Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Koszalin, Grunwaldzka 1a, Minibrowar Kowal

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ada13
    Senior
    • 03-2004
    • 128

    Koszalin, Grunwaldzka 1a, Minibrowar Kowal

    Skoro nikt z miejscowych nic na temat nowego browaru nie napisał, mini zwiad z 3miasta udał się na inspekcję . Okazało się to bardzo dobrym pomysłem. Kowal jest naprawdę miejscem godnym polecenia. Lokal jest bardzo fajnie urządzony, może nawet najciekawiej z odwiedzonych przez nas minibrowarów w Polsce.
    Kiedyś to miejsce było dyskoteką która szczyciła się najdłuższym (podobno) w Polsce barem. Bar pozostał,a wnętrze browaru jest naprawdę sporę. Trzy sale plus mała salka.
    Dostępne były 3 rodzaje piwa: jasne, ciemne i pszeniczne. Za dwa tygodnie będzie koźlak. Cena za 0,5l to 6zł. Piwo na wynos kosztuje 3,5zł, dostępne jest w butelkach 1L i 2L (butelki można oddać) oraz beczułkach 5L (pełna beczułka 45zł).
    Można smacznie zjeść,są również przystawki do piwa np. smaczne kiełbaski z kiszoną kapustą za 13zł.
    Firmowe szkło do kupienia np: kufle o,5 l (15zł), wafli też nie żałują.
    Jedyny minusik to fakt, iż generalnie minibrowary otwierane ostatnio w Polsce za pośrednictwem firmy Kapar-Schulz, oferują takie same piwa, robione z tych samych produktów, według tych samych receptur, i co oczywiste produkowane na takim samym sprzęcie. Nawet ph wody badane jest w Niemczech, a potem przekazywana jest zmodyfikowana receptura (ilość słodu zakwaszającego).
  • ada13
    Senior
    • 03-2004
    • 128

    #2
    Do kupienia jest całe firmowe szkło, jest też płócienna siatka z firmowym nadrukiem (4 zł). Przydatna rzecz w razie dużych zakupów . Wszystko co browar oferuje do sprzedaży jest ładnie wyeksponowane w witrynie zaraz po wejściu do browaru.
    Attached Files

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      #3
      Cześć dyskusji została wydzielona do nowego tematu: Czy wybór dostawcy urządzeń do minibrowaru warunkuje smak piwa?.
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • tomek35
        Senior
        • 02-2007
        • 497

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ada13 Wyświetlenie odpowiedzi
        Piwo na wynos kosztuje 3,5zł, dostępne jest w butelkach 1L i 2L (butelki można oddać) oraz beczułkach 5L (pełna beczułka 45zł).
        A ile wynosi kaucja za butelkę 1 litrową? i jak smakowo je oceniasz?
        Planuję odwiedzić ten browar, ale jeszcze nie wiem czy uda mi się na miejscu skosztować piwa (będe kierowcą ), w takim układzie prawdopodobnie zakupię po butelce każdego piwa.
        Last edited by Maggyk; 18-11-2008, 18:54. Powód: cytowanie

        Comment

        • ada13
          Senior
          • 03-2004
          • 128

          #5
          Kaucja wynosi 6 zl za butlę 1L i 28 za 2L (stan na dzień naszej wizyty,i wyczytane z powiększonego zdjęcia,ot skleroza ).
          A co do piwa,to piokl13 i piotrrat byli zadowoleni. Gdyby im nie smakowało,to następnego dnia nie wróciliby do browaru kupując 5L beczułki.

          Comment

          • unkel
            Senior
            • 08-2008
            • 244

            #6
            A ja mam takie pytanie bo w internecie nie ma o tym słowa. Od której czynny jest Kowal?

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika unkel Wyświetlenie odpowiedzi
              A ja mam takie pytanie bo w internecie nie ma o tym słowa. Od której czynny jest Kowal?

              Od 12.00

              Wielgachny lokal, system piwnic w podziemiach browaru, dla każdego jakiś kącik się znajdzie.

              Pyszne jedzenie, przy tym obsługa bardzo sympatyczna.
              Polecam żeberka z grilla

              Piwa - bardzo dobre, ale bez ekstazy - np. weizen w Gdańsku lepszy od koszalińskiego.

              Lokal wart odwiedzenia, niejednokrotnego
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10836

                #8
                Warto wspomnieć o Koźlaku, który jest już w ofercie (8zł za 0,5l). Od grudnia pojawi się także piwo miodowe.
                Last edited by abernacka; 11-11-2008, 10:45.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Koźlak niezły, ale tak jak pozostałe piwa (jasne, ciemne i pszeniczne) - piłam lepsze
                  Last edited by Marusia; 11-11-2008, 12:07.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • unkel
                    Senior
                    • 08-2008
                    • 244

                    #10
                    Pojechałem w ciemno i na szczęście długo nie czekaliśmy bo lokal faktycznie czynny od 12.
                    Klimat w środku wspaniały, wystrój, muzyka, och i ach
                    Co do jedzenia to jedliśmy grzanki z boczkiem i cebulą (13zł bodajże za 10 sztuk) i były pyszne.
                    Z piwem niestety gorzej. Jasne i pszeniczne smaczne ale bez rewelacji, koźlak jakiś taki wędzony (nie wiem jak się to ma do wzorcowych koźlaków bo piłem tylko amberowskiego) a ciemne to tragedia jakaś, wodniste i bez smaku. Do tego pech chciał, że w beczkach 5l było tylko ciemne. W związku z tym zakupy do domu zrobiłem w Karczmie po sąsiedzku

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Bardzo fajny lokal, sprawia przyjemne wrażenia (są akcenty .. kolejowe). W sobotę należy się do niego wybrać przed 20, bo potem znalezienie miejsca graniczy z cudem, no i robi się zbyt głośno (koncert live), ogólny chaos, pośpiech i smród fajek. Do 19 spokojnie można wybierać, przebierać, muzyczka stonowana. Najlepiej w ostatniej sali, bo tam najspokojniej i obsługuje tam bardzo miły kelner, czego nie można powiedzieć o jego koledze za barem, który niemal nas (tomek35, Rycho 128 i ja) wyrzucił z lokalu za zbicie szklanki - coś tam wymamrotał że coś nam zrobi, jak będziemy się dalej tak "awanturować"! Pech chciał, że wypadek stał się na jego oczach przy barze. No coż może miał zły dzień, ale zepsuł nam dobre wrażenie, które wynieśliśmy po pierwszej wizycie 2 godziny wcześniej.

                      Co do piw, to prawdę mówiąc są przeciętne, piana licha (z wyjątkiem pszenicy), niedosycone.
                      Najlepszy chyba jest jednak Koźlak. W grudniu ma być warzone Miodowe, więc degustacja będzie zapewne w styczniu, lutym.

                      Marusia - dzięki za polecenie żeberek - to był strzał w 10

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        #12
                        Lokal całkiem zacny, ale uderzyła nas obcesowa obsługa (duża sala) na dzieńdobry oraz niezrozumiały prikaz że nie nalewa się w nieswoje butelki na wynos piw które są w ofercie a których nie oferuje się w opakowaniach (na wynos). Co prawda szefostwo zrobiło dla nas wyjątek z porterem ale rozumiem że nie każdy będzie mógł z tego skorzystać. Gośka poleca do jedzonka polędwiczki w sosie kurkowym z medalionami ziemniaczanymi. Ja wykonałem Placka ala Zenek, ale jako że trwała ożywiona dyskusja trochę za długo czekał na zjedzenie i za bardzo się zmieszał z sosem stając się nieco ciapowaty. Zatem szybko trza zjadać żeby zachował chrupkość.

                        Wystrój ciekawy, ale jakby dużo rzeczy z różnych parafii. Z piw pszenica bardzo mętna (prawie jak w Moritzu) - stawiam że za młoda. Ciemne Gośce posmakowało. Porter czeka w domu na swoją kolej degustacyjną.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Porter

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23782

                            #14
                            no koźlak przecie pokiełbasiło mi się
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              A no bo już myślałem, że coś przegapiliśmy. Jak się okazuje leją tam też Sambora (akurat nie było), to i może Porter by się znalazł
                              Last edited by Pendragon; 19-11-2008, 13:57.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎