Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Bock Beer (Koźlak)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
    przydatność do 22.11.2008
    Czy ktoś wie w przybliżeniu do kiedy było produkowane to piwo i jaki miało deklarowany czas przydatności do spożycia?
    MM961
    4:-)

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy ktoś wie w przybliżeniu do kiedy było produkowane to piwo i jaki miało deklarowany czas przydatności do spożycia?
      Ja wykupywałem jakiś czas temu zapasy z warszawskich sklepów i te koźlaki miały datę do początku listopada 2007. Uważam za trochę dziwne jesli kolejna partia miałaby mieć termin aż rok dłuższy niż poprzednia.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        Mea culpa 2007 rzecz jasna.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          Partia z datą 02.XI.2007, ostatnia jaką widziałem w sklepach. Miałem je wypić jako ostatnie nie przeleżakowane ale się nie udało
          Wydaje mi się, że jest odrobinę jaśniejsze niż poprzednie (to ma bursztynową barwę). Gdy piłem tę partię ze dwa miesiące temu dawała się we znaki moc, która trochę przysłaniała niuanse tego piwa. Teraz piwo uległo wygładzeniu lecz zanim człowiek się w nie wgryzie na dobre, już widać dno pokala...
          Na szczęście mam jeszcze kilka przeterminowanych buteleczek choć tak naprawdę trzeba byłoby obserwować efekty przeleżakowania na podstawie tej samej warki, co niestety już nie będzie możliwe...
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • franekf
            Senior
            • 06-2004
            • 944

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobursztynowy, bardzo ładny. [5]
            Piana: Widziałem lepsze na tym piwie - ta niezbyt okazała, opadła szybko, ale pozostawiła bardzo ładne ślady na szkle. Do końca picia pozostaje okazała obrączka. [4]
            Zapach: Słodki, karmelowy, lekko przypalany w tle. Alkohol tez obecny, ale dobrze łączący się z pozostałymi zapachami. Zapach intensywny i zachęcający do picia. [5]
            Smak: Początek karmelowy, słodkawy, potem delikatne palone smaczki, trochę owoców, zakończenie lekko wytrawne. Piwo bardzo gładkie, alkohol miło rozgrzewa, lekko szczypie w język ale nie przeszkadza. Świetne! [5]
            Wysycenie: Początkowo wzorowe, niestety słabnie z czasem, pod koniec gazu trochę za mało. [4]
            Opakowanie: Etykieta ładna, choć koziołek mógłby być większy. Kapsel firmowy, komplet informacji o piwie, butelka 0,33 brązowa. [5]
            Uwagi: Zostały mi już tylko 2 butelki, data przydatności 22.XI.07. Będzie mi brakować tego piwa.

            Moja ocena: [4.85]
            Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
            http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
            Piwny Janusz bez Teku

            Comment

            • tomek35
              Senior
              • 02-2007
              • 497

              koźlak był the best, szkoda że już nie produkują!, zdecydowanie piwo nr 1 w Polsce

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19168

                Polemizowalbym, ale i tak mi go brakuje.

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dzisiaj wypiłem jedną buteleczkę z datą 11.06.07.
                  Piwo coraz lepsze. Gładkość, pełnia i orzechowe posmaki. Jednym słowem pychota. Ledwo się powstrzymuję przed przyniesieniem następnego.
                  Dziś piję piwo także z datą 11.06.07 (zresztą chyba wszystkie mam z tą samą datą).
                  Na początek zauważalny brak piany. W smaku mocna goryczka. Porównując z poprzednimi próbami wnioskuję, że albo mam zaburzone odczucie smaku (mnogość świątecznych smaków), albo butelka jakaś trefna (brak piany), albo nadchodzi jego czas (nie sądzę).
                  Do następnego
                  Last edited by JAckson; 25-12-2007, 19:27.
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • qberts
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 136

                    Szczęściarz, mi zapasy Koźlaka z Juranda skończyły jeszcze przed upływem daty ważności, choć słowo zapasy w moim przypadku jest raczej przesadne - ot 5 buteleczek wyszukanych w Bomi na Bemowie, ale jak się mieszka w małym miasteczku to tak jest. Smacznego życzę.
                    ZASADY DEGUSTACJI
                    zapraszam do dyskusji

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      No i stało się. 28 grudnia 2007 ok. godz. 21 wypiłem ostatniego łyka z ostatniej buteleczki jurandowego koźlaczka - z datą 11.09.07. Moja przygoda z tym piwem była krótka, zaledwie 11 butelek 0.33, z czego 10 w tym roku, ale za to jakże ekscytująca! Żegnaj Jurandzie, pozostaniesz na zawsze w mej pamięci
                      Last edited by Pendragon; 29-12-2007, 00:15.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Lacriferno
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 783

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        No i stało się. 28 grudnia 2007 ok. godz. 21 wypiłem ostatniego łyka z ostatniej buteleczki jurandowego koźlaczka - z datą 11.09.07.
                        Mam jeszcze jedną buteleczkę. Zamierzam od niej rozpocząć piwny rok 2008.

                        Comment

                        • tomek35
                          Senior
                          • 02-2007
                          • 497

                          Koźlak Juranda to już niestety historia, ale jak ktoś chce poczuć zbliżony smak tego piwa, to proponuję skosztować La Trappe – Dubbel, Trappistenbier

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Koźlak Juranda to już niestety historia, ale jak ktoś chce poczuć zbliżony smak tego piwa, to proponuję skosztować La Trappe – Dubbel, Trappistenbier
                            ej, ej, ej, tylko bez jaj. Dubbel La Trappa nie umywa się do Juranda. I co to wogóle za porównywanie Dubbla z Koźlakiem?

                            Koźlak dolna fermentcja, Dubbel górna. (chodż w NL i Belgii Koźlak to górna i to jeszcze na THG)
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • tomek35
                              Senior
                              • 02-2007
                              • 497

                              Mówie o doznaniach smakowych, tak to odebrałem pijąc te piwa. Nie mówie, że są to piwa identyczne , Trapiści są klase wyżej

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Trapiści są klase wyżej
                                Noo
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎