Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gdzie kupić szkło do piwa?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    Gdzie kupić szkło do piwa?

    Chciałbym wyposażyć się w kilka rodzajów szkieł do różnych typów piw. Na przykład jakiś kielich do belgijskich, nonic albo coś tego typu do ale, mass do marcowych, szklanki do koelsha, grodziskiego, witbiera i w ogóle zrobić sobie taką małą kolekcję. Problem tkwi w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć na polskich stronach internetowych żadnych sklepów, które sprzedawałyby takie różnorodne szkła. Czy ktoś spotkał się gdzieś z takim sklepem lub mógłby mi podsunąć jakąś sugestię gdzie mogę je upolować?
    BeerFreak.pl
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Nie ma takich sklepów. Musisz się pofatygować na kilka giełd albo kupować na jakimś serwisie aukcyjnym. Albo napisać ogłoszenie w dziale ogłoszeń.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      A skąd jesteś? Ze dwa czy trzy mógłbym ci dać na początek kolekcji.

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie ma takich sklepów.
        Ależ są!
        Często, w różnych sklepach, kupując piwo mijam wydzielone półki z różnym szkłem do kupienia. A w niektórych do zakupów można dostać kilka szklanek gratis.
        5410 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Być może są w Nowym Jorku sklepy ze szklankami do koelscha i grodzisza, ale w Polsce takich nie widziałem.

          Comment

          • grew
            Senior
            • 05-2009
            • 766

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
            Ależ są!
            Często, w różnych sklepach, kupując piwo mijam wydzielone półki z różnym szkłem do kupienia. A w niektórych do zakupów można dostać kilka szklanek gratis.
            Tak, oczywiście! W USA, czy w Niemczech to na porządku dziennym. W Polsce tak różowo nie jest - raz zapytałem jednego z wrocławskich właścicieli specjalistycznego sklepu z piwem, czy nie warto sprzedawać również szkła do piw, w odpowiedzi usłyszałem, że on handluje piwem, a nie szkłem...

            Z mojego doświadczenia w Czechach, w sklepach przybrowarnianych prawie zawsze jest spory wybór taniego szkła z nadrukami firmowymi - tak jest np. w Varnsdorfie (Kocour), Trutnovie (Krakonos), Svijanach (Svijany), Novej Pace (Nova Paka), itd. itp. Za maksymalnie kilkanaście pln można nabyć dowolne szkło. Polecam wycieczkę - sezon wycieczkowo-pogodowy właśnie się rozpoczyna!

            Comment

            • Piwoteka
              Senior
              • 04-2008
              • 1209

              #7
              W Piwotece jest szkło do piwa. Zazwyczaj jest w miarę spory wybór szkła do Belgów (dedykowane), ale także są szkła do innych rodzajów piw. Jednakże ich dostępność i stała obecność w ofercie jest uzależniona mocno od czynników zewnętrznych. Z pewnością nie mamy szklanek do koelscha i grodzisza (a szkoda).
              Piwoteka
              Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
              www.piwoteka.pl
              Sklep Piwoteki na Facebooku
              Piwoteka Narodowa na Facebooku
              Piwoteka Narodowa na G+
              Дед Мороз (Dziadek Mróz)
              Browar Piwoteka

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #8
                Najłatwiej będzie zrobić zakupy na allegro, zwłaszcza jak jeden sprzedający oferuje kilkadziesiąt różnych wzorów
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                  Najłatwiej będzie zrobić zakupy na allegro, zwłaszcza jak jeden sprzedający oferuje kilkadziesiąt różnych wzorów
                  Jeśli ktoś ma czas przeglądać.
                  Sprzedający najczęściej upraszczają opisy i nie otwierając aukcji, nie dowiesz się co w istocie jest oferowane.
                  Szukałem pokala, po kilkudziesięciu ofertach zwykłych szklanek 0,5 l odechciało mi się skutecznie. Wrzuć "goblet" do wyszukiwarki a nie znajdziesz nic. Oczywiście goblety są często oferowane.
                  Giełda i dobre sklepy piwne polecam.

                  Comment

                  • darko
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 2078

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jeśli ktoś ma czas przeglądać.
                    Sprzedający najczęściej upraszczają opisy i nie otwierając aukcji, nie dowiesz się co w istocie jest oferowane.
                    Przesadzasz. Jest kilku sprzedających, którzy w tytule umieszczają nazwę browaru, wystarczy dodać ich do ulubionych.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #11
                      No allegro często można coś fajnego upolować. O ile sporo szklanek oferowanych pochodzi z Niemiec czy Belgii o tyle dość rzadko można natrafić na firmowe szkło z Wlk. Brytanii. Szklanki/pokale do angielskich czy szkockich ale są jakoś mało popularne albo tak mi się tylko wydaje...

                      Comment

                      • podswierkiem
                        Senior
                        • 11-2010
                        • 796

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...)Z mojego doświadczenia w Czechach, w sklepach przybrowarnianych prawie zawsze jest spory wybór taniego szkła z nadrukami firmowymi - tak jest np. w Varnsdorfie (Kocour), Trutnovie (Krakonos), Svijanach (Svijany), Novej Pace (Nova Paka), itd. itp. Za maksymalnie kilkanaście pln można nabyć dowolne szkło. Polecam wycieczkę - sezon wycieczkowo-pogodowy właśnie się rozpoczyna!
                        W bliskim Harrachowie jest szkło Minipiwowaru Nowosad.
                        "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
                        Niechybnie brakuje tam nas!
                        Od stania w miejscu niejeden już zginął,
                        Niejeden już zginął kwiat!"

                        Comment

                        • baania
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 317

                          #13
                          W Gorzowie Wlkp, na coniedzielnej giełdzie samochodów i rzeczy używanych można znaleźć sporo szkła do piwa. Sam kupiłem tam koło 15 pokali do pszenic, pilsów czy koźlaków. przy każdej wizycie kupuję 1-2 szklanki. Raz widziałem kielich do piw belgijskich i pokal do grodzisza. Trzeba pochodzić, poszukać, popytać się. Szkło jest używane, ale za to w cenie 1-3 zł za sztukę.
                          Last edited by baania; 14-03-2011, 13:55.
                          Podcast o piwie
                          Podcast o piwie | Facebook

                          Comment

                          • Mason
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 3280

                            #14
                            Przeglądanie aukcji zajmuje mniej czasu niż wyjazd na giełdę . Poza tym jak przeglądałem aukcje, to wiele jest z miniaturką zdjęcia, więc nie trzeba otwierać aukcji żeby zobaczyć co na niej jest.

                            Oczywiście najlepsze są giełdy, ale jak kogoś świerzbi i musi mieć na już...
                            JEDNO PIVKO NEVADI!

                            Comment

                            • bobza
                              Senior
                              • 01-2009
                              • 222

                              #15
                              Popieram kolegę, na bazarach jest tego multum np. na wrocławskim bazarze pod Młynem szkła do piwa jest zatrzęsienie, wszelkiej maści i rodzaju. Ceny oscylują w okolicach 2-3 zł za szkło lub do 15 za kufle z cynowymi pokrywką. Tylko, że na tych drugich sprzedawcy niemiłosiernie kłamią wciskając, że każdy pochodzi z przed wojny.
                              Ja w zeszłym tygodniu kupiłem sobie bardzo ładne i nietypowe pokale Moravia Pils dwa za 5 zł.
                              Problemem moim zdaniem jest kupienie ładnego szkła, że się tak wyrażę dla gości. Bo niezbyt ładnie wygląda podawanie pięciu osobom w kuflach różnych browarów. Trudno upolować zestawy w dobrej cenie, ale tutaj polecam obserwowanie takich sklepów jak Almi Decor czy Home & You. Wbrew pozorom można tam dostać ładne szkło w dobrej cenie mi się udało znaleźć zestaw sześciu takich pokali za 40 zł.
                              Attached Files
                              http://www.alebrowar.pl/

                              http://www.facebook.com/AleBrowar

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎