Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Nové Zámky, Nábrežná 9172, Pivovar Zámčan [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Słowacja, Nové Zámky, Nábrežná 9172, Pivovar Zámčan [zamknięte]

    Miasto Nové Zámky nie ma szczęścia do piwowarstwa.
    Otwarty w 2012 roku Blonder Beer przetrwał zaledwie rok. Niecałe dwa lata później na jego podwalinach powstał kolejny "Casa Cuba" wykorzystując sprzęt zamkniętego poprzednika. Ten ostatni funkcjonował zaledwie kilka miesięcy.
    Piwowarska posucha i tym razem nie trwała długo. W 2017 roku mieszkańcy mogą cieszyć się nowym browarem restauracyjnym "Zámčan".
    Browar mieści się w restauracji Header's, znajdującej się na peryferiach miasta w otoczeniu socmodernistycznych blokowisk. Bloki zakleszczają z trzech stron malutki budynek browaru i restauracji, wyglądający jak góralska chata. Od frontu biegnie ulica, dalej wał oddzielający rzekę Nitra.
    Lokalizacja i samo miejsce dość egzotyczne, a odległość od centrum miasta dość znaczna. Z dworca kolejowego najlepiej dojść pieszo na skróty między blokowiskami. Spacer zajmuje 25 minut.
    Nazwa browaru i restauracji występują w sprzeczności, co jest nieco dezorientujące.
    Wpisując w google Pivovar Zámčan wujek przekieruje do restauracji Header's, bez śladu nazwy browaru. Na miejscu na szyldzie jest za to wielki napis z nazwą browaru, a na wydrukowanym rachunku widnieje skompilowana nazwa "Header's Brewing".

    Wnętrze lokalu składa się z dwóch małych sal, w tym jednej głównej z barem. W okresie letnim powierzchnię lokalu powiększa o ponad 100% imponujących rozmiarów letni ogródek z 18 długimi drewnianymi ławami.
    Instalacja browaru znajduje się w podziemiach, niestety nie było możliwości obejrzenia.
    Lokal jest z racji położenia geograficznego miasta dwujęzyczny. W zależności od tego kto się pojawi płynnie przechodzi się z języka słowackiego na węgierski i odwrotnie.

    W ostatnią niedzielę na kranach dostępne były 4 piwa:
    - IPA Púpava 13º - 1,70 €
    - Lemongrass 12º (India Pale Lager z trawą cytrynową) - 2,90 €
    - Simcoe 12º (India Pale Lager) - 1,70 €
    - Bavorák 13º (Polotmavý ležiak) - 1,50 €

    Jak widać ku zaskoczeniu dominacja Pale Ale i ciekawa, trochę niezrozumiała rozpiętość cen w odniesieniu do ekstraktu.
    Wszystkie piwa prezentują wysoki poziom. Degustacja Lemongrass była ciekawym doznaniem, chyba najbardziej gorzkie piwo jakie piłem w życiu.
    Na wynos sprzedają w butelkach kapslowanych półlitrowych, oraz litrowych PET z pospolitymi etykietami "czarno na białym".
    Są firmowe podstawki dostępne na stołach, oraz szklanki i kufle, które można kupić na miejscu w cenach 3,30 - 4,90 €.

    Kuchnia oferuje typowe przekąski (marynowany hermelin, utopenec), specjały Słowackie (bryndzowe haluški), oraz hamburgery i pizzę.
    Ponadto menu obiadowe z dwóch dań od poniedziałku do piątku w specjalnych niskich cenach, oraz osobne, nieco droższe ale i bardziej rozbudowane menu sobotnio-niedzielne.
    Ja zamówiłem kotlet czarnogórski (wieprzowy kotlet z panierką i zapieczonym serem) z ziemniakami w cenie 6,30 €.

    Minibrowar czynny codziennie od 10:00 do 23:00. Piątki i soboty do północy, niedziele do 22:00.
    Płatność kartą od 10 €.


    Zdjęcia:

    Attached Files
    Last edited by pebejot; 17-09-2019, 19:33.
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    #2
    Nie miałem niestety takiej pięknej pogody jak podczas odwiedzin Pebejota, ale w sumie nie miało to znaczenia, gdyż na miejscu spróbowałem całkiem dobrego piwa, którego asortyment uległ jednak zmianie.
    Nowością są oferowane pokoje do wynajęcia mieszczące się w tym w budynku.
    O lokalu wszystko już zostało napisane, generalnie niewielki osiedlowy bar ze sporym ogródkiem piwnym.
    Udało mi się dojechać do niego autobusem z dworca kolejowego, chociaż nazwanie tego komunikacją miejską, czyli autobusem który kursuje kilka razy na dzień, zakrawa na żart.

    Również i podczas mojej wizyty nikogo nie było przy garach, które mieszczą się w piwnicy, do której schodzi się w lokalu po schodkach.
    Trafiłem na czas w którym serwuje się menu dnia i to ono było w tym czasie w centrum uwagi obsługujących dziewczyn.
    Można je zamawiać również na wynos, dzięki czemu miejscowy kurier miał trochę pracy.

    Spróbowałem:
    # Zamcan svetle 10*- 0.85€
    # Zamcan Galaxy IPA 13* - 1.80 €
    Ceny za małe 0.3l piwo.
    Dodatkowo w pecie litrowym ( na kranie brakło)
    # Zamcan Tiberius svetle 12*, za 2.60€.

    Dziesiątka niezła, klasyka.
    IPA bardzo dobra, zrobiła na mnie wrażenie, chociaż dla niektórych byłoby za mało goryczkowe.
    Natomiast rozczarował mnie Tiberius. Nie wiem może tak trafiłem, ale miał bardzo tępą goryczkę, i dziwny posmak.Chyba coś mu dolegało.

    Kilka szybkich strzałów migawki:


    Comment

    • bastion
      PremiumUżytkownik
      • 10-2006
      • 1123

      #3
      Browar już w 2023 roku zakończył żywot. Obecnie technologia wystawiona na sprzedaż.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎