Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Harnaś

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Scriptus
    Senior
    • 04-2006
    • 189

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słaby ten kolor, coraz bledszy [4]
    Piana: Gruboziarnista, nieregularna piana, szybko opadła do cienkiego kożuszka [4]
    Zapach: zapach słodowo-chmielowy, mocny, nieco aż natrętny, ale w granicach normy [4.5]
    Smak: lekko słodki smak z silną goryczką, która wręcz zostaje na podniebieniu jeszcze długo po wypiciu piwa [4]
    Wysycenie: W smaku nasycenie dobre, prawie nie widać unoszących się bąbelków, jest ich mało i są drobniuśkie... widać po pianie, że za słabo pracują [4.5]
    Opakowanie: Nowe, "odświeżone" opakowanie, wszystkie niezbędne informacje są, może być... [4.5]
    Uwagi: Po dłuższym czasie spróbowałem znowu harnasia, nie jestem pewien, czy "odświeżanie", to nie jest tylko gonitwa za obniżką kosztów i czy mu wychodzi na dobre...

    Moja ocena: [4.225]
    Nic lepszego od Brackiego :)

    Comment

    • Krotoszyniak
      Senior
      • 08-2002
      • 516

      Szybkie pytanie , jakiego slodu uzywaja do produkcji Harnasia (tylko jeczmien?) , na etykietyach nie ma skladnikow.
      Admin z Ratebeera
      Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
      Poromotor piwnej Polski na swiat :)

      Comment

      • Kamień
        Senior
        • 07-2007
        • 361

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasno-żółto-bursztynowy, ale raczej jakiś taki rozwodniony i blady. Generalnie, wygląda poprawnie. [3]
        Piana: Na początku wysoka, obfita i puszysta - aż miło popatrzeć - ale niesłychanie szybko znika. Po kilku chwilach nie ma po niej śladu. [3.5]
        Zapach: Słaby i niezbyt atrakcyjny. Czuć alkochol i tak naprawde to ciężko powiedzieć czy coś jeszcze. [2.5]
        Smak: Ubogi. Czuć alkochol, jakąś goryczkę i tak naprawdę to chyba nic więcej. Nie jest zbyt intensywny i może dzięki temu można bez kłopotu dotrzeć do końca. [3]
        Wysycenie: Małe, chociaż na początku wyglądało, że jest go sporo, jak można było wnioskować po bąbelkach. Wniosek - nasycenie, wraz z pianą ulotniło się w błyskawicznym tempie. Szkoda, bo wydaje się, że z większym gazem piwo byłoby lepsze. [3]
        Opakowanie: Nieciekawe ale też nie szokujące kiczem a zatem dające dobre wyobrażenie o jego zawartości. [3]
        Uwagi: Nie polecam tego piwa. Staram się go unikać jak tylko mogę. Zostałem nim poczęstowany więc postanowiłem sobie je przy okazji ocenić... Nie odrzuca ale też nie ma w sobie absolutnie nic co mogłoby skusić do kolejnej degustacji. Za tą cenę można kupić piwa o niebo lepsze. Powszechna dostępność to żaden argument...

        Moja ocena: [2.875]

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4998

          No i doczekałem sie chwili gdy polskie piwo zaczęło smakować jak kukurydziana amerykańska masówka. Ta ohyda nawet goryczkę ma podejrzaną, ciekawe z czego?
          5410 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • artur_zwa
            Junior
            • 09-2006
            • 4

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo poprawny. Myśle że wlaśnie takie powinno być piwo. [4.5]
            Piana: Absoluatny brak. Może trochę na początku. [1.5]
            Zapach: Dla mnie za słoski i zbyt lepki. [3]
            Smak: Dobre delikatne piwo. Bez fajertwerków. Dobrze gasi pragnienie. [4]
            Wysycenie: Takie jakieś niemrawe te bąble. [3]
            Opakowanie: Dobrze dobrane do nazwy. Kapsel z nadrukiem. Nie pstrokate. Może być. [4]
            Uwagi: Biorąc poduwagę cene piwa i to jak smakuje to piwo Harnaś ocenić trzeba jako dobre piwo.

            Moja ocena: [3.375]

            Comment

            • Jarek191
              Member
              • 02-2006
              • 85

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny bursztynowy [4.5]
              Piana: Na początku obfita, szybko opadła [2.5]
              Zapach: Przyzwoity, słodkawo-chmielowy [3.5]
              Smak: Bardzo chmielowy. nic nie czuć innego. [3]
              Wysycenie: Dobre. cały czas unoszą się małe bąbelki [4]
              Opakowanie: Takie sobie. Temat chyba zerżnięty z tatry. [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.25]

              Comment

              • satyrus
                Junior
                • 06-2007
                • 20

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złocisty [4]
                Piana: brak [1]
                Zapach: nic specjalnego [2]
                Smak: dobry [4]
                Wysycenie: dobre [4]
                Opakowanie: bardzo ładne [5]
                Uwagi: mam po nim miłe wspomnienia...taki sentyment do tego piffka

                Moja ocena: [3.05]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------
                Last edited by ART; 30-01-2008, 18:32.

                Comment

                • toto
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 949

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemnożółty, klasyczny [4.5]
                  Piana: obfita, ale łączy się w nieestetyczne, gigantyczne bąble i opada do dywanika oblepiając szkło [3.5]
                  Zapach: bardzo słaby, początkowo orzeźwiający, ale potem nieciekawy, jakby spieczony [2.5]
                  Smak: pierwsze wrażenie to wodnistość, ale zaraz pojawia się dziwna goryczka. Goryczka ta jest źle skomponowana ze słodem, który jest ciekawy, ale ujawnia się tylko sporadycznie w tle (po odgazowaniu). [3]
                  Wysycenie: Za duże, przymulające. Piwo lepsze smakowo po częściowym odgazowaniu. [3]
                  Opakowanie: niebiesko-srebrny owal ze złotymi wstawkami i stylizowanym tytułowym bohaterem, który zaciska pięść i podnosi ciupagę w niemym proteście. Całość niezbyt efektowna. Kapsel dedykowany w podobnej tonacji. Jest zawartość ekstraktu i oznaczenie browaru na etykiecie. Na kontrze adres warszawski. [3.5]
                  Uwagi: Piwo nijakie z wychyleniem in minus, czyli dolne strefy stanów średnich. Nic ohydnego, ale obezwładniająca bylejakość. Odnoszę wrażenie, że ma potencjał (byłoby lepsze przy właściwym zbalansowaniu i mniejszym wysyceniu) ale nikt nie ma zamiaru nad nim popracować. No cóż, liczy się ilość i reklama...

                  Moja ocena: [2.975]

                  Comment

                  • Pawelord2
                    Senior
                    • 05-2007
                    • 133

                    piwo bez większych zachwytów, ale za to w Karamboli w Lublinie leją do dzbana 1,5l tegoż trunku za 10 zł ;] Dobre bo dużo i tanio, w zasadzie tyle.

                    Comment

                    • Tomasz_Moczarski
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 182

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo dobry, lekko ciemnawy, nawiązujący do "klasycznych" piw. [4.5]
                      Piana: Bardzo szybko znika [1.5]
                      Zapach: Typowo koncernowy, jednak wyczuwalny nawet po 3 h od wypicia piwa! [3.5]
                      Smak: Zawsze jak piję Harnasia to inaczej mi smakuje. Ten jakoś smakował jak - i tu uwaga - Okocim Pszeniczny [3.5]
                      Wysycenie: Za duże - jak już wcześniej wspomniano lepiej odczekać parę min przed degustacją. [2]
                      Opakowanie: Piwa na pierwszy rzut oka to nie przypomina, ale ciekawy, oryginalny pomysł na opakowanie - jednak korektę grafiki lekką bym na miejscu grafika uczynił.
                      Producent wszystkie niezbędne informacje umieścił na etykiecie. [3.5]
                      Uwagi: Ostatnio jak próbowałem, smakowało beznadziejnie, przedostatnio też podobnie. 4-10 pić wcześniej było takie jak być powinno - za co byłaby wyższa nota...
                      Kategoria: średnio dobre

                      Moja ocena: [3.275]
                      koncerniak = prawie jak piwo :D
                      Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                      reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                      Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        Jakiś czas temu ktoś próbował ustawiać forumowiczów do pionu, że nie ma smaku słodowego, a jedynie słodki. No cóż, to by pasowało do Harnasia, którego piłem ostatnio z beki. Innych nut w nim nie stwierdziłem. Słabe.

                        Comment

                        • coldfire
                          Senior
                          • 01-2008
                          • 374

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jakiś czas temu ktoś próbował ustawiać forumowiczów do pionu, że nie ma smaku słodowego, a jedynie słodki.
                          Mowa o wątku w temacie "Żywego"?
                          Co do samego Harnasia, to faktycznie jest słodki, ale też zupełnie bezpłciowy... Wiadomo - koncerniak.
                          pzdr
                          Piwa i pacierza nie odmawiam

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mowa o wątku w temacie "Żywego"?
                            Być może, ciężko spamiętać.

                            Po Okocimiu spodziewałem się mimo wszystko trochę więcej, w sumie z całej trójki tylko oni wykonują jakieś pozytywne ruchy.

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Według mnie za jasny [1.5]
                              Piana: Piana tworzy się przeciętna. Niknie od góry dosyć szybko. [1.5]
                              Zapach: Słaby zapach, ledwo wyczuwalny. Pachnie górską wodą, ale to wszystko [1.5]
                              Smak: Nie jest to właściwie wyważone smakowo piwo. Czuję, że coś ścina mi język. Za dużo alkoholu w stosunku do brzeczki. W tym wszystkim ginie chmiel i alfa kwasy. [1.5]
                              Wysycenie: Dwutlenek węgla utrzymuje się w normie. Szczypie na języku. [3]
                              Opakowanie: Harnaś miliony piw rozdaje! Ale nie udało mi się trafić. Wszędzie dominuje ten konkurs, tak że nie ma miejsca na ekstrakt. A alkoholu jest 5,7 %. [1.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [1.575]

                              Comment

                              • mavierk
                                Junior
                                • 01-2009
                                • 12

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemna słomka [3.5]
                                Piana: Z początku nie mogłem nalać piwa na raz, teraz po 5 minutach dalej się utrzymuje miły korzuszek. [4]
                                Zapach: Zapach puszki... [1]
                                Smak: jak nigdy wczesniej, dzisiaj ten harnaś po prostu smakuje jakoś inaczej, może to z powodu nasycenia, czuję lekko kremowy posmak (przypomina mi się kremowy kilkeny sprzed tygodnia) [4]
                                Wysycenie: delikatne, stonowane, w sumie pasuje. [4]
                                Opakowanie: nie powiem, że najlepsze piwo w polsce... [3.5]
                                Uwagi: Coś dziwnego się stało... pierwszy harnaś, który na prawdę mi smakuje...

                                Moja ocena: [2.9]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎