Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chiny, Szanghaj, Jinyan Road 309, Hofbräuhaus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1412

    Chiny, Szanghaj, Jinyan Road 309, Hofbräuhaus

    Szanghaj to miasto niezwykłe, wręcz magiczne.
    Ta dwudziestopięcio milionowa metropolia pozostanie długo w mojej pamięci.
    To tutaj jechałem najszybszym pociągiem świata, panoramę miasta oglądałem z najwyższego tarasu widokowego na świecie i także tu piłem najdroższe jak dotąd piwo w moim życiu.
    Znaczne odchudzenie portfela nastąpiło w Niemieckim minibrowarze "Hofbräuhaus" znajdującego się w popularnej dzielnicy Pudong przy ulicy Jinyan Road 30.
    Na tej ulicy jest cały pasaż różnych ekskluzywnych pubów i restauracji znanych sieci.
    Z centrum najłatwiej można się dostać metrem - linia nr 2, należy wysiąść na stacji "Shanghai Science & Technology Museums".

    Po wejściu do lokalu od razu można poczuć swojski niemiecki klimat - biegające kelnerki w czerwonych fartuszkach i sączące się z głośników przyśpiewki bawarskie.
    Niestety po dłuższej obserwacji i pobycie odczucie zmienia się i wyłania się obraz snobistycznego miejsca, miejsca spotkań nadętych krezusów.
    Na samym środku sali zainstalowano wielkie kadzie, które otoczone są barem.
    po prawej stronie ujrzymy tanki leżakowe z tabliczkami, na których napisano kredą po niemiecku co aktualnie się przygotowuje.
    Elementem wystroju jest wielki żyrandol wykonany z kufli, oraz całkiem realny tajniak siedzący przy barze i uważnie obserwujący gości.
    Wyciągnięcie aparatu fotograficznego spowodowało natychmiastową reakcję czujnego rewolucjonisty. Jeszcze mniej przyjemniej zrobiło się, gdy pijąc piwo zacząłem w moim zeszyciku notować informację o minibrowarku.
    Jedna z kelnerek natychmiast chciała odebrać mi kartę menu, a tajniak zaczął chodzić dookoła baru, każdorazowo gdy przechodził przy moim stoliku zwalniał tempo i próbował zrozumieć co jest notowane wpatrując się chamsko w zeszyt.
    Za osiemnastym okrążeniem nie wytrzymał i przysiadł się w celu przeprowadzenia interview.
    Tajniak w odróżnieniu od obsługi, całkiem nieźle posługiwał się językiem angielskim.
    Uzyskane informacje przekazał niezwłocznie wyżej za pomocą służbowego aparatu telefonicznego.

    W ofercie minibrowaru są 3 rodzaje piwa:

    HB Lager (jasne)
    HB Wheat (pszeniczne)
    HB Dark (ciemne)
    wszystkie są w cenie 48 / 58 / 108 RMB za 0,3 / 0,5 / 1 l, czyli odpowiednio 25 / 30 i 56 zł.

    Piwo podawane jest w firmowym szkle, a degustację umilają firmowe podkładki.
    Na szczęście każdego dnia są różne promocje - Happy hour, między innymi piwo za pół ceny do 16.00, lub co trzecie piwo gratis od 19.00
    Do piwa obligatoryjnie podawane są precle.
    Jeśli to nie wystarczy, można zamówić coś więcej na zimno lub na ciepło, jednak ceny są zatrważające.

    Minibrowar czynny jest codziennie od 11.00 do północy, a w piątki i soboty do 1.00

    Zdjęcia:



Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎