Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Bock Beer (Koźlak)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19168

    mnie również koźlak amberowski smakuje bardziej, ale porównuje dwa piwa, które wspólna mają tylko nazwę.

    Comment

    • damnar
      Junior
      • 05-2005
      • 18

      teraz kożlak z juranda jes tylko w butelkach jednorazowych 0,33l

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika damnar
        teraz kożlak z juranda jes tylko w butelkach jednorazowych 0,33l
        Już od dość dawna

        Comment

        • perzan
          Member
          • 07-2005
          • 35

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor piękny,w zależności od kąta patrzenia od szafiru do ciemnego brązu [5]
          Piana: Niestety szybko zanikająca,choć potem trzymająca się symbolicznym wspomnieniem na powierzchni [3]
          Zapach: Wspaniały zapach palonego słodu,mocnao kręcące w nosie nuty owocowe [5]
          Smak: Ładnie zrównoważony palony słód,pod koniec cierpki smak owocowy i gorycz niczego sobie [4.5]
          Wysycenie: Prwidłowe ,nie zakłócające smaku [4.5]
          Opakowanie: Przyjemny niestandardowy zielony bączek,ładny motyw koziej głowy.Etykieta dobrana kolorystycznie do koloru szkła i przebijającego się wyraznie koloru samego piwa. [4.5]
          Uwagi: Jeśli kupowane w 4 paku to cena bardzo atrakcyjna 7,50 za
          4 sztuki po 0,33 l.Łatwo dostępne piwo przełamujące gatunkową monotonnie polskiego rynku,szkoda,że nie ma do
          czego zbytnio porownać...

          Moja ocena: [4.55]

          Comment

          • radeckib
            Member
            • 02-2002
            • 87

            Zakupione dziś w warszawskim "Kubusiu" za 2.80zł, butelka wiadoma.

            Piana: drobnoziarnista, kremowa, bardzo trwała, wysoka :5
            Nagazowanie : dość mocne, bąbelki są małe i unoszą się całymi "chmurami" prawie do końca :5
            Zapach: Wyczułem karmel i wanilię, zdecydowanie słodki :4,5
            Kolor: Piekny, herbaciano-rubinowy :5
            Smak: Zdecydowany, słodowogkarmelowy, lecz z wyczuwalna goryczą, lekko kwaskowy pod koniec. Nie jest jednak bardzo ciężki. :4,5

            Baaardzo dobre piwo, szkoda że troche jak dla mnie za drogie. Zdecydowanie traktowane przez moją skromną osobę jako rarytas, i kupowane "od wielkiego dzwonu".
            ludzie mówią że jestem źle narysowany

            Comment

            • thrashcan
              Senior
              • 10-2005
              • 126

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ładny ciemny bursztyn, klarowny. [5]
              Piana: Kolor brązowawy, po wlaniu do kufla bardzo wysoka, z czasem opada i redukuje się do cienkiego nalotu na powierzchni piwa. [4]
              Zapach: Zdecydowanie zapach słodki, przyjemny, lekka nutka alkoholowa. [4]
              Smak: Piwo bardzo smaczne, jakby gęste, wyraźna, nie narzucająca się goryczka, miły smak palonego słodu, ledwie wyczuwalna nutka kawowa. [4.5]
              Wysycenie: Jak dla mnie w pełni zadowalające, aczkowliek w miarę ubtku napitku w kuflu wyraźnie słabnie. [4]
              Opakowanie: Butelka 0,33l, zielona, etykiety starannie przygotowane, lecz nie wyróżniające się, kapsel złoty. Wyróżnia się wśród innych właściwie tylko ze względu na rozmiar butelki... [3]
              Uwagi: Bardzo smaczne piwo, na pewno jeszcze nie raz kupię. Cena dość wygórowana jak na butelkę 0,33l (2,80zł). Kupione w Warszawie w sklepie całodobowym na Al.Niepodległości niedaleko metra Racławicka (idąc w stronę centrum).

              Moja ocena: [4.2]

              Comment

              • peter_1000
                Senior
                • 05-2003
                • 583

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor jak na koźlaka przystało, jednak jakby był tyci tyci ciemniejszy wcale bym się nie obraził [4]
                Piana: Piana po przelaniu sprawiała wrażenie bardzo niewiedzącej czego chce od życia. W ostateczności postawiła na długie trwanie na stanowisku. Barwa pełno kremowa, konsystencja dosyć luźna (nie jak sztywne białko) ale jak wspomniałem bardzo trwała. [4.5]
                Zapach: Zapach jest najtrudniejszą rzeczą do ocenienia przeze mnie. Prawie zawsze czuję go jako bardzo delikatny, dużo więc nie potrafię o nim powiedzieć. I tym razem było tak samo. Z tego co wyczułem do słabiutkie nutki owocowe i tyle. 3,5 za brak wyrazistości. [3.5]
                Smak: Bardzo pyszna kompozycja smaków. Na pierwszym tle akcenty słodowo owocowe, na drugim palone a w dalekim tle aromat chmielu. Piwo jest słodkie, jednak wcale nie mulące. Mały minus za wyczuwalny jednak troszeczku alkohol. [4.5]
                Wysycenie: Gaz w porządku. [4]
                Opakowanie: Zielony bączek, etykiety mało ciekawe, lecz rzucające się w oczy. Brak firmowego kapsla. [3.5]
                Uwagi: Bardzo smaczny koźlaczek, jednak ustępujący konkurencji z Ambera.

                Moja ocena: [4.05]
                Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                Comment

                • Tomasz_FK
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 221

                  Święta, Święta, cudów czas.
                  Przed chwilą w opolskim ECO na Szarych Szeregów, znalazłem czteropak jurandowskiego Koźlaka. W ostatnim miejscu, w którym spodziewałbym się go ujrzeć. Byłem tak zaskoczony, że zorientowałem się już po tym jak go włożyłem do koszyka.
                  Jak kto blisko mieszka, to jeszcze jeden został ukryty w głębi półki.

                  Wszystkim, Wesołych Świąt.
                  Tomasz
                  "Sleeping makes me hungry. And eating makes me sleepy. Life is good." Garfield, 11 lipca 1991 r.

                  Comment

                  • cyborg_marcel
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 3467

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: brunatno-bordowy, bardzo sympatyczny dla oka [4.5]
                    Piana: cudna beżowa drobnoziarnista piana utrzymuje się do końca degustacji [5]
                    Zapach: delikatno-chmielowy owocowy zapach [3]
                    Smak: charakterystyczna goryczka chmielu (przypomina mi trochę smak warki # 8 browaru Zew Natury) [4]
                    Wysycenie: idealne jeżeli chodzi o trwałość piany i o delikatne szczypanie w język w trakcie degustacji [5]
                    Opakowanie: bączek 0,33 l - etykieta mogłaby być bardziej dopracowana graficznie... [3.5]
                    Uwagi: Ocena bardzo subiektywna - piwo z terminem 22.10.2005. pite 15.01.2006. Smakowało.

                    Moja ocena: [3.4]
                    Last edited by cyborg_marcel; 16-01-2006, 17:01.
                    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                    Comment

                    • Lacriferno
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 783

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynoowy, jednak wydaje mi się, że nieco za jasny jak na koźlaka. [4]
                      Piana: Zbita i gęsta, długotrwała. Pozostawia kręgi na szkle po każdym łyku. [4.5]
                      Zapach: Słodowy z akcentem paloności i karmelu. [4.5]
                      Smak: Słodowy, nieco za słodki, przez co traci goryczka. [4]
                      Wysycenie: Bez zarzutu, prawidłowe. Utrzymuje się długo. [4.5]
                      Opakowanie: Etykieta sprawia wrażenie, że za chwilę odpadnie. Szkoda, ze goły kapsel. Informacje są. [3.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.225]

                      Comment

                      • Komar_Pafnucy
                        Senior
                        • 08-2005
                        • 1114

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Wiśniowy. Pod światło ciemnobursztynowy. [5]
                        Piana: Utrzymuje się cienką warstewką na powierzchni. [4]
                        Zapach: Palonosłodowy. Do tego jakby lekka nutka owocowa i trochę alkoholu. Mógłby być trochę intensywniejszy. [4]
                        Smak: Wytrawny, wręcz ostry w smaku. Silnie goryczkowy. Jednocześnie sprawia wrażenie gęstego i na długo pozostawia świetny palony posmak na podniebieniu. [5]
                        Wysycenie: Odpowiednie. [5]
                        Opakowanie: Bardzo ładne, dopracowane etykiety. Brak niestety krawatki i do tego zwykły złoty kapsel (za to wielki minus). Zielona butelka 0,33. [4]
                        Uwagi: Czteropak zakupiony za 8,99 w Championie w Sadyba Best Mall.

                        Moja ocena: [4.5]

                        Multitap Crawl
                        Multitap Crawl na Facebook

                        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                        Comment

                        • pflader
                          Junior
                          • 10-2005
                          • 7

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Taki miły bursztyn [4]
                          Piana: Na początku piękna beżowa piana. Szybko opadająca. [3]
                          Zapach: Słodowo - palony. Przy dłuższym kontakcie z nosem lekko wyczuwalny chmiel, ale też alkohol [3]
                          Smak: Przy wypiciu kilkunastu różnych koźlaków oceniam Koźlaka z browaru Jurand jako piwo średniej klasy. Wyczuwalny słód, karmel, ale czegoś mi tu brakuje. [3]
                          Wysycenie: Nie za duże nie z małe. Pęcherzyki CO2 radośnie odrywające się od szkła. [4]
                          Opakowanie: Zielona butelka 330 ml. Etykieta bez rewelacji. Taka bylejaka. Kontretykieta narzuca ocenę (opinia z przewodnika Pascala). Dla mnie jedno wielkie nieporozumienie. Kapsel gładki czerwony. Browar Jurand musi mocno popracować nad designem. [2]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.05]

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Idealnie klarowny, ciemnowiśniowy. [5]
                            Piana: Początkowo drobnoziarnista choć niezbyt obfita, po chwili pozostaje w śladowej ilości. [3.5]
                            Zapach: Dobrze uwydatniony, przyjemnie słodowy z wyraźnymi akcentami chmielowymi. [5]
                            Smak: W pierwszym łyku czuć moc piwa. Fenomenalne bogactwo smaku. Zero słodyczy. Posmak ciemnego pieczywa z wyraźnie zaznaczoną goryczką. [5]
                            Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
                            Opakowanie: Jedyne do czego można się przyczepić to goły kapsel. Poza tym ok. [4]
                            Uwagi: To piwo zaskoczyło mnie na plus! Jeszcze czeka mnie przypomnienie amberowskiego koźlaka ale raczej wątpie by ktoś przeskoczył ten majstersztyk. Rewelacyjne piwo!

                            Moja ocena: [4.8]
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pflader
                              Opakowanie: Zielona butelka 330 ml. Etykieta bez rewelacji. Taka bylejaka. Kontretykieta narzuca ocenę (opinia z przewodnika Pascala). Dla mnie jedno wielkie nieporozumienie. Kapsel gładki czerwony. Browar Jurand musi mocno popracować nad designem. [2]
                              Tutaj chyba przegiołeś pałę A widziałeś kiedyś etykietę Relakspola Szlacheckiego Pewno byś jej w porównaniu do tego biednego koźlaczka -20 dał

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              • rotmistrz
                                Senior
                                • 06-2005
                                • 469

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: ciemnobursztynowy, klarowny [4]
                                Piana: początkowo wysoka i gęsta , szybko siada pozostawiając dziurawy kożuszek [3]
                                Zapach: intensywny palony słód, z nutą owocową [3.5]
                                Smak: lagodnie przechodzi z lekkiego posmaku w intensywną goryczkę [4]
                                Wysycenie: bardzo słabe, praktycznie zerowe [3]
                                Opakowanie: ladna i ciekawa etykieta, informacje o piwie poprawne [3.5]
                                Uwagi: butelka 0.33 cena troche za duża jak na mój gust.

                                Moja ocena: [3.65]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎