Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Głogowska 115, Piwa Świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czomo
    Member
    • 08-2008
    • 31

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos Wyświetlenie odpowiedzi
    Gwoli ścisłości to nie jest porter
    Czytałem 200 razy z tyłu tą etykietkę, fakt zbytnio czeskiego nie kumam ale Tmavy Porter coś mówi że to jest jednak porter, chyba że jak się w zeszłym roku będąc w Czechach nabijałem że nawet tramwaje tam do góry nogami jeżdżą.
    Bo w sumie mamy tak po polsku napisze: czerstwy czyli świeży, czyli jeśli idąc tym tropem Porter to jednak nie jest porter. Więc nie rozumiem, dlaczego uważasz, jeśli jest napisane Tmavy Porter to jednak to piwo nie jest porterem. Sama zawartość ekstraktu o tym świadczy, czyli można stwierdzić że twoim zdaniem nawet Łódzki Porter też nim nie jest????
    Tylko proszę nie sprzeczajmy się Dla mnie jeśli pisze Tmavy Porter to oznacza jedno że to jest porter, producent by bez powodu tego na etykiecie nie pisał.
    Pozdrawiam
    Last edited by Czomo; 07-04-2009, 20:48.
    "Choć na piwko na przeciwko, tam jest mały bar, wypijemy tam piwko sam na sam"

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10737

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czomo Wyświetlenie odpowiedzi
      Sama zawartość ekstraktu o tym świadczy, c
      sama zawartość ekstraktu nie świadczy o tym że piwo każde mocne jest porterem
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • Czomo
        Member
        • 08-2008
        • 31

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
        sama zawartość ekstraktu nie świadczy o tym że piwo każde mocne jest porterem
        Dobra aż tak na porterach się nie znam Tylko dlaczego na etykiecie pisze Tmavy Porter jeśli uważacie że to porter nie jest?????
        "Choć na piwko na przeciwko, tam jest mały bar, wypijemy tam piwko sam na sam"

        Comment

        • Maggyk
          Szara Adminiscjencja
          • 05-2004
          • 5615

          To jest temat o sklepie a nie o porterach.
          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
          Piwo domowe -
          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

          Reklama w BROWARZE
          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

          Comment

          • M-kwadrat
            Senior
            • 07-2004
            • 304

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika weather Wyświetlenie odpowiedzi
            Piwo Lwowskie PORTER stoi widzialem dzis po 2,65PLN. Wyglada na to ze jest jakas ogolna promocja?!
            Ale data przydatności październik 2008 jeśli dobrze odczytałem.
            Pozdrawiam, Maciek

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              Hmm, a czy nie czasami to jest data produkcji? Nasi wschodni sąsiedzi najczęściej o tym fakcie informują na konretykietach.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • M-kwadrat
                Senior
                • 07-2004
                • 304

                Sprawdzę zatem w domu na butelce co też tam dokładnie jest napisane jesli nikt do wieczora nic nie sprostuje w tym temacie.
                Pozdrawiam, Maciek

                Comment

                • toto
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 949

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
                  Sprawdzę zatem w domu na butelce co też tam dokładnie jest napisane jesli nikt do wieczora nic nie sprostuje w tym temacie.
                  Na kontrze Lwowskiego Portera jest "data wyrobnictwa".

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Tak to jest data produkcji, data przydatności jest na naklejce w języku polskim.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • artur2
                      Senior
                      • 02-2008
                      • 535

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos Wyświetlenie odpowiedzi
                      Gwoli ścisłości to nie jest porter
                      Tutaj jest opis tego piwa (Primator 24BLG)
                      Last edited by artur2; 08-04-2009, 13:15.
                      Mniej alkoholu, więcej smaku !
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • weather
                        Junior
                        • 03-2009
                        • 25

                        Nic dodac nic ujac
                        Last edited by weather; 08-04-2009, 14:27.

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika weather Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...). Na etykiecie jest blad, dlatego doklejona jest dodatkowa etykietka z info o terminie... Pozdro

                          Dlaczego twierdzisz, że jest błąd? Zostało to już wyjaśnione na oryginalnej etykiecie podana jest data PRODUKCJI a na etykiecie dystrybutora data ważności.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • Czomo
                            Member
                            • 08-2008
                            • 31

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                            To jest temat o sklepie a nie o porterach.
                            Ja to wiem
                            "Choć na piwko na przeciwko, tam jest mały bar, wypijemy tam piwko sam na sam"

                            Comment

                            • M-kwadrat
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 304

                              Zwracam honor sklepowi i odszczekuję przekaz międzywierszowy o przeterminowaniu portera. Koledzy macie rację - na etykiecie jest data produkcji (X 2008). Zgubiło mnie założenie, że wiadomo co się drukuje na etykietach - jak widać, nie zawsze wiadomo i czytać trzeba! Te polskie nalepki żadko kiedy wnoszą jakiekolwiek informacje więc odzwyczaiłem się od ich przeglądania. Posypuję głowę popiołem i chyba w ramach pokuty nabędę jeszcze butelczynę tego promocyjnego portera i wypiję ją później niż tego samego dnia, no może później niż tego samego popołudnia.
                              Pozdrawiam, Maciek

                              Comment

                              • Gehern77
                                Member
                                • 09-2008
                                • 72

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ale data przydatności październik 2008 jeśli dobrze odczytałem.
                                Data przydatności do spożycia na Lwowskim Porterze jest podawana na tej białej dodatkowej naklejce, gdzie są też polskie napisy. Nie znam rosyjskiego, ale wiem, że data z białej etykietki i ta z oryginalnej etykiety zawsze się różnią. Mogę jedynie się domyślać, że ta na oryginalnej etykiecie to data produkcji, a ta na białej etykietce doklejanej w Polsce to data przydatności do spożycia.

                                A co do sklepiku jeszcze: widziałem, że stoją na półkach produkty z browaru Koreb. Mam pytanie do bardziej zorientowanych - czy butelki od Koreba są wymienne?
                                Wiem, że Koreb ogólnie nie produkuje żadnej rewelacji, ale miałem okazje pić Herbowe i choć ma ultraspecyficzny i jakby mało piwny smak to chciałbym kiedyś jeszcze sobie łyknąć ten napój, A jako, że na Głogowskiej mają to jest szansa . Tylko nie zawsze mam flaszki na wymianę przy sobie i dlatego będę wdzięczny jak mi ktoś napisze czy butelki Koreba to jednorazówki czy wymienne.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎