Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Zawiercie, Paderewskiego 114, Karczma U Stacha

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    Zawiercie, Paderewskiego 114, Karczma U Stacha

    Karczma "U Stacha"
    Lokalizacja: ul. Paderewskiego 114
    Czynne: pon-pią 09.00-22.00, w weekendy zamykają o 1-2 w nocy.
    Karczma już wspominana trochę przez Forumowiczów przy okazji omówień poszczególnych piw Browaru na Jurze. Znajduje się właściwie na terenie browaru przy bramie wjazdowej. Wewnątrz dwie miłe sale z drewnianymi stołami i ławami. Niestety wpadłem w złym momencie, bo akuratnie szykowano je na weselisko, więc dokładnie nie przyjrzałem się reszcie wystroju. Siedziałem zatem w mini ogródku przed karczmą pod firmowymi parasolami oczywiście. Z kija lali tylko Bonera Fulla za 2,50 zł (0,5 l). Podają ciepłe posiłki restauracyjne. Siedzący przy drugiej ławie kolesie wcinali wątróbkę z frytkami. Jest możliwość zakupu butelkowego pełnego asortymentu browaru w magazynie karczmy/browaru udając się tam z barmanem lub barmanką. Konieczne jest jednak nabycie minimum 5 butelek piwa (żaden problem, nieprawdaż? ).
    Tak na marginesie przed samym browarem jest jeszcze tzw. kiosk firmowy usytuowany w baraku budowlanym, lecz był zamknięty i sprawiał wrażenie, że o sprzedaży w nim jakiegokolwiek miejscowego piwa już dawno zapomniano.
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    #2
    Byłem tam 2 dni temu i nieco się zmieniło! Teraz są 3 sale, główna z barem i kominkiem, po prawej jasna, kameralna na 2 stoły i po lewej grota z tandetnymi czerwonymi światełkami na ścianie. Właściciel planuje wkrótce otworzyć kolejną salę z centralnie położonym paleniskiem!
    Mają w ofercie piwo niefiltrowane, nieco drogie bo 2 litry, (podają w dzbanku), kosztuje 20 złotych, ale jak ładnie do miłej barmanki się uśmiechnąć to można jeszcze trochę niefiltrowanego dostać. Piwo butelkowe sprzedają w obrębie karczmy bez problemu w mniejszych ilościach, ja kupiłem tylko dwa. Bardzo miłe miejsce, jak będę w tym rejonie na pewno zaglądnę!
    Last edited by Sven; 05-03-2005, 16:58.
    Celia, cerevisia et conventus.

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Z warszawskiej perspektywy 5 PLN za nieflitrowne piwo w lokalu przybrowarnym to mila cena. Każdy pamięta Somę i 9 PLN za piwo. Choć z drugiej strony w Janowie piwo kosztuje w przybrowarnym lokalu 2 PLN.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #4
        Trafiliśmy tam z Redyną w niedzielę, jadąc ze Smolenia i Pilicy. W samej karczmie była akurat komunia, nie mniej na zewnątrz nie było problemu z raczeniem się Bonerem. Szkoda tylko, że z powodu świątecznego dnia nie spróbowaliśmy piwka niefiltrowanego, ponieważ pani za barem oświadczyła, że w browarze nikogo nie ma, a sama nie naleje, bo nie ma upoważnienia. Sam karczma jest intensynie rozbudowywana - "idzie w górę".
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • arzy
          Senior
          • 06-2002
          • 2814

          #5
          Rośnie również w szerz. Właścicie postawił piec chlebowy i chce w nim piec chcleb który będzie można na miejscu spróbować wraz z cieplutka kiełbaską prosto w wędzarki popijając niefiltorwanym bonerem. W przyszłym roku ma również funkcjonować hotel.
          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          Bractwo Piwne
          Skład Piwa
          Piszę poprawnie po polsku!

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #6
            Prace trwają nadal. Piwo pyszne i bardzo dobre kluski śląskie z sosem (wołowina). Nie sprzedają już piwa butelkowego detalicznie.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • piokl13
              Senior
              • 06-2003
              • 946

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
              Nie sprzedają już piwa butelkowego detalicznie.
              Byłem przejazdem w piątek. Miła pani sprzedała mi jednak kilka butelek po hurtowych cenach i napełniła 2l butelkę, ktorą wożę zawsze ze sobą, niefiltrowanym. I skasowała tylko po 3zł za 0,5l, jak za zwykłe lane.
              Miejsce naprawdę godne polecenia, następną wizytę planuję już nie "przejazdem".

              Comment

              • skandal
                Senior
                • 05-2002
                • 1439

                #8
                Zawitałem pod koniec sierpnia. że też musiałem mieć cały plecak wypełniony już dobrem ze słowacji,a do browaru jest kawałek z dworca... Mimo to dotarłem po drodze sprawdzając sklepy okoliczne. Wszedłem najpierw na teren browaru, a tu żywego ducha. Obszedłem prawie budynki dookoła, obejrzałem etykiety butelek w skrzynkach stojących na zewnątrz,nawet zajrzałem do hali produkcyjnej przez otwarte wrota. I dalej nikogo. W koncu usiadłem przed główniejszymi drzwiami i czekam. Po paru minutach spotkałem miłego pana któremu zadałem pare pytań m.in. o etykiety, które dostałem po chwili. Poźniej udałem się do karczmy. Niefiltrowane pyszne! 3zł-05l. Butelkowe można kupić teraz podobno tylko na skrzynki. Ceny są taki (za skrzynke):
                0,33l Mocne - 22zł
                0,5 Mocne - 32zł
                0,5 Premium- 24zł
                0,5 Full - 28zł
                Leją też Niefiltrowane w jakieś swoje butelki 2 litrowe ale nie zapisałem za ile. Do włąsnych też leją jak to inni tu napisali.

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  #9
                  Nareszcie dorwałem się do piwa z Zawiercia i to pod samym browarem
                  Knajpa z tematu bardzo przyjemna i rzeczywiście w ciągłej rozbudowie.
                  Lany Boner po 3 zł (lub po 3,50 - nie pamiętam)

                  Butelki na sztuki 100% droższe niż normalnie. Pozostaje więc zakupić całą skrzynkę, ale na szczęście można do niej upchać różne piwa a nie tylko jeden gatunek. Wtedy ceny są rozsądne - 1,20, 1,40, 1,60, zależnie od rodzaju.

                  W kanjpie tylko firmowa ozdoba nalewaka a na zewnątrz parasolki. Brak podkładek czy szklanek firmowych.
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • BEERBOYS1998
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 119

                    #10
                    Lany (podobno pasteryzowany jednak Boner po 3.00 zł). Byłem w niedzielę więc z lanego do butelki nici - browar był zamkniety. Sympatyczna barmanka chciała coś wygrzebać w butelce z zaplecza ale nie była pewna czy cokolwiek ma na stanie.
                    Po zakupy udałem się do Samu mieszczącego się spory kawałek dalej w kierunku do lub od centrum (zależy z jakiego kierunku przyjeżdżamy) oraz pobliskich monopolowych (w każdym sklepie inny gatunek Bonera).

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      #11
                      KARCZMA U STACHA zmienia sweo oblicze. Z tyłu rozbudowano częśc hotelową (???), a dach pokryto słomą.
                      Attached Files
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • JAckson
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 6122

                        #12
                        Knajpa odwiedzona 26.08.
                        Rozbudowa i wykańczanie trwa.
                        Brak firmowych parasolek, ozdób nalewaka, szklanek.

                        Lany Boner Jasny i Ciemny po 3zł

                        Czasem bywa niefiltrowany sprzedawany w 2-litrowych dzbankach po 5zł/0,5dm3. Piwo to jest pobierane przez uprawnioneych pracowników browaru czego w sobotę po 15 trudno się spodziewać.
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #13
                          Knajpa odwiedzona dwukrotnie wczasie jazdy na i ze Zlotu. Chyba trzeci raz w ciągu trzech tygodni

                          Oferta jak poprzednio. Zakupiłem bez problemu do Petów ciemniaka oraz w drodze powrotnej niefiltrowane. Zastanawia mnie dlaczego niefiltrowane jest o 2 zł droższe od zwykłego. Przecież oszczędzają na filtrach

                          Knajpa otwarta jest od 10 rano.
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • pluto
                            Junior
                            • 08-2006
                            • 28

                            #14
                            Dzisiaj odwiedzona w drodze powrotnej na Śląsk, ciemne po 3/2,50 za 0,5/0,3l, oraz boner mocny. Na stróżówce do kupienia w detalu Tiger Pils i Tiger Mocny oraz Boner Mocny w 0,5l i 0,33l ceny w okolicach 2 zł za mocne. Nawet w browarze nie są dotępne piwa Boner Premium i Boner Full.

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              #15
                              Knajpa odwiedzona w sobotę 21.10.
                              W ofercie lane ciemne i jasne w cenach jak wcześniej wspomniano. Ciemne trochę przechłodzone.
                              Pojawiły się kufle ceramiczne, ale raczej jako ozdoby, a nie służące do picia z nich.
                              Jest na nich napis 'Karczma u Stacha' oraz 'Browar na Jurze'. Kolor ciemnobrązowy, pow. stylizowana na korę drzewną (czy coś w tym rodzaju)
                              0,5dm - 40zł
                              5dm3(?) - 100zł (z dzióbkiem jak konewka ).
                              Wolałbym jednak jakieś firmowe, tradycyjne szkło w które laliby piwo.
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎