwa, że jedna gorsza warka nie oznacza, że browar pikuje w dół, a po opinach gości w pubie można stwierdzić, iż Bartek ma grono wręcz fanatycznych zwolenników
                      Bartek dziś a Bartek z przed kilku lat to dwa zupełnie różne piwa. W czasach kiedy w Poznaniu Bartek dostępny był jedynie w Metrze faktycznie było to piwo warte tego żeby w takim lokalu umówić się na piwo. Natomiast drastyczny spadek jakości zaczął się chyba jeszcze przed śmiercią Bartczaka a na pewno przed przerwą w działalności browaru a związany był moim zdaniem z oszczędnościami - zrezygnowano z piwowara a warzeniem zajął się Bartczak junior. I nie jest to moja odosobniona opinia. To, że dzisiejszy Bartek ma wielu fanów też niewiele zmienia - w końcu Tyskie też ma swoich zwolenników. Zresztą, nie kwestionuję faktu, że może komuś smakować, rzecz gustu - mi nie smakuje.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lycaster
                      Browar widziałem i faktycznie wszystkie kotły, tanki itd. nowe i zadbane, więc nie wydaje mi sie, żeby problem leżał w technologii. Tym bardziej, że beczki z pilsem, pszenicą i dunkel'em, które od nich dostaliśmy są świetne i zupełnie bez tego charakterystycznego posmaku.
                      Ja też widziałem ten browar i co z tego? Gdyby błyszczące kadzie były gwarantem smaku to piwowarstwo byłoby dosyć proste
                      Nowych piw z Bartka nie piłem ale czytając opinie o tych piwach nie spotkałem jeszcze zdania że są świetne - wręcz przeciwnie wszyscy twierdzą, że są raczej kiepskie
                      Ale, żeby nie było, wypowiem się jak sam spróbuję

                      Comment

                      • lycaster
                        Senior
                        • 05-2008
                        • 130

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                        wypowiem się jak sam spróbuję
                        To dziś będzie okazja

                        W związku z planowanymi pracami remontowymi w pubie na początku przyszłego tygodnia pub od poniedziałku do środy będzie nieczynny. Jako, że wyznaję zasadę, iż piwo z beczki powinno być zlane z kega w 4 max 5 dni więc dziś beczki powinny zostać opróżnione, wieczorem promocja - po 21.30 wszystkie lane piwa będziemy sprzedawać po 3zł. Podpięty jest pils 5% i pszeniczne z Cieślli oraz ciemny Urpiner 11. Promocja trwać będzie do opróżnienia wyżej wymienionych beczek w których zostało po wczoraj plus minus 120 piw łącznie

                        Comment

                        • Gehern77
                          Member
                          • 09-2008
                          • 72

                          W jakich godzinach w tygodniu otwarty jest obecnie Oldschool?

                          I jakie piwka są dostępne z kranu?

                          Comment

                          • lycaster
                            Senior
                            • 05-2008
                            • 130

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gehern77 Wyświetlenie odpowiedzi
                            W jakich godzinach w tygodniu otwarty jest obecnie Oldschool?

                            I jakie piwka są dostępne z kranu?
                            Oldschool działa od poniedziałku do soboty od godziny 17.

                            Ten tydzień rozpoczynamy od piwnej niespodzianki z nalewaka - ciemna 14 z mikrobrowaru Kanec w Żamberku. Poza tym z pompy niepasteryzowany Bartek i Lubuskie Miodowe Jasne.

                            Z butelkowych smakołyków zostało jeszcze sporo słowackich piw m. in. Steigery i Urpinery w pełnym zakresie,

                            Comment

                            • olie
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 777

                              W ostatni piątek oferta piwa lanego więcej niż słaba. 3 czynne nalewaki: Chmielarz, Celtyckie i jakieś Lubuskie. Rozczarowanie.

                              Comment

                              • Vortex
                                Senior
                                • 12-2011
                                • 153

                                krany rzeczywiście wyglądały smutno, szeroki asortyment lodówkowy w tym obecność m.in. schneider und sohn nie jest rekompensatą.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎